Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   NAT - Warsztat (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=171)
-   -   check engine (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=35293)

Dario 29.06.2019 08:01

check engine
 
Koledzy.
WTF.??????
Odpaliłem dziś moją ATAS 2018 z zamiarem 9 godzinnej jazdy a tu świeci się CHECK ENGINE i cały misterny plan w piz...u.
Żadne czary ze zdjęciem na chwilę klemy z aku nie pomogły.
Przewód na sondzie lambda też siedzi pewnie. Co to może być? Czy ktoś miał już coś takiego w NAT?
Czekam aż otworzą Sokoła w Lublinie, może uda mi się dostać dziś do serwisu...

Novy 29.06.2019 08:23

A czy istnieje prawdopodobieństwo, że jakieś źwirzonty mogły kable poprzegryzać?

Dario 29.06.2019 09:09

Cytat:

Napisał Novy (Post 642018)
A czy istnieje prawdopodobieństwo, że jakieś źwirzonty mogły kable poprzegryzać?

Stoi pod plandeką w garażu domowym, tak więc raczej mało prawdopodobne.
Ostatnio jeździłem tydzień temu. Zrobiłem ok. 500km bez żadnych objawów. Nie wywróciłem moto. Nie odpalałem od ostatniej jazdy. Nic przy nim nie majsterkowałem.....

radiolog 29.06.2019 10:14

Ta plandeka jest podejrzana, zrobiło się wilgotno pod i pewnie coś zawilgło, wystaw na słoneczko i sprawdź za chwilę, jak się wygrzeje.

Galar 29.06.2019 20:36

Cytat:

Napisał radiolog (Post 642027)
Ta plandeka jest podejrzana, zrobiło się wilgotno pod i pewnie coś zawilgło, wystaw na słoneczko i sprawdź za chwilę, jak się wygrzeje.

Bez przesady.
Moja stoi cały czas na dworzu i jakoś jej to nie przeszkadza, deszcz, burze znosi dzielnie.

mdxmd 29.06.2019 21:07

no ale odpala ? z tym check, czy kontrola tylko świeci czy też miga ?

Dario 29.06.2019 23:11

Cytat:

Napisał mdxmd (Post 642066)
no ale odpala ? z tym check, czy kontrola tylko świeci czy też miga ?

A wiec tak.
Motur odpalał i jeździł normalnie. Postanowiłem więc, po konsultacji z tymi co lepiej się znają, żeby nie rezygnować z wcześniejszych planów i pyknąłem dziś prawie 500km "po okolicy".
Co ciekawe? Po ok. 200 km check engine zgasł (nie zapalił się już po postoju). Później już się nie zapalił.
I co Wy na to?
Rozmawiałem telefonicznie z Sokołem. Powiedzieli, że w Afryce to się im jeszcze nie zdarzyło ale w innych motocyklach Hondy zdarzało się, że check engine zapalał się przy zanieczyszczonym paliwie. Zazwyczaj wystarczało wykasowanie błędu

Mam nadzieję, że byl to jednorazowy incydent

PS
Motocykl stoi pod plandeką w suchym garażu. Po myciu stoi 1-2 dni bez plandeki właśnie po to żeby wysechł
Rzeczywiście musiałby być wyjątkowo słabo zabezpieczony przed wilgocią żeby takie traktowanie mu zaszkodziło

Novy 29.06.2019 23:19

To może mimo tego, że błąd zgasł pojedź do serwisu, żeby Ci historię błędów wyczyścili.

Taka luźna rozkmina...

Dario 29.06.2019 23:56

Cytat:

Napisał Novy (Post 642074)
To może mimo tego, że błąd zgasł pojedź do serwisu, żeby Ci historię błędów wyczyścili.

Taka luźna rozkmina...

Tak. Oczywiście. Jestem umówiony na wtorek w Sokole. Nie wiem tylko, czy jak check zgasł, to będzie można odczytać błąd ale i tak jadę.

bukowski 30.06.2019 00:19

u mnie raz się świecil, na normalnym orlenowskim paliwie.
Na kirgiskich I tadzyckich wynalazkach lanych z plastikowych butelek nic się nie świeciło.
obstawialbym wilgoć, mniej myć, więcej jeździć 😂

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.