Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Kaski (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=128)
-   -   Shoei VFX-W / Airoh Aviator / Arai MX-V (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=25872)

Kamyk 14.02.2016 21:08

Shoei VFX-W / Airoh Aviator / Arai MX-V
 
Witam,

Szukam drugiego kasku do kompletu :) Mysle o Dualu, ale za nic nie moge dorwac rozmiaru w bialym kolorze ze starego Horneta. Nowy juz mi sie tak nie podoba. A wiec pomysl na drugi kask ale juz lepszy niz moj zdezelowany HJC. Macie moze opinie na temat tych kaskow?

Wiem, ze Aviator jest mega lekki. Ale tez czytalem opinie, ze nie jest trwaly. Ze potrafi sie rozwalic nawet przy upadku z motocykla. To nie moja opinia tylko przeczytana.

Wczoraj bylem na targach w Berlinie - BMT i przymierzylem Shoei i Aviatora. Airoh jest mega lekki w porownaniu z Shoei. Lepiej lezal na glowie. Ale rozmawialem ze sprzedawca i do jazdy off/on polecal bardziej Shoei. Sadze, ze mowil prawde bo Airoh byl u niego drozszy wiec nie chcial zarobic ;) Powiedzial, ze Aviator jest typowym kaskiem do offu i na jazde czasami na przelotowkach po prostu bedzie nie dla mnie. Co myslicie o takiej opini? Kurcze musze znalesc kogos kto uzywaj te kaski.

Dlatego tez pytam :)

Kamyk

Emek 14.02.2016 21:34

Ja tam się nie znam ale mam 2 Stelty z Airoha. I nie mogę mieć do nich żadnych zastrzeżeń a to przecież wcześniejsza generacja niż Aviator. A upadł nie raz a kilka razy głowa była w środku. Nie słyszałem też żeby się komuś wysypał, użytkownicy je chwalą.
Shoei to IMO porażka do offu, waży chyba więcej niż Hornet ADV, który ma przecież szybę. Jeden z najcięższych kasków offowych.
Ja bym rozważał Airoha lub Arai.

karol1989 14.02.2016 22:56

Cześć,

Posiadałem i jeździłem we wszystkich wymienionych kaskach.

W dużym skrócie:
- Airoh: + waga i wentylacja
- Shoei: + wykonanie i aerodynamika
- Arai: + wykonanie i wyważenie

Na każdy z tych modeli mogę zaoferować forumowiczom dobre warunki - priv ;).

Karol,
Honda Plaza

Kamyk 15.02.2016 13:41

Cytat:

Napisał karol1989 (Post 469357)
W dużym skrócie:
- Airoh: + waga i wentylacja
- Shoei: + wykonanie i aerodynamika
- Arai: + wykonanie i wyważenie

Na każdy z tych modeli mogę zaoferować forumowiczom dobre warunki - priv ;).

Czyli rozumiem, ze wszystkie sa super :) Same plusy! Skoro jezdziles we wszystkich, to mozesz powiedziec, ktory jest najlepszy na trasy ON/OFF? Przekonuje mnie waga Aviatora, ale z drugiej strony Shoei i jego areodynamika.

Kamyk

karol1989 15.02.2016 16:00

Cytat:

Napisał Kamyk (Post 469442)
Czyli rozumiem, ze wszystkie sa super :) Same plusy! Skoro jezdziles we wszystkich, to mozesz powiedziec, ktory jest najlepszy na trasy ON/OFF? Przekonuje mnie waga Aviatora, ale z drugiej strony Shoei i jego areodynamika.

Kamyk

Na drogę wybrałbym Shoei lub Arai. Sugeruje przymierzyć obydwa. Różnią się wnętrzem i dopasowaniem.

Im cięższy offroad tym bliżej Airoh ze względu na masę i wentylację.

snake 24.02.2016 15:16

hej ja polecam arai tour x- zresztą mam takiego na sprzedaż bo kupiłem aventuro od tt

transalplepszy 03.03.2016 18:23

W tym roku nastawiam sie na horneta adv. Uzytkuje ktos?

Michal 04.03.2016 10:41

Cytat:

Napisał transalplepszy (Post 472769)
W tym roku nastawiam sie na horneta adv. Uzytkuje ktos?

Ja użytkuje od roku, ok ~20tys km. Wcześniej miałem poprzedniego Horneta, nowy jest cichszy, ma większe pole widzenia, jest duzo lepiej wykonany, daszek nie wpada w wibracje, ale jest zdecydowanie bardziej drogowy niż poprzedni, ma mniejszy daszek i bliżej szczękę.

Ja w shoeiach jeżdżę od zawsze, wiec jestem stronniczy i nie miarodajny. ;)

transalplepszy 04.03.2016 17:06

W sumie w schubert c3 brakuje powietrza w offie ale z drugiej strony robiac rocznie 10-20tys km ile bedzie tego offa? 100-200km? Dla 1-2% nie zaloze kasku krosowego i gogli przeciez. Chociaz opony na wszelki wypadek mam e07 i tkc ;-)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.