Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Oświetlenie garażu LED. Potrzebuję porady. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=34486)

Emek 12.03.2019 10:00

Oświetlenie garażu LED. Potrzebuję porady.
 
Mam garaż w którym trzymam motki i coś tam dłubię. Garaż jest stanem zastanym i kiedyś dawno temu założyłem tam takie lampy podłużne na świetlówki. Coś teges.
https://media.castorama.pl/media/cat...216-461811.jpg

Teraz już miga to dziadostwo a i światła daje co kot napłakał. Okien brak. Potrzebuje wymienić ten badziew na rozwiązanie które da jasność. Mile widziane opinie userów a nie teoretyków. Garaż ma jakieś 7x4 m i ok 2,7 m wysokości są 2 punkty do montażu lamp na suficie ale oczywiste że można coś dołożyć.
Chcę załatwić sprawę szybko i sprawnie więc najchętniej zapoznam się z opcją kup to bo dobre i sprawdzone.

matjas 12.03.2019 10:16

jestem na podobnym etapie i muszę wymienić mrugające gwn co ma już z 15 lat.
zabiłeś mnie tym pytaniem o świetlówki LED ale kurde są takie! nie byłem tego świadom i chciałem wymienic po prostu na nowe w technologii tradycyjnej - będzie konieczna przeróbka oprawy więc nie do końca jest to rozwiązanie 'na szybko' jako plug and play - ale jakby miało świecić lepiej to ja zaryzykuję u siebie takie coś - narazie 4szt - zobaczymy co dalej. dam znać jak wyszło.

https://allegro.pl/oferta/swietlowka...aca-6718725936

cokolwiek by to nie było na syficie to i tak rozejrzyj się za jakimś doświetlaczem punktowym.

m

m

Emek 12.03.2019 10:20

Światło robocze to inna sprawa. Chcę mieć widno i ciepłą barwę a nie zimną białą. Mogę zmienić całe oprawy.

Franz 12.03.2019 10:24

Matias, ta świetlówka słabo będzie świecić
Druga rzecz to światło musi być barwy ciepłej
W świetlówkach to jest barwa 36w/ 840
Nie męczy wzroku i oddaje barwę
W barwie zimnej wszystko jest trupioblade
Barwę 840 masz w marketach. W sklepach to zakładają
Jakie sprzedawca sprzeda
Jeśli Led to cała oprawa
Na allegro są oprawy Led 2- 36 w rastrowe n/t
W cenie 100 za szt. Nie świeci to rewelacyjnie. Jasno świeci metalohalogen. Na wysokości 2.7 m wystarczy oprawa 70 w 2 szt
Tyle że to drogie jest
Ups. Na allegro widzę lampy sklepowe metalohalogen mocowane do sufitu w cenie 100 zl. Moc od 70 do 150 w. Dając 2 szt 150 będzie jasność ��. Żarówki kupić osram lub philips. Te oprawy to Chińczyk, ale żarówka Chińczyk nie będzie miała długiego żywota

W swoim garażu oświetlenie ogólne mam słabe bo po co mi lepsze. Mam stół naprawczy nad którym świeci oprawa odkryta 3# 36 w i jest bardzo dobrze. Do naprawy czegoś przy moto
Oprawa halogen na stojaku. Halogen bo ma lat naście. Teraz też już są ledy

matjas 12.03.2019 10:27

Temperaturę barwową kupisz jaką chcesz - są i takie jak piszesz - ciepłe.

Kiedyś jak robiłem sobie lampę na LED 20x10W do spawania, bezcieniową, to koleś mi poradził, żeby kupić 10ciepłych i 10zimnych - skorzystałem z jego porady i świeci to bardzo dobrze w sensie koloru samego źródła światła. Więc może też jest to do rozważenia taki mix. Moje .02PLN

m

p.s. Franz - sugerujesz, że 20W to będzie za mało po prostu? Muszę zdemontować i zobaczyć co tam u mnie wisi. Jak zmienię to się odezwę.

wezyr 12.03.2019 10:39

możesz wymienić na "świelówki" LED - teraz jeszcze zależy jaki masz statecznik - magnetyczny ze starterami czy już elektroniczny bez starterów - jeżeli jest elektron. wtedy w tej lampie co masz pomijasz statecznik i podajesz zasilanie na gniazdo świetlówki - i wtedy wszystko fajnie świeci. Jeżeli jest magnetyczny to przeważnie w komplecie że świetlówką ledową jest taki starter (zworka) którą tylko wkręcasz na miejsce startera i wszystko działa. Wybierz barwę nie ciepłą ale Neutralną - 4000 Kelwinów.Trochę tym handluję i te mają dobrą sprawność - to taki Chińczyk ale z wyższej półki - https://www.kanlux.pl/pl/26064
naprawdę dużo tego sprzedaję i mało jest reklamacji

lukasz_vip 12.03.2019 10:42

Świetlówki LED polecam. U kolegi na warsztacie najpierw wymieniliśmy co drugą starą na nową i zrobiło się tak jasno, że po tygodniu od razu reszta tradycyjnych świetlówek też wyleciała i wpadły świetlówki LED.

W domu montuję wszędzie LEDY z kanluxa i jak na razie jestem zadowolony z ceny/jakości.

Dzieju 12.03.2019 10:43

Na budynku ( w garażu)mamy ponad 50 opraw na świetlówki , póki były tradycyjne to średnio kilkanaście było miesięcznie do wymiany .
Teraz są ledowe , minęło 1.5 roku i żadna nie padła , a świecą sporo.
Do tego zamiast dwóch tradycyjnych są po jednej ledowej i jest widno.
U siebie w garażu też przeszedłem na ledy ale wybrałem te jaśniejsze zamiast ciepłych/ciemniejszych.
Przeróbka jest bardzo prosta , wywalasz moduł zapłonowy tradycyjny i podłączasz napięcie bezpośrednio do leda wykorzystując przewody w oprawie.
Jak by co przy każdej ledowej masz schemat czy napiecie dajesz z jednej strony czy z dwóch ( są dwa rodzaje świetlówek).
Czas pracy 4-6 minut.
Ja dajesz sobie radę z pompowaniem koła to i z tym też dasz sobie radę.

majkowski1 12.03.2019 10:43

Kumpel ma garaż na dwa auta i miał 3 podwójne świetlówki, a wymienił teraz na Hermetic Certa Philips LED 60W 5 szt, bo też chciał "ciepła" i puścił w drugą stronę (poprzecznie). Gwarancję mają podobno na 3 lata. Kable mu teraz trochę wiszą na suficie przyklejone klejem termo. I mówił, że tak czy tak dorzuci jeszcze boczne (w narożnikach niby)..
Dał ponad 800 (drogo?), ale ładnie świeci.
Dobry kalkulator do potrzeby mocy zhitov.ru/pl/light/

Franz 12.03.2019 10:51

Dzieju, świetlówki Philipsa świecą średnio około 10 lat
Po kilkanaście godzin dziennie.
Jak się zaopatrzeniowcowi wylicza kasę
To kupuje gówno chińskie czy jakieś Tungsramy
I to się pali....to samo jest z zarowkami energooszczędnymi, diodami Led etc.
Dawne żarówki energooszczędne Philipsa o ciężarze cegły
swieciły lat 10 , dzisiajsze marketowki rok


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.