Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ elektryczny i zapłonowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Przypalona wtyczka (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=3723)

hero 10.07.2009 21:38

Przypalona wtyczka
 
1 Załącznik(ów)
Załącznik 6166
Otóż kilka dni temu zlokalizowałem przyjaraną wtyczkę tą co łączy główny przekaźnik i jednocześnie jest przykrywka do bezpiecznika 30A. jako, że zdjęcie robiłem telefonem i nie dało sie zbyt wyostrzyć nadmienię tylko że opalony jest styk na kablu czerwonym z czarną kreską i i korpus wtyku.
Moje pytania brzmią :
1. A może ma ktoś cosik takiego na zbyciu? (w schemacie wyglada na to że w całosci z okablowaniem głównym)
2. A czymu sie tak stao?

Kazmir 10.07.2009 21:49

Cytat:

Napisał hero (Post 66349)
A czymu sie tak stao?

Jazda po wodzie - długa eksploatacja bez konserwowania złącz.

Ludzie nie dziwcie się, że odkurzacz nie ciągnie jak ma pełen worek śmieci:)

LukaSS 10.07.2009 21:50

Mogło sie stać poprzez brak konserwacji styków... miejsce połączenia utlenia się, znaczy sie tworzy sie korozja, powstaje wysoka temp... i jara sie wtyka.

Ja bym to wszystko rozebrał, oczyscił, zakonserował i złożył pod warynkiem że kostka nie jest za bardzo spalona lub ewentualnie połaczył bez kostki jeśli sie da (będziesz miał wtedy wgląd na stan całych konektorów).

hero 10.07.2009 21:53

No tak ostatni rok dla afryczki był wyjątkowo mokry. Troszke pada w Irlandi.
jutro zabieram sie za próby reanimacji złącza , niemniej nadal marzy mi sie oryginalne.

rambo 11.07.2009 12:33

Uciąć kable i polutować. Tylko to daje 100% pewności :)

hero 11.07.2009 12:45

Cytat:

Napisał rambo (Post 66369)
Uciąć kable i polutować. Tylko to daje 100% pewności :)

tyle ze nie da sie akurat w tym miejscu uciąć. Musi byc gniazdo i wtyk , bo wtyk jest jednocześnie pokrywką dla głównego bezpiecznika. Na razie wymieniłem jeden konektorek a nadpaloną część wtyku wypełnilem klejem na goraco. Styki zakonserwowane zostały płynem "Kontakt".

NADAL SZUKAM TEGO WTYKU
Może ktoś z Was ma stara wiązkę co przetrwała ta część

rambo 11.07.2009 13:08

Też ją wymieniałem. Pewnie co drugie zwłoki z jakiejkolwiek Hondy mają taką samą ta kostke.

klanol 13.07.2009 08:01

Da się i trza lutować! Aby uniknąć takich jaj należy dwa grube kabe te od zewnatrz (czerwone) po prostu zmostkować. Przez nie idzie największy prąd i dlatego się palą. jest to bezsensowne rozwiazanie polegające na podzieleniu głównego kabla zasilającego i ponownym spięciu go na złączki (śniedzieją i się palą). Zwróć uwagę, że konektorki w kostce (zewnętrzne) są i tak zmostkowane, nie ma różnicy do którego podpinasz. Dwa tylne konektorki uruchamiają rozrusznik ze startera i nie przenoszą znacznych obciążeń prądowych. Proponuję więc, tak jak pisałem, wyciąć i zmostkować (lutować) grube czerwone kable (piszę łopatplogicznie aby było jasno), a do kostki (zewnętrzny konektor)podłączyć dodatkowy kabelek. Jego funkacja polegać będzie na doprowadzeniu prądu do ładowania aku a po wyłączeniu silnika będzie doprowadzał prąd do instalacji z aku. Pasują konektorki samochodowe i takich używam. Widoczne na zdjęciu grube kable (te nadpalone) to połączenie głównego kabla zasilającego instalacje (stacyjka) z kablem idącym z regulatora napięcia. To jedna z dwóch kostek odpowiedzialnych za awarie regulatora. Jak będę miał czas to napiszę coś o roziązaniu tego problemu i fotami okraszę bo pisarz ze mnie marny a nauczyciel jeszcze lepszy :)

hero 13.07.2009 11:34

I ja tak tez uczynie!
A ju mi latalo cos po muzgownicy o wymianie tych kabli na grubsze i wymianie kostki na solidniejsza. teraz Klanol potwierdziles tylko moje wydumki.
Zapodaj foto to przyda sie dla potomnych a i ja jak cos wymodze to dam foto.

Dzieki

Mijamoto 14.07.2009 01:04

Przy okazji awarii reglera, jakieś 3 lata temu, przyjarałem to samo miejsce. Moje wyglądało jak po wybuchu. Ograniczyłem się do usunięcia nadtopionych i spalonych części i oczyszczenia styków. To ostatnie zalecam przy każdej możliwej okazji. Nie zaszkodzi użyć także jakiegoś środka, który utrzyma styki w dobrej kondycji, zwłaszcza jak ktoś lubi sobie popływać siedząc na afryce:D. Co do wymiany, to kostka użyta była przez japońca w kilku modelach Hondy. Kiedyś, na jakimś zlocie:dizzy:, ktoś mi tłumaczył z jakich ale na szczęście nie zapamiętałem i dobrze:D. Od tego czasu kilka razy moczyłem się po siedzenie (swoją drogą ciekawie to brzmi:haha2:) i wszystko gra. Dlatego bez zbędnych stresów i przed siebie. Powodzenia.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.