Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Czy zwietrzeje benzyna? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=10725)

szymon25 28.10.2011 02:31

Czy zwietrzeje benzyna?
 
jak ja kupie u ruskich i postawie w beczce to straci oktany? Bedzie jakas gorsza, a od tego Afryka mniej narowista.. ?:at:

aciu 28.10.2011 07:41

po roku czy dwóch nic jej nie będzie...ale w kanistrze, bo w beczce trzymac benzyne :dizzy:

Dzieju 28.10.2011 08:06

Eeetam za bardzo dawnych i bardzo dobrych czasów to i 2x200 stało bo nie nadążałem wypalać mimo dokładania wszelkich możliwych starań.
Parę miesięcy czy rok z hakiem nie ma większego wpływu a myślę że że będziesz wypalał na bieżąco.

siwy 28.10.2011 08:14

Ja kiedyś kupiłem jaskółkę co stała kilkanaście lat w szopie z pełnym zbiornikiem paliwa. Nie miałem serca wylać tyle benzyny, wyjeździłem ją po prostu.

motormaniak 28.10.2011 09:33

absolutnie nic jej nie będzie. Pare lat możesz trzymać. No chyba że będziesz ją trzymał w wysokiej temperaturze i pod ciśnieniem - wtedy masz szanse na craking:) W przypadku benzyny z olejem - może się olej wytrącać , ale czyste paliwo dane mi było używać ponad 40 letnie. A jak taka stara benzyna wspaniale pachnie !!!
ps. W bieszczadach dostępna była na stacji (chyba jeszcze jest) tzw GAZOLINA - półprodukt bez dodatków oktanowych. Ta była bardzo lotna i w niezakręconym pojemniku odparowywała bardzo czybko.

BartekJ 28.10.2011 09:38

Też mam taki "kłopot". Kumpel sprzątał garaż swojego ojca, i znalazł...tadammm..20 litrowy kanister (stalowy), pełniutki benzyny. Z meniskiem wypukłym. Karteczka z napisem "Pb 95, 90 rok. rezerwa" :). Takiego to ma zapobiegliwego tatusia.
Nie wiedząc co z tym zrobić, chciał oddać do utylizacji, ale kazali mu zapłacić.To dał nam do warsztatu, cobyśmy do mycia zużyli. Otworzyłem, zaciągnąłem się - dobra, dobra, wiem, co powiecie, ale kto się tak nie zaciągał??...:D. Benzynę czuć normalnie, nie zwietrzała. Kolor ma normalny. Pójdzie na przepał do Dzika 2takta :). Ciekawe, jak będzie banglał?...:)

wasilczuk 28.10.2011 23:29

paliwo niezależnie czy diesel czy benz najbardziej niszczeje od promieni słonecznych i różnic temperatur. słońce ma znaczenie gdy jest w plastikowych bańkach. skoki temperatury powodują że w paliwie pojawia się woda bo w środku beczki jest tzw punkt rosy. w stalowej beczce czy kanistrze i w piwnicy o stałej temperaturze może stać dla prawnuków.

LukaSS 29.10.2011 00:01

A dlaczego motocykl z paliwem z jesieni po staniu w zimie obojętnie czy w ciepłym garażu czy w zimnym pali mniej chętnie od tego, który ma wlaną świeżą benzynę? Aaaa? :) Coś chyba musi być z tym paliwem jednak?

wasilczuk 29.10.2011 00:14

to raczej kwestia odparowania z gaźników. jak już zapali to na tej samej benzynie później chodzi już dobrze.

rambo 29.10.2011 01:31

A to prawda co Wasil gada, odpalilem kiedyś nawet swojego trampka co miał puste gaźniki (czego nie wolno robić ! ) po pół roku stania z tą samą beną w baku


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.