Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Rama, zawieszenia, napęd (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=244)
-   -   Wymiana lub Upgrade zawieszenia w NAT.. dyskusja (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32409)

Emek 10.05.2019 09:10

Są takie z mimośrodem więc raczej szybko.

majki 10.05.2019 09:21

1cm na amorze to nie jest 1cm na kanapie...tam jest dźwignia i to tak nie działa. U mnie tył podniósł się o ok.2cm, ale to kwestia mniejszego sagu = twardszej sprężyny. Amor się nie wydłuży ani nie skróci przez sprężynę - wysokość moto zależy od tego jak dużo moto siądzie pod własnym ciężarem i masą ładunku. Seryjnie tył jest dość miękki i ustawialny sensownie dla kogoś ok. 80kg. Jak doliczyć plecaka i bagaże to już wogóle się robi jamnik.

PS. jeżeli seryjne możliwości obniżenia moto (kanapa, sag) nie wystarczą to bym uważał ze zmianą innych parametrów (kości, wpuszczanie lag w półki), bo można namieszać w geo moto...
Kupowanie za wysokiego, za ciężkiego moto po to by się z tym męczyć uważam za masochizm/bezsens...choć na koniec i tak liczy się technika ;)


MrWaski 10.05.2019 09:54

Ten short rider na każdych światłach tak zeskakuje? :D

Właśnie o geometrię całego moto najbardziej bym się obawiał. Jednak dla turystyki, bez ekstremalnych zakresów działania zawiasa, to chyba nie robi robra...?!

majki 10.05.2019 22:23

No dobra, jadę busem, ochłonąłem trochę...
Jest super! Moto stoi wyżej, prężniej, prowadzi się inaczej, sztywniej, lepiej. Szybki przelot po plytach betonowych w lesie i banan na ryju się pojawił. :D nie rzuca ani na stojąco ani na kanapie, zamiata dupą aż miło, nie gubi zbytnio trakcji na dziurach, no jest pięknie. :Thumbs_Up: zrobiłem krótką rundkę tylko, tłumienia miałem podkręcone wcześniej. Wrażenia podobne do tych po przejażdżce sztuką Mady... :D
Pelne testy po 20.05...ale jest optymistycznie :at:

muszel72 10.05.2019 22:42

Ale że w sensie gdzie tym busem:)

Mafrika 10.05.2019 23:17

Cytat:

Napisał majki (Post 636282)
...choć na koniec i tak liczy się technika ;)

otóż to :Thumbs_Up:


kristoch 12.05.2019 06:10

Cytat:

Napisał MrWaski (Post 636291)
Ten short rider na każdych światłach tak zeskakuje? :D

Właśnie o geometrię całego moto najbardziej bym się obawiał. Jednak dla turystyki, bez ekstremalnych zakresów działania zawiasa, to chyba nie robi robra...?!



Kilka postów wcześniej masz (moją) odpowiedź na Twoje pytania.

olecki79 14.05.2019 09:18

Cytat:

Napisał majki (Post 636417)
No dobra, jadę busem, ochłonąłem trochę...
Jest super! Moto stoi wyżej, prężniej, prowadzi się inaczej, sztywniej, lepiej. Szybki przelot po plytach betonowych w lesie i banan na ryju się pojawił. :D nie rzuca ani na stojąco ani na kanapie, zamiata dupą aż miło, nie gubi zbytnio trakcji na dziurach, no jest pięknie. :Thumbs_Up: zrobiłem krótką rundkę tylko, tłumienia miałem podkręcone wcześniej. Wrażenia podobne do tych po przejażdżce sztuką Mady... :D
Pelne testy po 20.05...ale jest optymistycznie :at:

Majki ile masz wzrostu?

majki 14.05.2019 17:39

Busem do Wawy jechałem, nie na żadną wyprawę... ;)

Mam 195cm, więc dla mnie im wyżej tym lepiej... :Thumbs_Up:

olecki79 16.05.2019 13:40

Cytat:

Napisał majki (Post 636837)
Busem do Wawy jechałem, nie na żadną wyprawę... ;)

Mam 195cm, więc dla mnie im wyżej tym lepiej... :Thumbs_Up:

Odesłałem moto na wymianę sprężyn na K-techy. Miałem nadzieję, że nie urośnie, mam 182...
Ale mam nadzieję, że będzie tak pomykać, że co innego mi urośnie.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.