Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne - dyskusja ogólna (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=248)
-   -   Nie tylko ęduro człowiek żyje, czyli piękne klasyki;) (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=37590)

matjas 19.06.2020 22:01

Nie tylko ęduro człowiek żyje, czyli piękne klasyki;)
 
1 Załącznik(ów)
Wielu ma w zakamarach swoich garażowych lub umysłowych nor ukryte motocyklowe marzenia. Te z lat szczenięcych, te zakupione z nadzieja na cudowne zmarchwiwstanie, te które nigdy się nie ziszczą.
Zawsze w oparach absurdu możemy powzdychać do bywszej myśli technicznej oraz oczywiście do tego jak to kiedyś kurła było. Umówmy się ze mówimy o sprzętach głównie starszych niż 25 lat.

Wrzucajcie foty motkow i aukcji, które powodują ze sięgajcie na przemian po kawę i walerianę. Jakby do tego było trochę historii przybliżającej konstrukcje oraz rys kiedy wam to zaszło za skore. Będzie fajny wątek.

Na początek:

jakby ktoś chciał trochę mokrych snów i pocmoktać przed monitorem :D :D :D
zwracam się oczywiście raczej do nestorów niż do młodzieży :D

https://www.olx.pl/oferta/honda-cb90...tml#b0c5e0d731

edit: postanowiłem wrzucić fotkę dla potomności. aukcja zniknie i nie będą ludzie wiedzieć o co tyle krzyku.
mam nadzieję, że nikt nie będzie się chciał ze mną sądzić o prawa autorskie :D

CzarnyEZG 19.06.2020 22:29

Ale to oparcie to bym przytulił :)

I oni serio to 10 biegów? (muszę poczytać)

matjas 19.06.2020 23:08

To czytaj :D

To jest silnik z CB900 taki jak np w bol d'or, ale wtedy wszystkie pałer criuziery miały wała. Taki był sznyt.
To wpadli enżyniery z Hondy, że wsadzą wała z GL1100 bodaj tylko mieli problem bo wyjście napędu było nie z tej mańki.
Trzeba było zatem zrobić DWIE przekładnie kątowe: jedną z lewej mańki, ze starego wyjścia na łańcuch, wałek poprzeczny na prawą stronę i drugą przekładnię kątową na dołożony wałek do przekładni głównej przy kole. Obudowę tej skrzyni pośredniej, ją nazwijmy wykorzystano na dołożenie dwóch biegów. Takich a'la High i Low.
Czyli mamy 5 biegów wolnych i 5 biegów szybkich. Lub jeśli ktoś chce jechać 1LH, 2LH, 3LH, 4LH, 5LH to ma faktycznie 10 kolejno narastających po sobie przełożeń.
Korzystając z dłuuugiego 'łańcucha napędu' po drodze dołożono TRZY tłumiki skrętne drgań co zaowocowało, że można było na 5H cruzierować 90kmh i 200kmh ale przy tej niższej prędkości, mimo, że rzędowa czwórka kręciła się już nieco za wolno to nic nie drgało i paliło to przy tych niskich obrotach ponoć piątaka na setkę. Po raz kolejny się zastanawiam nahooy nam była cała ta ekologia i wtryski z kąpóterem - gdzie teraz każda 900tka 4R pali 6 i nikt nie jęczy.

Tak to. Jednym zdaniem - mieli rozmach sk..ny. No wiecie co chciałem napisać. Hehehehe.
Moto drogie ale ładnie utrzymane no i kawał motocyklowej historii. Podoba mi się ale na szczęście mnie nie stać, ale co szkodzi się poślinić i pogadać sobie.
Na pewno wolałbym w garage to od jakiegoś sportstera. No chyba, że knucklehead, żeby ciągle być brudnym :D

M

matjas 19.06.2020 23:51

1 Załącznik(ów)
jeszcze jedno. nie licząc wydechu - śliczna sztuka.

CzarnyEZG 20.06.2020 09:01

Tak to bywa jak inżynierowie zamkną księgowego w wc i się wezmą za projektowanie :)
Dzięki za przybliżenie konstrukcji (pogubiłem się przy trzecim zdaniu :D )

madafakinges 20.06.2020 10:30

Cytat:

Napisał matjas (Post 686559)
jakby ktoś chciał trochę mokrych snów i pocmoktać przed monitorem :D :D :D
zwracam się oczywiście raczej do nestorów niż do młodzieży :D

https://www.olx.pl/oferta/honda-cb90...tml#b0c5e0d731

edit: postanowiłem wrzucić fotkę dla potomności. aukcja zniknie i nie będą ludzie wiedzieć o co tyle krzyku.
mam nadzieję, że nikt nie będzie się chciał ze mną sądzić o prawa autorskie :D

Zajebisty

fis 20.06.2020 17:15

Cytat:

Napisał matjas (Post 686567)
To czytaj :D

Na pewno wolałbym w garage to od jakiegoś sportstera. No chyba, że knucklehead, żeby ciągle być brudnym :D

M

Ale dlaczego brudnym? Nie potrafisz zrobić raz a porządnie?

P.S.
Inna sprawa, że za 1 Knuclehead'a mozesz miec 10 takich Hąd.

wierny 20.06.2020 18:59

Cytat:

Napisał matjas (Post 686608)
Ja to wogle przepraszam trochę za napisanie tutaj. Pamiętałem ze był wątek znalezione na Allegro ale za późno Skumałem ze to dla Afryki :/
To jak przeszkadza to proszę przesunąć wpisy nt zabytków.

Utworzyłem nowy wątek, gdzie możemy pocmokać za pięknymi klasycznymi sprzętami. Tytuł mogę zmienić na jaki sobie życzysz.;)

matjas 20.06.2020 20:35

Dzięki Wierny. Trochę za późno się obudziłem z tym pisaniem w tamtym watku :)
Jako ze wielu Kolegów ma więcej niż jedno moto i czasami gadamy o tym co by tu można... Proponuje zmienić tutył na: Nie tylko ęduro człowiek żyje :)

wojtekk 20.06.2020 21:26

Cytat:

Napisał matjas (Post 686655)
Nie tylko ęduro człowiek żyje :)

Jak sobie Ojciec Założyciel życzy :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.