Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=9)
-   -   Problem z kuframi; (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=14724)

Scenika 07.09.2012 18:31

Problem z kuframi;
 
Witam Was; Odnoszę się do Was z pytaniem - jak zachowują się wasze załadowane kufry ? O jakich kilogramach możemy mówić, jeśli chodzi o wyprawę w grubą zagranicę ?
Już tłumaczę skąd problem - Mam Transalpa 600 z 94 roku, założyłem do niego stelaż oraz kufry - jeden 41 a drugi 34 litry. Z ciekawości nasypałem żwiru do obydwóch żeby się przejechać z "pełnym obciążeniem".
Leciałem zdrowo, 50-70 km/h, co wg. mnie na szutrowej, dziurawej drodze jest prędkością szybką.
Stąd pytanie - czy odczuwacie wyraźny dyskomfort podczas jazdy na pełnym obłożeniu kufrów ?
Powiedzcie proszę co i jak - bo nie wiem, wiem że przesadziłem ale był to jednocześnie test wytrzymałości całego rozwiązania.
Pozdrawiam;
Karol

Bartas 07.09.2012 18:37

Ile ważyły kufry?
W zasadzie z kuframi jeździ się inaczej :)

Scenika 07.09.2012 19:10

Zważyłem:
Kufry + stelaż - 14,4 kg
Żwiru było w jednym 41,0 kg a w drugim 34,5 kg - czyli zabrałem na pokład 75,5 kg w żwirze. Dużo ?

czosnek 07.09.2012 19:14

Na pocieszenie dodam, że nie często wozi się na wakacje własny żwir, więc na wyjeździe powinno być lepiej ;)
Do kufrów trzeba się przyzwyczaić co nie trwa długo. A jak się już przyzwyczaisz to stwierdzisz, że lepiej jeździć z workiem/plecakiem/sakwami ;)

Włóczykij 07.09.2012 19:24

prawie spadłem z krzesła czytając o Twoim "problemie":haha2:
Nawet z pustymi kuframi jeździ się troszku inaczej, wg mnie będziesz ściągał je tylko do offu, bo tak to jak jadę na zakupy to zapakuje i jest elegancko, jadę gdzieś, biorę ciuchy na przebranie i buty, pojemne i praktyczne, jak się przyzwyczaisz do kufrów to tak szybko ich nie zdejmiesz :) i najważniejsze, połowę warsztatu zapakujesz, pamiętaj tylko o równomierny rozprowadzeniu ciężaru, aby jeden nie był za pusty

Pozdrawiam i życzę udanych dalszych eksperymentów :D

betu 07.09.2012 20:20

Cytat:

Napisał czosnek (Post 257145)
Na pocieszenie dodam, że nie często wozi się na wakacje własny żwir,

Co racja to racja:D

Wedlug mnie (a jezdze z kuframi plus moja kobieta) jezdzi sie..........stabilniej.
Nie wykonasz szybkich manewrow ominiacia czegos itp,ale na prostej niekonieczniej rownej drodze jazda jest stabilniesza-z powodu ciezaru.
Oczywiscie rownomierne obiazenie-to podstawowy warunek.

Uwazaj tez na szerokosc-jest rzeczywiscie szerzej.
Przekonalem sie za pierwszym razem wyjezdzajac z parkingu-na szczescie byl to nasz samochod i lusterko sie tylko wygielo:dizzy:

smigacz 07.09.2012 20:22

W kufrach (zależy jakich) jest przykleja z dopuszczalną ładownością i tak np plastiki kappa mają po 10 kg i dop. prędkość 120 km/h. Ja ostatnio po Połoninach jeździłem z 12 kg i bez problemów wytrzymały. Tylko przy małych prędkościach musisz uważać bo potrafi przeważyć i "fikniesz". 40 kg w kufer bym nie pakował i do tego żwiru:haha2:

pantufl 07.09.2012 21:05

No bez jaj, to jakaś perfidna prowokacja, aż monitor oplułem pączkim - proszę czym prędzej przenieść do działu Dowcipy. Scenika poważnie żwir trampkiem woziłeś?:hehehe:

Scenika 07.09.2012 21:25

Nie miałem 75 kg kamieni pod ręką ! :P

MaRP 07.09.2012 21:32

Śmiejecie się :D, a tu trzeba się cieszyć, że nic się nie pourywało:D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.