Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Kwestie różne, ale podróżne. (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=80)
-   -   Libia (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=22810)

magrafb 11.01.2015 14:59

Libia
 
Strasznie mało informacji o Libii, zarówna za FAT jak i innych.
Chciałbym przez Tunezję wjechać na kołach do Libii.
Czy ktoś był w ostatnim czasie?
Jak wygląda sprawa wizy - ponoć jest z tym problem
(trzeba załatwiać przez Libijską agencje??)
kwestia rejestracyjne motocykla?
arabizacja paszportu?
Jakie są tego koszty
kwestie bezpieczeństwa i jak już się nam uda wjechać to gdzie pojechać i co zobaczyć?
Może jakiś forumowi chętni na połączenie sił i wspólny wypad.
Jeśli nie Libia to co? do Algeri ponoć jeszcze trudniej i mniej bezpiecznie. Pozostaje bezwizowa Tunezja?

mystek 11.01.2015 17:53

Hej,
Niestety nic nie wniosę do Twojego postu, ale bacznie będę się temu wątkowy przyglądał - szukam inspiracji na wiosenny wyjazd. Wiec pls. aktualizuj na bieżąco😉


Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

voxan69 11.01.2015 18:29

Z Libią są teraz problemy bo utworzyły się tam dwa rządy - każdy uważa się za właściwy - kraj jest podzielony na dwie strefy wpływów

jorge 11.01.2015 23:23

Też chętnie poczytam. Do Iranu planuję ok czerwca ruszyć.

Adagiio 12.01.2015 07:41

Zapomnij o Libii , do Algierii dotniesz wizę biznesową na zaproszenie ale ona nie upoważnia do indywidualnej turystyki po terytorium kraju , turystycznych algierska ambasada w PL nie wydaje od wielu lat . Jak masz stały pobyt w IT lub ES to wizę turystyczną otrzymasz , taka niesprawiedliwość nie wiem jak w innych krajach . Mi w Romie dali . Przerabiałem temat wizy dość szczegółowo w ostatnich latach i nie pomogły nawet referencje znanego biura turystycznego , nie sądzę żeby coś w zeszłym roku się zmieniło , ale możesz zadzwonić do ambasady i zapytać .
Powodzenia .

Adagiio 12.01.2015 18:44

W Afryce niemożliwe staje się możliwe , wiec może i przejechali .
Pomijając wszystko do Libii nie pojedziesz bo trwa tam wojna domowa i odkąd obalili Kadafiego , nikt z moich znajomych Italiańców tam nie był , wszyscy nad tym ubolewają . Większość uczęszczanych przez turystów szlaków pustynnych i miejsc do których jeździli została zaminowana .

Adagiio 13.01.2015 07:41

Jeśli istniała by najmniejsza możliwość wyjazdu to bym się już pakował bo bardzo chciał bym jeszcze do Libii wrócić . Ale obecna sytuacja na to nie pozwala . Jestem w kontakcie z przyjaciółmi z Włoch którzy przed wojną mieszkali w Ghadames i zajmowali sie organizacją wypraw na Erg Marzuk i Abwari , według nich takiej możliwości brak . Mało informacji dociera do nas o tym co się tam dzieje . Osoba z mojej rodziny pracowała kilkanaście lat na placówce w Benghazi , ewakuowali wszystkich w 2013 roku .

magrafb 15.01.2015 12:29

Widzę że temat w tym roku ciężki do ogarnięcia,zostaje Tunezja albo Maroko.
Może Dakar? ale znowu wizy:(

Adagiio 15.01.2015 20:20

Byłem w Tunezji wiele razy i zawsze było co robić , to taka miniaturka Sahary w porównaniu do Libii czy Algierii , ale piękne południowe ergi mają swój urok . W Algierii nie ma problemu natury bezpieczeństwa nawet teraz. Spotkałem na promie końcem listopada ekipę włoskich endrowców która wracała z wyprawy z okolic Djanet . Dwa lata temu moich kolegów eskortowało wojsko w ostatnich dwóch dniach ponieważ w oddalonym o 100 km mieście wybuchły zamieszki . Jeśli trasa zostanie zaakceptowana przez gubernatorat turystyki i agencja turystyczna otrzyma pozwolenia a Ty na tej podstawie wizę to nie ma żadnych obaw .

magrafb 15.01.2015 20:41

Adagilo możesz cos więcej o algerii napisać? W szczególności jak tam się dostać, czyli zrobić wizę i bez eskorty i innych drogich dodatków po jeździć .

Czy DL1000 sobie poendurze po Tunezji (plan jechać na kołach), czy lepiej/bezwzględnie zabrać Lc4 na lawete.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.