Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=173)
-   -   Traktorek kosiarka (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=39013)

Pawel_z_Jasla 29.01.2021 18:01

Traktorek kosiarka
 
Na tym forum na pewno kilku obeznanych w temacie znajdę więc spieszę zapytać:
coś czym skoszę 80 arów, odśnieżę drogę ok. 100 metrów dojazdowej wewnętrznej utwardzonej klińcem /szerokość 3,5m/+ niewielkie podwórko i czasem pociągnę sanki z wnukami.
Kryteria to z uwagi na budżet używka, z uwagi na gabaryt własny i masę kierownika możliwie największa bestia, dwa cylindry, skrzynia hydro, kosz niekoniecznie, prostota i wytrzymałość - grzebać to lubię tylko w uchu, możliwość dopasowania i zamontowania pługu, silnik raczej honda, briks lub kohler. Uchwyty na kubki, radio, klima i navi mogą być ale nie muszą:D
Może ktoś z Was czymś takim narabia i podpowie czego szukać w budżecie +/- 6 klocków za wozidło + ewentualnie drobne na pług. Będę wdzięczny za ukierunkowanie moich poszukiwań i wszelkie namiary.

Ps.
Quady odpadają bo się boję i kasa nie taka a małe ogrodnicze też powyżej mojego budżetu.

Emek 29.01.2021 18:34

Popatrz na traktory Stiga. Kumpel ciut większą powierzchnię takim ogarnia. Nie wiem czy techniczne wymagania spełni ale tam ma chyba dwucylindrowa hondę..

andriu23 29.01.2021 18:47

Jak kupowałem szukałem z silnikiem brigsa, craftsmany i podobne, u mnie padło na raiffeisen 515-105, jakiś odłam MTD. Mi zależało na koszu. Ja z tych lubiących dłubać, zrobiłem do niego pług do śniegu, bronki i walec z kolcami. W planach jeszcze przyczepka i chcę podwiesić glebogryzarkę. Ostatnio przy obfitych opadach zrobiłem łańcuch na kola.
Przy zakupie używki zwróć uwagę na luzy. Najlepiej przód do góry i sprawdź uklad kierowniczy. Z kosiska zdjąć pasek i sprawdzić łożyska.
Teraz jestem o tą wiedzę mądrzejszy bo u siebie musiałem to wszystko robić. Walnięty na dzień dobry też miałem odprężenia i nie radził kręcić, a wyglądało jak by aku słabe.
Ogólnie spoko machina, bez porównania z marketówkami, brat ma macculocha, sam plastik

Andrez 30.01.2021 12:30

https://sprzedajemy.pl/kosiarka-kubo...299-nr61726077

Rozważ coś takiego. Pracowałem w Kubocie prawie 6 lat. Nie brał bym niczego innego. Spalanie na poziomie 1 litra na ON na godzinę pracy. Przegląd co 200 motogodzi n. Założysz lemissz, posypywarki i co tam chcesz. Tutaj sprzedaje akurat autoryzowany diler. Możesz przetestować, wyduś jakąś gwarancję rozruchową i masz maszynę na dożywocie.

andriu23 30.01.2021 14:14

Cytat:

Napisał Andrez (Post 715813)

Extra sprzet i diesel. Szkoda że mi się taki nie trafił jak szukałem

MUTT 30.01.2021 14:43

tyle tylko , że 5580 - to jest jedna z pięciu rat za tę kosiarkę ....
ale można ..... się przymierzyć :mur::haha2::haha2:

Andrez 30.01.2021 18:07

Zgadza sie. Ale za dychę używkę można kupić.

MUTT 30.01.2021 18:56

Cytat:

Napisał Andrez (Post 715850)
Zgadza sie. Ale za dychę używkę można kupić.

Zgadza się . Ale używka sprzętu " profesional " czasy świetności przeważnie ma już za sobą ... Dwucylindrowa Kubota ma dosyć " specyficzną " pracę - trochę jak GS Bumy ... wolałbym 3-cylindry Kuboty w dieslu . Silnik to nie wszystko - naprawa przedniej belki , kosiska , przekładni hydro , korozja - są często nieopłacalne jeśli trzeba to komuś zlecić . 1000 godz. pracy to spory przebieg nawet dla sprzętu z górnej półki . Ponadto znalezienie w MIARĘ uczciwego handlarza graniczy z cudem ... mnie nie udało się takiego znaleźć od ok. 20 lat ....Pechowiec jestem pewnie .
Pług do traktorka z napędem na 1 oś nie sprawdza się w terenie górzystym i o ile kosić można od biedy jeśli trawa sucha , to o odśnieżaniu można raczej zapomnieć . U mnie pług - spychacz nie sprawdził się zupełnie ... Wirnikowy - jest super , ale to inna opowieść i też ma swoje wady .
Paweł chciałby kosić 80 arów - to sporo dla traktorka-kosiarki jeśli teren górzysty ! Kosić powinno się raz w tygodniu , bo jeśli trawa zbyt wysoka , to straszna mordęga : zapycha się agregat koszący , rwą / przypalają paski itd. Mnie skoszenie 1ha. trawy zajmuje 3 - 9 godz. zależnie od nachylenia stoku , a sprzęt raczej b. dobry - Kubota 21 km. z napedem na 4 koła , szer. kosiarki 120 cm.
Do koszenia ok. 1ha. trawnika koło domu zastanawiałbym się raczej nad sprzętem nowym . Drożej , ale w sumie to się zwróci ...
Zbieranie skoszonej trawy do kosza też bym odpuścił przy takiej powierzchni : nie nadąża się opróżniać kosza , a skoszona trawa - to następny problem - składowana grozi samozapłonem . Sprawdziłem . Zaczyna się palić już po kilku godzinach ... Trawa skoszona zostawiona na trawniku nie wygląda najładniej , ale dodatkowo trawnik nawozi i nie stanowi zagrożenia pożarem.
Pozwoliłem sobie wtrącić swoje trzy grosze jako , że się nie znam , za każdą lekcję pokory musiałem więc nieraz sporo zapłacić ... :D
Zdrowia i powodzenia w poszukiwaniach
:Thumbs_Up:

Pawel_z_Jasla 30.01.2021 20:01

Panowie mowa o budżecie 6.000 zł. + parę złoty na jakieś dodatki więc Kubota, Yanmar czy inne Iseki z dieslem raczej odpadają. Nie ta liga i nie ten portfel - działka w terenie podgórskim ale niemal płaska i równa więc chyba jednak przy zwykłej traktorko/kosiarce zostanę. Co do kosza to oczywiście byłby zbędnym gadżetem bo tak jak Mutt napisał - będę kosił raz na tydzień i pogodzę się z chwilowym brakiem estetyki trawnika. Droga, którą zamiaruje odśnieżać to dojazd przez w/w działkę do budynku mieszkalnego który Szkodnik zaczyna dziergać. Na dzisiaj wstępnie uzgodniłem jutrzejsze oględziny Craftsmana Fs5500 w komplecie z pługiem i łańcuchami za cirka 6.500 klocka. Poczytałem nieco o tym modelu i powinien dać radę choć deklarowane przez właściciela 800 mth nieco mój zapał studzi /ponoć te silniki wytrzymują i 3-4 tyś mth ale słowo"ponoć" jakoś mnie specjalnie nie uspokaja choć z drugiej strony sprzęt ma za sobą 13 sezonów więc nalot wydaje się realny/.
Nadal chętnie wszystkie uwagi przyjmuję !! A jeśli ktoś ma jakieś info w przedmiocie tegoż modelowo Craftsmana a jeszcze lepiej tego egzemplarza będę niemal dozgonnie wdzięczny.

Ps. Tu link do opisane egzemplarza:
https://www.olx.pl/oferta/kosiarka-t...tml#2e06576b75

szymon.c 31.01.2021 01:07

Wrzucam temat śrub calowych, jak to z usa i okaże się, że wszystko poza silnikiem jest calowe to proste dokrecenie zerwanego gwintu z dokupieniem śruby jest wyzwaniem. Przerabialem to w traktorkach z uk.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.