Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Hamulce, kola, opony (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Opony MITAS to złom, tylko dobre do taczek. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=17409)

schneider 28.03.2013 08:57

Opony MITAS to złom, tylko dobre do taczek.
 
Wypożyczyłem KLR 650 w Kamerunie na Mitasach z połową bieżnika. Przejechałem już moim Choperem całą Afrykę, łącznie 33 tys km na Goodyearach i wróciłem już na łysych, bez żadnego kapcia. Myślałem, że skoro te Mitasy mają jeszcze połowę bieżnika, to przejadę te 2 tysiące km. Nic bardziej błędnego, bieżnik jeszcze był, ale boki opony były już spruchniałe (chociaż produkcja była z roku 2006) i przejechałem tylko 250 km, po kilkugodzinnej naprawie, kląc jak szewc pojechałem dalej, ale niezbyt daleko, następne 200 km do następnego kapcia i to po asfalcie. Nie kupujcie tego chłamu, gdyż koszty napraw wielokrotnie przekraczają ewentualne oszczędności w zakupie w stosunku do prawdziwych opon.

Kici 28.03.2013 09:10

A ja wczoraj kupiłem kiełbasę, zbójnicka nawet podpowiem żeby dokładnie było wiadomo. Paskudna była nie polecam.

A znasz historie tej opony, gdzie i ile ona na słoneczku się prażyła?

Zenon 28.03.2013 09:13

Hm, musze przyznać, ze dość mocno (moim zdaniem) argumentujesz schneider.
Sam sie zastanawiam co wybrać jak mi sie drogowe moje opony skończą, a tego typu opinie przekonują mnie w kierunku markowych opon (marek mi znanych znaczy!)

Dzięki

Pozdrawiam

Zenon

redrobo 28.03.2013 09:17

shnejder wybierz sobie dowolne wypasione opony super markowe jakie tylko zapragniesz, a ja znajde je na allegro w uzywce w takim stanie ze przejdziesz 100 km jesli wogole:)

opony i lancuch w nieznanym sprzecie wypada sprawdzic przed ruszaniem z miejsca. zdarzylo ci sie, wyzyles sie zakladajac temat i to chyba na tyle.

Borewicz 28.03.2013 09:17

Cytat:

Napisał Zenon (Post 303424)
Hm, musze przyznać, ze dość mocno (moim zdaniem) argumentujesz schneider.
Sam sie zastanawiam co wybrać jak mi sie drogowe moje opony skończą, a tego typu opinie przekonują mnie w kierunku markowych opon (marek mi znanych znaczy!)

Dzięki

Pozdrawiam

Zenon

Ale to jest znana marka, że Ty jej nie znasz to nie znaczy, że to badziew. Mój znajomy, który dopiero zaczyna przygodę z motocyklami nie znał marki Metzeler, bo do puszek opon nie robi, też ma omijać ;).
Opona z 2006 ma już 7 lat, mogła nie jedno widzieć zwłaszcza w Kamerunie :D

piotreklodz 28.03.2013 09:27

Pierniczysz bzdury jak mało który schneider :)
Może i mitasy nie są najwspanialsze, ale na pewno warte swojej ceny.

Mirmil 28.03.2013 09:27

Cytat:

Napisał schneider (Post 303419)
Wypożyczyłem KLR 650 w Kamerunie na Mitasach z połową bieżnika. Przejechałem już moim Choperem całą Afrykę, łącznie 33 tys km na Goodyearach i wróciłem już na łysych, bez żadnego kapcia. Myślałem, że skoro te Mitasy mają jeszcze połowę bieżnika, to przejadę te 2 tysiące km. Nic bardziej błędnego, bieżnik jeszcze był, ale boki opony były już spruchniałe (chociaż produkcja była z roku 2006) i przejechałem tylko 250 km, po kilkugodzinnej naprawie, kląc jak szewc pojechałem dalej, ale niezbyt daleko, następne 200 km do następnego kapcia i to po asfalcie. Nie kupujcie tego chłamu, gdyż koszty napraw wielokrotnie przekraczają ewentualne oszczędności w zakupie w stosunku do prawdziwych opon.

Historia dotyczy tego samego subiektu, ja na tej samej oponie(mowimy o konkretnej sztuce) w zeszlym roku przejechalem trase mielec-kamerun i nie zlapalem ani jednego kapcia. A to bylo 11 000 km. I kazdemu polecam ta opone, idelana na Afryke, Lupus to samo potwierdza, a zrobil na nich po afryce prawie 50 tys km

pałeł 28.03.2013 09:42

O mitasach jest tu caly watek wielu z nas zjezdzilo po pare kompletow i właściwe to opony mitasa zbierają przychylne opinię

Skydiverek 28.03.2013 09:44

Ja na tych "badziewnych " Mitasach w tamtym roku przejechałem ponad 10k km i nie była ani jednego kapcia...tylko kupiłem je nowe...

podos 28.03.2013 09:45

Cytat:

Napisał Mirmil (Post 303435)
Historia dotyczy tego samego subiektu, ja na tej samej oponie(mowimy o konkretnej sztuce) w zeszlym roku przejechalem trase mielec-kamerun i nie zlapalem ani jednego kapcia. A to bylo 11 000 km. I kazdemu polecam ta opone, idelana na Afryke, Lupus to samo potwierdza, a zrobil na nich po afryce prawie 50 tys km

Ja tez się podpisuję pod tą oponą czterema rencami. (na suchy klimat zwlaszcza)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.