Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Pochówek Pary Prezydenckiej na Wawelu (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=6249)

michnpio 13.04.2010 16:17

Pochówek Pary Prezydenckiej na Wawelu
 
Napisałem mail'e do Marszałka Sejmu , Kardynała Dziwisza i Wojewody Małopolskiego o następującej treści:
Pomimo żałoby narodowej muszę wyrazić swoje stanowisko w sprawie pochówku Pary Prezydenckiej na Wawelu.
Jestem tym faktem oburzony i przeciwny takiemu rozwiązaniu. Nie chcę wchodzić w szczegóły ale Wielcy Polacy pochowani na Wawelu "przewracają" się w grobach.
Proszę zrobić wszystko co jest tylko możliwe aby do tego nie doszło.
Z poważaniem
Piotr Michniowski vel Michniewski


Uważam, że bez względu na nasze sympatie polityczne powinniśmy się w tym temacie zabrać głos
michnpio

zombi 13.04.2010 16:26

Zgadzam się. Na fali politycznej poprawności trochę się przesadza. Niechętnie wyrażam swoją opinię, bo w tym temacie jest zbyt wiele wątków i łatwo można być nieopatrznie zrozumiałym.
Chwała pamięci wszystkim tragicznie zmarłym, wielka strata dla kraju. Ale ....
Nie podobają mi się porównania do "dziadka" itp.
O całości kadencji chętnie wypowiem swoje zdanie, może za tydzień.

ferdek 13.04.2010 16:48

Jak pierwszy raz przeczytałem wczoraj, że być może para prezydencka spocznie na Wawelu, to pomyślałem, że dziennikarza chyba poniosła fantazja. Gdy dziś zobaczyłem już potwierdzone informacje, że to miejsce pochówku jest bardzo prawdopodobne, byłem w lekkim szoku. Powiem krótko, argumenty zostawię ze względu na sytuację dla siebie: Jestem zdecydowanie przeciwny.

hubert 13.04.2010 17:05

Nie zdziwiłbym się wcale gdyby wkrótce ogłoszono rozpoczęcie procesu beatyfikacji ...

Jeśli chodzi o pochówek na Wawelu to nie wiem czy to nie zależy w głównej mierze od decyzji władz Kocioła Katolickiego. Jeśli tak to równie dobrze mogą go pochować w Watykanie a to już szczerze mówiąc nie nasza sprawa.

dery 13.04.2010 17:23

boje sie, zeby ten temat nie wywolal burzy na forum.
to, ze wymienimy sie tu pogladami na ten temat, nie bedzie mialo wplywu na miejsce pochowku.
zreszta, kto ma na to wplyw? kto o tym decyduje?

jesli jest tak, jak pisze hubert, to mozemy sobie robic referendum, a nawet i sonde.

JareG 13.04.2010 17:26

Cytat:

Napisał hubert (Post 110036)
Nie zdziwiłbym się wcale gdyby wkrótce ogłoszono rozpoczęcie procesu beatyfikacji ...

:D
A potem relikwie, i pielgrzymki..

Cytat:

Jeśli chodzi o pochówek na Wawelu to nie wiem czy to nie zależy w głównej mierze od decyzji władz Kocioła Katolickiego. Jeśli tak to równie dobrze mogą go pochować w Watykanie a to już szczerze mówiąc nie nasza sprawa.
Jesli chodzi o Watykan, to jestem za. Ino problem chyba bylby z pochowkiem malzonki tamze.

zombi 13.04.2010 17:58

Decyzja należy chyba do wojewody (czytaj polityczna)

PARYS 13.04.2010 18:01

Chciałem wcześniej się odnieść do tych informacji w temacie "żałoba", gdzie co nieco już od siebie napisałem.
Ale napiszę tu skoro już taki osobny temat jest.

Jestem zdecydowanie przeciwny.

To gdzie to trzeba napisać, żeby to się nie stało? Faktycznie chyba kogoś poniosło. Można zrozumieć, że psychicznie okres ten dla rodzin jest niesamowicie ciężki ale trzeba chyba zachować jakieś elementarne wyczucie.

Jak widać nie jesteśmy sami w tym odczuciu: http://liczniki.org/taknie.php?u=alm...=4925&nr=2&a=k

michnpio 13.04.2010 18:10

Cytat:

Napisał dery (Post 110037)
boje sie, zeby ten temat nie wywolal burzy na forum.
to, ze wymienimy sie tu pogladami na ten temat, nie bedzie mialo wplywu na miejsce pochowku.
zreszta, kto ma na to wplyw? kto o tym decyduje?

jesli jest tak, jak pisze hubert, to mozemy sobie robic referendum, a nawet i sonde.

Jeżeli będziemy zachowywali się biernie to nie będziemy mieli na to wpływu. W internecie bez problemu można ustalić adresy mail'owe Marszałka Sejmu, Kardynała Stanisława Dziwisza i Wojewody Małopolskiego i tam każdy może skierować swój protest w tej sprawie.

giziu 13.04.2010 18:18

Nie będę odbiegał od głosów moich przedmówców i także jestem przeciwny takiej decyzji.
Na Wawelu spoczywają ludzie zasłużeni dla Polski, Królowie naszego kraju i inni Wielcy, ale pochówek tragicznie zmarłego prezydenta i Jego małżonki to chyba lekka przesada.
O zmarłych nie powinno się mówić źle i dlatego zamilknę.
Są inne miejsca chociażby Powąski.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.