Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Fc moto (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=30985)

Geolog 10.01.2018 20:22

Kupowałem u nich ciuchy i buty, za każdym razem z wysyłką za pobraniem i co ciekawe przelicznik Euro na Plny był bardzo korzystny, niższy niż cena skupu w kantorze. Kurierowi płacisz w złotówkach, przy nim sprawdzałem czy ciuchy pasują, bo od razu można było oddać bez zapłaty jakby nie pasowały.

yeuop 11.01.2018 07:09

Kupilem tam ostatnio spodnie i kurtke Rukka oraz buty Sidi Adv.
Czekalem MIESIAC. Komunikacja fatalna, na emaile odpisują po kilku dniach itp.
Przyznaje, ze cena była nie do pobicia, no ale inne sprawy kuleja nieco.
Tak naprawdę to miałem po prostu pecha, bo akurat musieli skads sprowadzić mój rozmiar kurtki (czy spodni, nie pamiętam już).
Wysylka gratis, ale potracili około 100pln dodatkowo za przewalutowanie.
Gdybym miał jeszcze raz kupować, to nie wiem, czy bym kupil w FCmoto. Ale ceny mieli swietne, a ja zlozylem zamówienie na black friday i było dodatkowo -10% czy iles.

Geolog 11.01.2018 09:03

Cytat:

Napisał yeuop (Post 565141)
Kupilem tam ostatnio spodnie i kurtke Rukka oraz buty Sidi Adv.
Czekalem MIESIAC. Komunikacja fatalna, na emaile odpisują po kilku dniach itp.
Przyznaje, ze cena była nie do pobicia, no ale inne sprawy kuleja nieco.
Tak naprawdę to miałem po prostu pecha, bo akurat musieli skads sprowadzić mój rozmiar kurtki (czy spodni, nie pamiętam już).
Wysylka gratis, ale potracili około 100pln dodatkowo za przewalutowanie.
Gdybym miał jeszcze raz kupować, to nie wiem, czy bym kupil w FCmoto. Ale ceny mieli swietne, a ja zlozylem zamówienie na black friday i było dodatkowo -10% czy iles.

Kupowałem w tym samym czasie Sidi Adv. i realizacja trwała 4dni, też skorzystałem z rabatu Black Friday tylko że zostawiłem w koszyku buty do zastanowienia i po 3-4 dniach sami napisali do mnie czy się decyduję dorzucając dodatkowe 5%. Finalnie z przesyłką za pobraniem zapłaciłem 970pln

NUROFEN 11.01.2018 09:49

oki. dzieki

bigboykr 11.01.2018 10:19

Cytat:

Napisał ARG (Post 565099)
hodzi z tym vatem? na podstawie czego mogą doliczać wyższy??

Chodzi generalnie o ustalenie tzw miejsca świadczenia usługi/dostawy. Art 22-28 ustawy o VAT u nas. Nie wiem do końca jak to jest w DE. To często z logiką nei ma nic wspólnego ;) Generalnie jeśli z ustawy wynika, że świadczysz usługę w danym kraju to w nim powinieneś zarejestrować się do VAT. I to nie ma nic wspólnego z WNT ;) Powoli staje się to magią i trzeba będzie z tego mieć doktorat chcąc prowadzić księgowość ;)
Ale wracając do tematu (sorry za offtop) to kiedyś tam kupowałem i dostałem towar w tydzień. Wszystko bez problemu.

doctor 11.01.2018 21:32

Również kupowałem Sidi Adv ostatnio i bodajżed w 5 dni były u mnie. Łącznie wyszło 1050. Zero problemów. Polecam.

Novy 11.01.2018 21:51

Cytat:

Napisał bigboykr (Post 565184)
Chodzi generalnie o ustalenie tzw miejsca świadczenia usługi/dostawy. Art 22-28 ustawy o VAT u nas. Nie wiem do końca jak to jest w DE. To często z logiką nei ma nic wspólnego ;) Generalnie jeśli z ustawy wynika, że świadczysz usługę w danym kraju to w nim powinieneś zarejestrować się do VAT. I to nie ma nic wspólnego z WNT ;) Powoli staje się to magią i trzeba będzie z tego mieć doktorat chcąc prowadzić księgowość ;)
Ale wracając do tematu (sorry za offtop) to kiedyś tam kupowałem i dostałem towar w tydzień. Wszystko bez problemu.

Tu chodzi o Dyrektywę 2006/112/WE - Unijny wspólny system podatku od wartości dodanej (VAT).

i dalej:
Dostawa towarów – miejscem opodatkowania jest miejsce, do którego towary są dostarczane.
Wewnątrzunijne nabycie towarów – miejscem opodatkowania jest miejsce, w którym strona nabywająca przyjmuje towar, tj. państwo UE, w którym towary się ostatecznie znajdują po transporcie z innego państwa UE.

W de podatek podstawowy wynosi:
- 19% - na wszystkie towary i usługi,
- 7% - na artykuły żywnościowe, z wyjątkiem napojów i obrotu restauracyjnego, sprzęt medyczny, transport pasażerski, usługi medyczne.

Melon 29.01.2018 17:37

Cytat:

Napisał Geolog (Post 565104)
Kupowałem u nich ciuchy i buty, za każdym razem z wysyłką za pobraniem i co ciekawe przelicznik Euro na Plny był bardzo korzystny, niższy niż cena skupu w kantorze. Kurierowi płacisz w złotówkach, przy nim sprawdzałem czy ciuchy pasują, bo od razu można było oddać bez zapłaty jakby nie pasowały.

Jak załatwiłeś wysyłkę za pobraniem?Chciałem kupić rękawice i mi nie wyskakuje za pobraniem.

Geolog 30.01.2018 22:03

Cytat:

Napisał melon1968 (Post 568048)
Jak załatwiłeś wysyłkę za pobraniem?Chciałem kupić rękawice i mi nie wyskakuje za pobraniem.

Musisz wybrać przesyłkę Ups, bo Dhl tego nie oferuje "Nachnahmesendung" - jest ikona na samym dole opcji płatności.
Doliczą ci za to parę plnów + różnicę w podatku Vat 4%.
Jakby co to mogę ci jutro zrobić screeny.

Franz 01.02.2018 15:33

Cytat:

Napisał melon1968 (Post 568048)
Jak załatwiłeś wysyłkę za pobraniem?Chciałem kupić rękawice i mi nie wyskakuje za pobraniem.

Załóż sobie paypala w 10 minut
Jak rozwiążesz problem z kasą w przypadku reklamacji ? ew. zwrotu
Będzie to trwało długo. Mi zwrot i oddanie kasy trwało zaledwie 4 dni
- paypal jak era -czyni cuda


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.