Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Umawianie i propozycje wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=71)
-   -   richtung FSHUT! - południe -> północ (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=13652)

matjas 28.05.2012 09:52

richtung FSHUT! - południe -> północ
 
hej

jakiś czas temu ktoś zamieścił temat, który okazał się bardzo owocny i pomocny a dotyczył przejazdu południem polski i punktów 'must see' po drodze.
jako, że sam jestem 'południowcem' ciągnie mnie raczej w odleglejsze rejony czyli na tytułowy FSHUT ;)

niestety mam na to tylko 4-5 dni jazdy tam na miejscu = żyźń ;/ ale i tak będę szczęśliwy jeśli się uda...

założenia są takie, że ma być tanio, maks dziko i maks off /jadę XTZ750 więc bez extremów/.

plan mam póki co taki, żeby maksymalnie szybko dolecieć nad solinę i tam mam nocleg. potem zaczyna się planowanie: przejazd wschodnią ścianą od południa na północ MAKS offu.
wierzę, że pięknych szutrówek jest tam jeszcze sporo, sporo małych wiosek, miłych ludzi. sporo członkiń i członków naszego forum ;)
wiadomo, wyklikam z googlem maks co się da ale wszelkie wskazówki na pewno będą pomocne.

zatem, przy powyższych założeniach: którędy warto, co warto zobaczyć. na co uważać.

myślę, że ten wątek, prócz pomocy mnie samemu, może stać się podobnie jak ten 'południowy' jakimś punktem wyjściowym na później - dla ludzi planujących wyjazd w tamte piękne strony.

pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc
matjas

marta 28.05.2012 10:19

O! To ja też chętnie zebrałabym możliwie dokładne mapki z odcinków z naciskiem na "maks dziko i maks off (...) bez (!) extremów". Przy czym bez żalu ominęłabym wszelakie wytwory rąk ludzkich w postaci zabytków, byłabym natomiast gotowa nadłożyć drogi, żeby rozbić namiot nad jakimś zbiornikiem wodnym, czy w okolicy dowolnego uroczyska, gdzie by było wolno.
Czekam z zapartym tchem :)

Dunia 28.05.2012 10:31

Matjas -to jeden nocleg już masz-w naszym domku " na dzikich polach" 4 km od Skały i 5 km od granic Ojcowskiego Parku Narodowego, żeby było bardziej " dziko" udostępniamy też kawałek pola po którym rano chodzą krowy na pastwisko i pasą się gęsi sąsiada ( bywają agresywne), a rankiem można rozprostowac kości na trampolinie..
pozdrówka i dalsze info na priv

matjas 28.05.2012 13:20

@ dunia :*

będziemy jechać w trójkę ;)
i raczej chętnie z braku czasu polecimy bezp na Solinę / Rybne do Krysi Wronowskiej /patrz Biesowisko/ ale gdybyśmy wyjechali za późno w piątek co się może zdarzyć to taki nocleg na półmetku będzie jak zbawienie... dziękuję Ci za zaproszenie i deklarację.
z gęśmy poradzimy :lukacz:

zresztą... jeśli zaproszenie się nie przedawni to zawsze możemy tamuj przyjechać w innym terminie ;)

ukłony
matjas

zbyszek 28.05.2012 21:28

Witam, pamiętajcie że to już strefa nadgraniczna, jadąc offem łatwo wjechać tam gdzie slono kosztuje, a odcinek graniczny z UA jest dobrze patrolowany, na pewno wiecie o tym, ale tak dla przypomnienia,,,
Od siebie polecam pasmo Otrytu, mozna podjechać tez na Dwernik Kamień, choć
na ciężkim moto to tylko jak sucho,.

matjas 28.05.2012 22:20

- ''nooooo... nie wiemy ;)
my tu pierwszy raz i na pewno zabłądziliśmy....''

serio: co to znaczy, że łatwo wjechać tam gdzie słono kosztuje? w sensie wjechać do obcego kraju? czy to masz na myśli? czy po prostu są takie miejsca gdzie jazda zbyt blisko granicy wiąże się z jakimiś karami?
pytania naiwne ale nie mam z tym żadnego, żadnego doświadczenia.
czy po drogach wzdłuż granicy, gdzie pewnie jeżdzi również i WOP nie wolno poruszać się innym pojazdem>?
pytanie zasadne o tyle, że może są tam i jakieś odpowiednie znaki ale zobaczę je dopiero na miejscu - ostre planowanie z kompem na kolenie za to będzie w domu. szkoda, żeby wzięło w łeb a ryzykować na miejscu na pewno nie będziemy chcieli, w stylu: 'a nuż się uda'.

i o takie właśnie rzeczy chodzi. powiem, w swej szczenięcej dobroci serca i naiwności nie pomyślałem o tym, że tam to już inny świat trochę jest... my na wakacjach a tu ... legóralne wojsko...

matjas

p.s. Dwernik Kamień - zanotowano. W trójkę grzebaliśmy się już z niejednej gleby ;)

Dunia 28.05.2012 22:20

Zaproszenie się nie przedawni a i miejsca starczy..

zbyszek 29.05.2012 08:39

[QUOTE=matjas;241843]- ''nooooo... nie wiemy ;)
my tu pierwszy raz i na pewno zabłądziliśmy....''

to bardzo dobry tekst:haha2:tego sie trzymaj.

czy po drogach wzdłuż granicy, gdzie pewnie jeżdzi również i WOP nie wolno poruszać się innym pojazdem>?

Dokladnie tak, np drózka z Wolosatego kolo granicy w kierunku Rozsypańca.
Po za tym, pamiętajcie o Parkach Narodowych, straż parku to nie wymoczki i tyż kułady majom i na motóry paczajom krzywo :haha2:
Polecam podjazd z Naśicznego do Przysłupia Caryńskiego nawet jak mokro
dacie radę, tam jest schronisko studenckie Koliba, jest to swietne miejsce do ataku z buta na Poloninę Caryńską.

stopa-uć 31.05.2012 19:44

Cześć Matjas
kiedy tam lecicie i ewentualnie czy można się przyłączyć(z plecakiem) ?

matjas 31.05.2012 23:51

cześć Stopka

oczywiście, że można się przyłączyć. myślę, że to pewnie będzie gdzieś około połowy lipca. dokładnie niestety ;( jeszcze nie wiem.

matjas


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.