Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Silnik, sprzęgło, skrzynia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   kosz spręgła z trampka do afry?? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=10354)

yuris76 06.09.2011 04:01

kosz spręgła z trampka do afry??
 
Pytanko za 100 punktów?? tak jak w temacie czy kosz sam kosz sprzęgłowy z trampka pasuje do afryki?
Dzięki za pomoc :) Jeżeli gdzieś było to sory wyszukiwarka nie znalazła.

Babel 06.09.2011 08:02

Cytat:

Napisał yuris76 (Post 194852)
Pytanko za 100 punktów?? tak jak w temacie czy kosz sam kosz sprzęgłowy z trampka pasuje do afryki?
Dzięki za pomoc :) Jeżeli gdzieś było to sory wyszukiwarka nie znalazła.

03 i Trampek 600 maja taki sam na pewno - popatrz tutaj - jak wejdziesz w daną cześć to jest lista motocykli do których to pasuje.
http://zsf-motorrad.de/en/Spares/XRV650J-G

Franz 06.09.2011 08:49

Do Afryki 07 pauje tylko kosz Afryki 07

szparag 06.09.2011 09:05

Do 07, pasuje również z 04 i 7a, Także wybór średni.
Jak kupujecie używkę to najlepiej z kompletną zębatką która jest na wale.
Pozdrawiam

rambo 06.09.2011 10:26

Szparag, a jak tam mój kosz, bo mój po regeneracji u Dandiego dalej się tłucze :)

szparag 06.09.2011 11:51

Mam mały problem z odpowiednimi materiałami, ale temat ciągle gryzę i się nie poddam :). Odjebanie lipy na 5 tysięcy to nie problem, ale poprawienie japońców to już wyzwanie :).
A tak w ogóle to nie twój, a obiecany na testy :), Nie pisz tak bo ludzie pomyślą, że zabrałem ci twój i teraz musisz jeździć jakimś BMW.
A tak poważnie to postaram się wyrobić max do zamknięcia na mazurach i chyba bym go przywiózł na spotkanie.
Pozdrawiam

rambo 06.09.2011 12:10

Oddaj mój kosz !!!!!!!!! :D

Czekam cierpliwie :) :Thumbs_Up:

Fihu 20.05.2013 13:07

Nie wiem czy jest to ogólnie znane, lecz ostatnio udowodniłem, że sprzęgło z TA 650 (2001r) pasuje do Africy rd03 (1990). Dodatkowo, bo nie byłem pewny czy moduły zębów są takie same, zmieniłem i koło zębate na wale korbowym (współpracujące z koszem sprzęgłowym) a także parę innych drobiazgów (zauważyłem że łańcuszek napędu pompy oleju mam dość rozciągnięty wraz z obydwoma kołami zębatymi).
Ze względu na różnicę (kosz sprzęgłowy w africe jest większy w stosunku do trampkowego, lecz koło zębate na wale jest mniejsze o jeden ząb lub dwa - już nie pamiętam) zmieniły się trochę przełożenia na tzw. szybsze, co mi odpowiada ponieważ jeżdżę na zestawie napędowym 16z/47z.
Trochę odświeżam, ale myślę, że niektórym może sie przydać to info.
Trochę tak jak puzle, i dobrze ;)

Cibor klv 21.05.2013 20:40

Cytat:

Napisał Fihu (Post 315659)
Nie wiem czy jest to ogólnie znane, lecz ostatnio udowodniłem, że sprzęgło z TA 650 (2001r) pasuje do Africy rd03 (1990). Dodatkowo, bo nie byłem pewny czy moduły zębów są takie same, zmieniłem i koło zębate na wale korbowym (współpracujące z koszem sprzęgłowym) a także parę innych drobiazgów (zauważyłem że łańcuszek napędu pompy oleju mam dość rozciągnięty wraz z obydwoma kołami zębatymi).
Ze względu na różnicę (kosz sprzęgłowy w africe jest większy w stosunku do trampkowego, lecz koło zębate na wale jest mniejsze o jeden ząb lub dwa - już nie pamiętam) zmieniły się trochę przełożenia na tzw. szybsze, co mi odpowiada ponieważ jeżdżę na zestawie napędowym 16z/47z.
Trochę odświeżam, ale myślę, że niektórym może sie przydać to info.
Trochę tak jak puzle, i dobrze ;)

Ja latam na sprzęgle od NTV juz trzeci sezon i jest ok.

Kazmir 21.05.2013 20:55

Cytat:

Napisał szparag (Post 194895)
Mam mały problem z odpowiednimi materiałami, ale temat ciągle gryzę i się nie poddam :). Odjebanie lipy na 5 tysięcy to nie problem, ale poprawienie japońców to już wyzwanie :).
A tak w ogóle to nie twój, a obiecany na testy :), Nie pisz tak bo ludzie pomyślą, że zabrałem ci twój i teraz musisz jeździć jakimś BMW.
A tak poważnie to postaram się wyrobić max do zamknięcia na mazurach i chyba bym go przywiózł na spotkanie.
Pozdrawiam

O tym samym kiedyś myślałem! Ciekawe czy nasze rozważania są zbieżne?
Mam dosyć ciekawy patent na super ciche sprzęgło (rewolucja w materiałach), ale już mi się nie chce.
Może jeszcze złapię trochę motywacji? Kto wie?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.