Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Mandaty z internetu (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32018)

mdxmd 29.05.2018 18:41

Mandaty z internetu
 
Chciałem się z wami podzielić nowym doświadczeniem, mianowicie dostałem mandat za parkowanie nie pozostawiając odpowiednio dużego miejsca dla pieszych pod własnym domem, gdzie parkuje zawsze i zawsze jest wystarczająco dużo miejsca dla pieszych czyli minimum 1.5m a w realu to jest nawet 2m,

ktoś zrobił zdjęcie telefonem od tyłu pod kątem, wysłał na nową zabawkę naszej policji czyli skrzynkę donosów a mi przyszedł mandacik za złe parkowanie. Problem w tym, że miejsca dla pieszych jest więcej niż potrzeba.

Paranoja polega na tym, że nikt tego nie zmierzył a policjant na oko ze zdjęcia twierdzi, że jest mniej jak 1.5m, czy to jakieś nowe metody pomiarowe bo już całkiem tracę wiarę w naszych stróżów prawa....

zastanawiam, się nad odmową przyjęcia mandatu... może miał ktoś podobną sytuacje ?

Tank 29.05.2018 19:57

Nie, ale skpro jestes pewien, nie przyjmuj. Dostaniesz wyrok zaoczny, odwolasz się i zazadasz bieglego. Sprawa czysta i wygrana a Ty masz spokoj.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Qter 29.05.2018 21:37

spokój? w pipe załatwiania, ciągania biegłego, latania po sądach, pisania odwołań i innych... współczuje sąsiedztwa...

PZDR

Qter

voxan69 29.05.2018 21:40

Sprawa nie jest taka jasna jak sie wydaje. Jezeli nie przyjmie mandatu to policja przeprowadzi postepowanie wyjasniajace w sprawie o wykroczenie. Policjant prowadzacy może pojechac na miejsce i wykonac ogledziny. Jezeli chodnik jest wylozony kostka lub plytka chodnikowa to bardzo latwo obliczy na podstawie zdjecie bylo pozostawionego miejsca. Nikt nie powola do takiej sprawy bieglego z uwagi na ekonomike procesowa. To nie jest fotoradar Trucam i cyrki z nim zwiazane. Sam zmierz szerokosc i zazadaj kopii zdjecia, nieiwierzytelnionej za 1 zl a nie z pieczatka za 7zl. Jezeli wyjdzie ci pomiar na plus dla Ciebie to odmow przyjecia. A jezeli nie to szkoda zachodu. Sad wyda wyrok nakazowy plus koszta sadowe

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

mdxmd 29.05.2018 21:54

Cytat:

Napisał voxan69 (Post 584088)
Sprawa nie jest taka jasna jak sie wydaje. Jezeli nie przyjmie mandatu to policja przeprowadzi postepowanie wyjasniajace w sprawie o wykroczenie. Policjant prowadzacy może pojechac na miejsce i wykonac ogledziny. Jezeli chodnik jest wylozony kostka lub plytka chodnikowa to bardzo latwo obliczy na podstawie zdjecie bylo pozostawionego miejsca. Nikt nie powola do takiej sprawy bieglego z uwagi na ekonomike procesowa. To nie jest fotoradar Trucam i cyrki z nim zwiazane. Sam zmierz szerokosc i zazadaj kopii zdjecia, nieiwierzytelnionej za 1 zl a nie z pieczatka za 7zl. Jezeli wyjdzie ci pomiar na plus dla Ciebie to odmow przyjecia. A jezeli nie to szkoda zachodu. Sad wyda wyrok nakazowy plus koszta sadowe

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

kopii zdjęcia nie chcą wydać a także nie pozwalają go sfotografować.

calgon 29.05.2018 22:07

to tak można?

Szok 29.05.2018 22:13

Dżizas! Dokąd ten świat zmierza???? Jakieś skrzynki donosów? Co to k..wa jest? Żeby nie można było zaparkować samochodu pod własnym domem? Cytując klasyka "permanentna inwigilacja":mur::mur: Współczuję

Misza 29.05.2018 22:15

Do czego to doszło... zamiast normalnie po ludzku natrzaskać się po ryjach to jakieś donosy na internetach.

motif 29.05.2018 22:32

Cytat:

Napisał Szok (Post 584093)
Dżizas! Dokąd ten świat zmierza???? Jakieś skrzynki donosów? Co to k..wa jest? Żeby nie można było zaparkować samochodu pod własnym domem? Cytując klasyka "permanentna inwigilacja":mur::mur: Współczuję

no smutne to i świadectwo o polakach paskudne, będzie to kraj policyjny jak w USA czy w Skandynawi. Koleżanka z urzędu skarbowego powiedziała mi że liczba donosów jest zastraszjąco duża... :(

voxan69 29.05.2018 22:35

Ludzie pisza jak rzeka. Kolezanka pracuje w Policji w Warszawie. Mowila mi, ze maja nawiedzonego emeryta mieszkajacego w akmienicy przy ruchliwym szkrzyzowanii
Nagrywa z okna ciagle i pozniej selekcjonuje przejezdzajacych na czerwonym swietle. Tak samo robi zdjecia samochodowwg. Niego nieprawidlowo parkujacych na chodniku. Co tydzien przesyla im po 70 spraw. Facet sie nudzi i nic mu nie mozna zrobic.

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.