Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Rama, zawieszenia, napęd (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=7)
-   -   Łożyska główki ramy (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=1127)

STRUś 14.07.2008 17:52

Łożyska główki ramy
 
Panowie z jaką siłą powinny być dokręcone ? Na chłopski rozum wiem że powinno się tak dokręcać żeby nie było czuć łożyska ale żeby nie było też luzu. Wiecie jak to sprawdzić !?

7Greg 14.07.2008 18:11

Zerknij TU

STRUś 14.07.2008 22:01

Wielkie dzięki 7GREG
 
Podziękował

paku 09.09.2009 16:42

Panowie,

Tak dla potwierdzenia sprawy.

Po ostatnim wyjeżdzie /troche terenowym i długawym/ oraz testach zawieszenia po wymianie oleju w lagach (górki dołki krawężniki itp itd) zrobiło mi się to że:

1. Przy mniejszych prędkościach drga przednie zawieszenie - jakby na super maksa niewyważone przednie koło
2. Ewidentny luz na dolnym łożysku g. ramy - badanie na centralce.
3. Kiera chodzi elegancko bez wyczuwania czegokolwiek od boku do boku bez zmiany oporu.

Sie rozumiem, że szukać łozysk, czy coś tam się może poluzować ??

A jak łożyska to czy ktoś ma doświadczenie w kwestii cena/jakość ?

Vooytas 09.09.2009 17:40

Na pewno nie zamontowałbym już kulkowych, tylko stożkowe.
Cena kompletu z osłonkami to jakieś 110 zł.
Do wymiany warto się zaopatrzyć za wczasu w pręt zbrojeniowy obcięty na kiełbase do wybicia starych bieżni (taki fi 6-10mm)

wieczny 09.09.2009 19:16

Jeśli regulujesz docisk łożyska i tykanie nie ustępuje zobacz, czy nie masz wybitej:
a)główki ramy
b)sztycy w dolnej półce.
Bo zdarza się.

I jeśli tylko będziesz miał możliwość - stożkowe a nie kulkowe. Nigdy w życiu kulkowych.

petrosbike 09.09.2009 23:25

Cytat:

Napisał Vooytas (Post 74120)
Na pewno nie zamontowałbym już kulkowych, tylko stożkowe.
Cena kompletu z osłonkami to jakieś 110 zł.
Do wymiany warto się zaopatrzyć za wczasu w pręt zbrojeniowy obcięty na kiełbase do wybicia starych bieżni (taki fi 6-10mm)

Życze powodzenia przy wybijaniu. Mnie zima spotkała taka przyjemność, stępiłem kilkanaście srubokretów, pobijaków, pretów, precików itp az mnie szlag trafił i zakupiłem w castoramie szlifiereczke elektryczna (mini) i naciałem w łozyskach odpowiednie gniazda i dopiero poszło. Po prostu jest tak małą krawędź za która mozna zaprzeć pobijak(pręt,prZEcinak, srubokret) i jeszcze do tego zfazowana i jeszcze do tego twarda jak cholera powierzchnia łozyska ze wszystko łącznie z zahartowanym pretem sie omyka.
Mój patent sie sprawdził, kosztował 90zł czyli mniej niż same łozyska no i został sie do ewentualnych innych zastosowań. Jak ktos ma kłopoty to jechać do mojego warsztatu- zapraszam i robie za darmoche dla motonitów z forum:)

Vooytas 10.09.2009 06:14

Może prałeś tylko z jednej strony i sie bieżnia przekosiła i zaklinowała na amen.
Większości użytkownikom się udaje to wybić bez uzycia szlifierek, drimeli, dynamitu itp.
Miałem też przygotowany pręt z długiego wiertła z dość twardego materiału ale pręt zbrojeniowy (żebrowany) wystarczył.

podos 10.09.2009 08:43

Cytat:

Napisał Vooytas (Post 74205)
Może prałeś tylko z jednej strony i sie bieżnia przekosiła i zaklinowała na amen.
Większości użytkownikom się udaje to wybić bez uzycia szlifierek, drimeli, dynamitu itp.
Miałem też przygotowany pręt z długiego wiertła z dość twardego materiału ale pręt zbrojeniowy (żebrowany) wystarczył.

dokładanie, nie było taqkich problemów...

paku 10.09.2009 09:20

Cytat:

Napisał pku (Post 74116)
Panowie,

Tak dla potwierdzenia sprawy.

Po ostatnim wyjeżdzie /troche terenowym i długawym/ oraz testach zawieszenia po wymianie oleju w lagach (górki dołki krawężniki itp itd) zrobiło mi się to że:

1. Przy mniejszych prędkościach drga przednie zawieszenie - jakby na super maksa niewyważone przednie koło
2. Ewidentny luz na dolnym łożysku g. ramy - badanie na centralce.
3. Kiera chodzi elegancko bez wyczuwania czegokolwiek od boku do boku bez zmiany oporu.

Sie rozumiem, że szukać łozysk, czy coś tam się może poluzować ??

A jak łożyska to czy ktoś ma doświadczenie w kwestii cena/jakość ?


Czy można liczyć na jakąś opinie ??


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.