Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Umawianie i propozycje wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=71)
-   -   Bondżiorno. W tym momencie. Wrześniowe propozycje na Bałkany: Chorwacja, Czarnogóra i Serbia. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=38124)

Artek 20.09.2020 10:12

Bondżiorno. W tym momencie. Wrześniowe propozycje na Bałkany: Chorwacja, Czarnogóra i Serbia.
 
1 Załącznik(ów)
Były szybkie Niemcy i Francja.
Teraz jestem już drugi dzień w Italii, obecnie nad Wenecją.
W Polsce chciałbym być w przyszły piątek/sobotę.
Cel dotychczas miałem i osiągnąłem.
Teraz brak mi pomysłu na Bałkany. Unikam już autostrad, jadę sam, więc bez offu.
Nie są to mi znane tereny do jazdy na motocyklu, więc...pomożecie?

bukowski 20.09.2020 10:40

Bardzo piękna motocyklowo jest Jadranska Magistrala, czyli stara droga wzdłuż wybrzeża chorwackiego. Winkle i oszałamiające widoki, a od kiedy ludozerka ma. autostradę, to jest tam dość pusto.
Warte zobaczenia miasta to Zadar, Szibenik, Split, Trogir, Dubrovnik - kawał grecko-rzymskiej historii. O tej porze roku woda powinna być bardzo ciepła, więc ja bym korzystał, do tego lignje na žaru i kućno vino, czego chcieć więcej.

A jaki miałeś cel wcześniej, znaczy gdzie Cię poniosło?

matjas 20.09.2020 10:59

ja tam w d..ie byłem ale jakbym był we Włoszech to te przechwalone przełęcze pewnie :D
cortina na nocleg i wio na giau pass to tuż za rogiem.

z rzeczy mniej komercyjnych ale zapewniam, że opony pozamykasz na zajebistym asfalcie to ostatnio miałem okazję jechać tu:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Petrochanski_prochod

Przełęcz Petrochan - w zasadzie cała trasa z Sofii do granicy z Rumunią jest piękna widokowo i można sie pomylić czy jedzie się w Bułgarii czy to jakaś Chorwacja czy może Peloponez miejscami...
Sama trasa jest szybka, bardzo dobra nawierzchnia i naprawdę ostre winkle z niezadużym ruchem.
Bardzo bardzo polecam. Jest to około 150km odcinek naprawdę niezłej zabawy po stosunkowo bezpiecznej drodze, która mimo że winklowa ma sporo miejsc do wyprzedzania.
W bułgarii są jeszcze przynajmniej TRZY miejsca przez ich bardzo ładne zresztą góry, które chciałem odwiedzić ale jest to niestety wada zalety podróżowania służbowo - mało czasu. Jestem również przekonany, że jest tam sporo ładnego offu i mało zakazów wjazdu. Chciałbym tam pojechać na dłużej bo i pogoda była w pachę a do tego ceny niskie.
Tyle ode mnie - jako nieoczywisty kierunek.
Tak na przyszłość myślę, że Rumunia fajna jest offowo ale ma pogodę często taką se. Bułgaria pod tym względem powinna być znacznie lepsza. A moze ktoś ma jakieś doświadczenia tam właśnie?

Szerokości Artek!
m

p.s. doczytałem Bukowiaka - musiałem być w Sobotę u klienta i musiałem wracać górą ale chciałem właśnie lecieć dołem nad Adriatykiem z opcją skorzystania z wody i ichniego jedzenia... może następnym razem. I tak było pięknie więc nie narzekam.

wojtekk 20.09.2020 12:42

POjedź na Słowenię. Jeżeli Cię zainteresuje to daj znać - podpowiem, opiszę. Pewnie nie tylko ja.

Mam sentyment do Słowenii: Magia tego forum: okazało się, że w Słowenii znamy tego samego człowieka. Jeden z nas poznał przez żonę na kursie języka Niemieckiego, a drugi gdzieś w Europie na kawie.

wierny 20.09.2020 12:52

Chętnie byśmy zdjęcia Motura z bliższej odległości zobaczyli.:) Przyjemnej podróży.:at:

matjas 20.09.2020 13:00

W ub roku odświeżyliśmy znajomość wojtekk :)
Było równie miło co przed laty ale nad Soca zrobiło się tłoczno i mocniej komercyjnie. Mamy na przyszłość inny, tańszy i lepszy Camping 500m dalej.

Natomiast Słowenia owszem... tylko nie teraz na 24h tranzytu.

M

Artek 20.09.2020 13:21

1 Załącznik(ów)
Bukowski napisał mi dzisiaj dzień! Dziękuję. Lecę.
Odpowiem wieczorem.

Wojtku, na tę chwilę tylko przeskoczę z Italii przez Słowenję, żeby jajka wymoczyć w ciepłej wodzie. Ale pisz. Priorytetem dla mnie jest jazda a nie zwiedzanie zamków itp.

Matjas, może jutro, pojutrze... ALE z Rumunią mam przykre wspomnienia i jakoś mnie tam nie ciągnie. Bułgaria może wtorek/środa. Zobaczymy. Przełęcze opisane przez m.in. Warzywko chętnie bym zrobił z kolegą co ma NAT w przyszłym roku.

Wierny. Motor brzydki tak bardzo, że stary Italianiec ze łzą w oku patrzył na mego ulepa.

matjas 20.09.2020 13:52

wczoraj wróciłem z dupą pękniętą w poprzek ale i tak zazdroszczę :D :D :D

szerokości i pisz! zajebiście jest podróżować samemu.
m

magicl 20.09.2020 16:28

Ta lza w oku Italianca to z zazdrosci ;-)

El Komendante 20.09.2020 16:56

Olać Jadrańską. Wbijaj w interior - kierunek Serbia.
Krótko i na temat.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.