Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Silnik, sprzęgło, skrzynia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Gasnie przy 5tys obr =( (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=4055)

Szaman 25.08.2009 17:20

Gasnie przy 5tys obr =(
 
mam pewien problem....

Stwierdzilem ze pora zerknac na zawory, luz zostal ustawiony zgodnie z danymi serwisowymi, no to skladam moto i trzeba przetestowac jak smiga... przejechalem moze z 5 km i czuje jak trace moc... Moto pod gore zaczyna bardzo slabnac, za chwile nie mozliwe jest przekroczenie 5tys obr zaczynaja sie dziwne trzaski. Sa one slyszalne przy ok 4,5tys po przekroczeniu 5ts moto gasnie, pozostawione samo sobie po chwili gubi obroty i gasnie.... zawory sprawdzilem jeszcze raz ale wszystko jest ok... Kable do swiec tez wlasciwie podpiete.... Ktos spotkal sie z czyms takim???

Kazmir 25.08.2009 21:57

Może co¶ z paliwem - przewód paliwowy załamany kranik??? Posprawdzaj

Szaman 25.08.2009 23:10

Problem z silnikiem w RD04
 
posiedzialem przy tym nieco i uscisle bardziej....

Jakis czas temu (bo chyba to sie wiaze) co jakis czas zwlaszcza na niskich zapalala sie kontrolka oleju, po dodaniu gazu wracalo do normy. Dolalem dlikatnie oleju i bylo ok. Ostatnio coraz czesciej sie tak dzialo i tzn przy 1,6tys potrafila sie zapalic kontrolka. Moto zaczal wydawac sie slabszy... Zabralem sie za zawory i mialem zajac sie kontrolka ale nie zdazylem... chyba. Na niskich obrotach moto pracuje dosc dziwnie... w miare rowno, ale stopniowo obniza sobie obroty i gasnie.W momencie jak zaczyna sie wkrecac na obroty to slychac glosne trzaski,stuki... NIe bardzo wiem co i jak, wiec pytam co mozecie poradzic??? Znajomy rzucil haselkiem ze moze mam cos nie tak z cisnieniem oleju?? I zaproponowal takie rozw.: uposcic troche oleju i sprawdzic czy nie ma opilkow itp syfu, jesli nie to posprawdzac cisnienie oleju, ogolnie smarowanie. Mozliwe jest ze nie wytwarza sie "film olejowy"?? niewiem czy to fachowe okreslenie.... W kazdym razie chodzi mi o ta "poduszke olejowa" ktora smaruje bebechy...

Moze ktos sie spotkal z czyms takim, albo potrafi cos pomoc??

rambo 26.08.2009 00:01

kupiłe¶ jak±¶ okazje z allegrosz..? :confused: sprawdzić kompresje na dzieńdobry bo to zalatuje nędza, ale huk wie :Sarcastic:

paku 29.08.2009 18:20

Dobrze to nie wygl±da, sprawdĽ kompresje jak pisze Rambo i ci¶nienie oleju.
Możesz sprawdzić co będzie się działo na DUZO bedziej lepkim oleju.
Tylko nie rób tak że jak masz 40 to zalejesz 50, tylko przeczytaj na stronie producenta rzeczywist± lepko¶ć. (normy mocno zachodz± na siebie i gesta 40 to czesto tez żadka 50). Wg mnie cos jest nieĽle zmielone np. pompa oleju. Ale nie wiem czy to sie zdarza w AT. Sprawdz jeszcze czysto¶ płynu chodniczego, może masz jaki¶ "przeciek" z oleju.
Ale ja sie na tym nie znam ....

A moze to po prost sławetna pompa paliwa.. ale je¶li nawet - to i tak co¶ jest z ci¶nieniem oleju i to niedobrze.

Szaman 29.08.2009 20:54

czesciowo sprawa sie wyjasnila.... mialem malawo oleju.... co jest rzecza dziwna bo regularnie sprawdzam i bylo ok (moze zle popatrzylem =/ ) jest juz prawie ok .... cos jescze klekocze w tylnym garze ... sprawdze jeszcze raz zawory ....

paku 29.08.2009 22:21

Nie odpuszczaj sprawdĽ sprężanie i ci¶nienie oleju !!

Szaman 29.08.2009 22:39

nie nie spoko niodpusczam bo jednak chcialbym zeby afri smigala tak jak smigac ma .... poprostu powolutku puzzle sie zaczynaja ukladac...

czy ktos z krakowskich posaidaczy AT moglby zagladnac i posluchac jak chodzi silnik?? Moze to jakas pierdola a ja nie moge tego skojarzyc?? Afri stoi w garazu na jednym z osiedli od strony wylotu z krakowa na zakopane

paku 30.08.2009 20:41

Cytat:

Napisał Szaman (Post 72286)
witam,

czy ktos z krakowskich posaidaczy AT moglby zagladnac i posluchac jak chodzi silnik?? Moze to jakas pierdola a ja nie moge tego skojarzyc?? Afri stoi w garazu na jednym z osiedli od strony wylotu z krakowa na zakopane

Odezwij sie w tematach z Krakowa tu mog± nie zauważyć, na pewno kto¶ podjedzie.

http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=18


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.