Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   GPS (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=111)
-   -   Locus Map - polecam bo warto! (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=27928)

motormaniak 23.11.2016 16:05

Locus Map - polecam bo warto!
 
Do tej pory używałem Automapy po drogach lub Igo - do jazdy po śladach w terenie. Ostatnio używam Locus pro. Chodzi na androida - ja zainstalowałem go w wodoszczelnym smartfonie.
DLA MNIE TO PRAWDZIWA REWOLUCJA ! Szczególnie jeśli chodzi o nawigowanie w terenie. Jako mapy można używać zarówno klasycznych map jak i np zdjęć satelitarnych google map zarówno online jak i zassać interesujący nas obszar z sieci. Ciekawostka - nawigacja prowadzi po tracku.

Koszt - 30 zł wersja pro , lub okrojona wersja free.

madafakinges 23.11.2016 16:28

W czym lepsza od znanego i lubianego osmanad?

sluza 23.11.2016 17:41

np w tym że nawiguje po tracku, a to już bardzo dużo

Tomas_XRV 23.11.2016 18:58

Na IOS widzę tylko Locus Lite i nie doszedłem do możliwości prowadzenia po tracku :/

Neo 23.11.2016 20:15

Cytat:

Napisał Tomas_XRV (Post 507706)
Na IOS widzę tylko Locus Lite i nie doszedłem do możliwości prowadzenia po tracku :/

Jesteś pewien że to ten sam producent, a nie zbieżność nazw? Na stronie producenta jest tylko link do Androida, a na forum wypowiedź, że są za małą grupą aby utrzymywać wersje na różne systemy.

Tomas_XRV 23.11.2016 20:25

http://uploads.tapatalk-cdn.com/2016...4c3e739667.png

Pirania 23.11.2016 20:42

A w czym garmina mapy sa gorsze ? Latam od lat i w polaczeniu z rozumem i papierem daja rade ale moze zacofany jestem..;)))

Neo 23.11.2016 20:47

Locus map: http://www.locusmap.eu
Wątek na forum o wersji iOS, na dole najświeższa wypowiedź:
http://help.locusmap.eu/topic/locus_app_for_iphone

Podsumowując to nie to samo co na Androidzie.

rambo 23.11.2016 20:49

Cytat:

Napisał Pirania (Post 507728)
A w czym garmina mapy sa gorsze ? Latam od lat i w polaczeniu z rozumem i papierem daja rade ale moze zacofany jestem..;)))

W niczym, jeśli już to lepsze :Thumbs_Up:

Neo 23.11.2016 21:03

Cytat:

Napisał Pirania (Post 507728)
A w czym garmina mapy sa gorsze ? Latam od lat i w polaczeniu z rozumem i papierem daja rade ale moze zacofany jestem..;)))

To nie kwestia zacofania czy różnicy w jakości. Po prostu niektórzy kompletnie nie widzą powodu aby kupować odbiornik GPS jako dedykowane urządzenie. Mnie przekonywać nie trzeba, namówiłem bliższą i dalszą rodzinę oraz znajomych na Garminy przeróżnej maści robiąc teraz za podręczne wsparcie i serwis ;) Jest jednak spora rzesza ludzi którzy wolą odpalić smartfona i na nim odpowiednią aplikację.

Na pewno widzicie to mijając samochody czy inne motocykle: bardzo wiele osób ma w uchwytach telefony. Zauważają to również producenci tacy jak Garmin czy TomTom którzy otwarcie przyznają, że szukają nowych metod dotarcia do klientów ponieważ w raportach kwartalnych nieubłaganie notują spadki sprzedaży.

Jest to analogiczna sytuacja jak na rynku fotograficznym. Smartfony bardzo wielu osobom zastąpiły aparaty na wyjazdach. Czy to źle? Dla producentów na pewno ale to klient decyduje (a przynajmniej tak nam się wydaje;)) co chce kupić.

motormaniak 23.11.2016 22:51

Nie będę przekonywał zwolenników garminów- kto zechce sam sobie oceni. Ja trasy off road przygotowuję w oparciu o zdjęcia satelitarne i jest dla mnie dużym plusem że będąc już w terenie "w czarnej dupie" szukając wyjścia spoglądam na zdjęcia satelitarne zassane wcześniej do locusa. To tylko jedna z zalet, dla mnie nie jest to garmin dla ubogich co nie chca wydac na drogie urządzenie- tylko "nowa jakość". Napisałem ten temat ponieważ uważam ten program za rewelacyjny i chciałem się bezinteresownie podzielić - a dalej jak ktoś zainteresowany niech sobie sam sprawdzi - choćby zaciągnie wersję fee.

Neo 23.11.2016 23:05

Nie ma co bić się na argumenty, szczególnie gdy każdy przypadek może być nieco inny i raczej nie znajdzie się uniwersalnego rozwiązania. Aplikacja wygląda na fajną, niestety pracuję na iOS więc jej nie sprawdzę. Używam za to czasem Pocket Earth, szczególnie na wyjazdach zagranicznych gdy chcę mieć kopię offline map na wszelki wypadek.

redrobo 24.11.2016 09:52

Cytat:

Napisał sluza (Post 507698)
np w tym że nawiguje po tracku, a to już bardzo dużo

w osmandzie, jesli masz wlaczonego tracka i wprowadzasz program w tryb nawigacji, to jest zapytanie, czy do nawigowania ma uzywac tracka... wiec raczej opcja nawigowania po nim istnieje...

Lucky Luke 24.11.2016 10:05

Jeździliśmy z Locusem po UA , potrafi w fajnie prowadzić , a czasem to robi takiego offa , że ho ho :D
Wiem jedno , nie zdecydowałbym się na wyjazd na UA w czarną dupę tylko ze smartfonem, rożne rzeczy już widziałem.
Trzeba mieć: garmina i smartfona, wtedy wyjedzie się z każdej czarnej dziury.

A najważniejsze to mieć dobrych kolegów co pomogą wyciągnąć sprzęt z bagna :)

ex1 24.11.2016 10:21

ktoś wie jak zapisać pobrane mapy na SD?

Pirania 24.11.2016 10:34

Cytat:

Napisał Lucky Luke (Post 507780)
A najważniejsze to mieć dobrych kolegów co pomogą wyciągnąć sprzęt z bagna :)

plus garmin, mapa papierowa i kompas... i odrobinę rozumu..;)

Tomas_XRV 24.11.2016 12:54

Tak sobie zdałem sprawę że prowadzenie po tracku to jest to czego szukam. Non stop musze patrzec czy jestem na ścieżce czy nie a tak było by elegancko. Jest coś na IOS z tą funkcją? Jak się zjedzie ze ścieżki to liczy trasę alternatywną?

Franz 18.06.2017 07:27

Dzięki radzie Motormaniaka zakupiłem Locusa Pro na całą Europę
Koszty - to są grosze.
Teraz fazie testowania - w Czechach na zadupiu
a za chwile na Bałkanach

Pirania 18.06.2017 16:10

Przyznam, że pobawiłem się trochę ta aplikacja i musze przyznać rację Maniakowi, że jest OK!.:Thumbs_Up:
Bardzo dużym plusem, o czym wspomniał Maniak jest opcja widoku sat. co w terenie wg. mnie jest bardzo przydatne, zwłaszcza jak się chce unikać szlaków turystycznych.
W moim odczuciu do offa, lasów, nowych ścieżek, etc wolabym jechać na Locus'a, zaś do turystyki on/off zabrałbym 64ke.
Czyli do exc locus, inne Rki 64ka.
Jedyne co to musze tel zmienić, bo mój stary szamsung mało pamięci ma i baterii nie można wierzyć...

motormaniak 18.06.2017 20:48

Używam go od roku na myphone hammer z biedronki + takie mocowanie : https://www.aliexpress.com/item/Univ...608.0.0.6IfPkE
Na UA włączam sobie mapę hubrydową - satelita + drogi, na rowerze - mapę ze szlakami rowerowymi, a na szosę w PL - google maps.. Ja nie jestem obiektywny, ale kolega który ze mną jeździ zrezygnował ze swojego garmina, więc coś jest na rzeczy.

JaTomek 18.06.2017 22:25

Cytat:

Napisał motormaniak (Post 535998)
Używam go od roku na myphone hammer z biedronki + takie mocowanie : https://www.aliexpress.com/item/Univ...608.0.0.6IfPkE
Na UA włączam sobie mapę hubrydową - satelita + drogi, na rowerze - mapę ze szlakami rowerowymi, a na szosę w PL - google maps.. Ja nie jestem obiektywny, ale kolega który ze mną jeździ zrezygnował ze swojego garmina, więc coś jest na rzeczy.

Używasz wersji pro?

piesy 18.06.2017 22:47

Aplikacja jest super ale właśnie po ostatnim wypadzie na UA zdecydowałem sie na 64. Wkur... mnie zatrzymywanie co chwilę żeby się przyglądać co tam na ekranie widać. Locus w opakowaniu garmina to ideał.

motormaniak 18.06.2017 22:51

Cytat:

Napisał GrubyByk (Post 536023)
Używasz wersji pro?

tak pro

JaTomek 18.06.2017 23:03

Szukam w Locusie i nie mogę znaleźć jak dodać hybryde mapy i widoku z satelity.

Franz 19.06.2017 05:05

Pytanie do uzywajacych
Nie dziala roaming bez dostepu do internetu
Gdzie lezy problem? Ktos cos wie ?
Telefon sony xperia z3

Dubel 19.06.2017 07:49

A dane w roaming masz wlaczone?

Franz 19.06.2017 12:34

jaśniej - w chałupie działa. wyjdę poza zasięgg wi - fi jest
alert
-" trasa nie może być przeliczona. rozważ inne źródła nawigacji"

rumpel 19.06.2017 12:57

ja ostatnio bawie się Mapy.cz (z Locusem sie nie polubiliśmy) jest na Androida i iOs'a. Jest mozliwość pobrania map Offline, tworzenia tras i ich exportu oraz importu. B.fajnie wyznacza trasy piesze i rowerowe.


Dodam, że apka jest darmowa.

Poncki 19.06.2017 13:07

Franz, możesz mieć zepsuty/wyłączony GPS w telefonie.
Ja tak miałem w Samsungu.

Franz 19.06.2017 15:30

działa. Inaczej nie pokazywałby gdzie jestem
Coś namieszałem w ustawieniach bawiąc się telefonem i programem

Poncki 19.06.2017 15:46

No to spróbuj tak:

Wejdź w ustawienia telefonu, w wyszukiwarce wpisz "lokalizacja".
Z wyników wybierz "metoda lokalizowania".
Tam masz 3 opcje i pewnie masz zaznaczone WiFi i sieci komórkowe.
Zmień na GPS, WiFi i sieci komórkowe.

Nie wiem czy zadziała ale warto sprawdzić :)

Franz 19.06.2017 21:45

Dzieki za rade. Resetowalem program i jest ok . Ale co namieszalem to nie wiem:confused:

hebi 19.06.2017 22:46

Locus nie musi mieć dostępu do internetu aby przeliczac trase a potem prowadzić. Musicie sobie zainstalować dodatkowo programik Brouter i ściągnąć interesujący obszar mapy. W ustawieniach Locusa wskazać ten programik i po klopocie. Internet nie będzie potrzebny.

smigacz 18.02.2019 20:35

Pytanie do znawców Locusa czy ma ograniczenie do pobierania map? Mam wersję płatną Pro zassałem Polske i połowę Niemiec co daje jakieś 2,6 GB nie moge zaciągną 2 połowy północnej bo nie ma miejsca na dysku sdcard/locos/map /vector/europe. Nie chcę wyrzucać polski bo nie wiem czy to coś da. Wywaliłem Ukrainę Słowację i nie pomogło. W sumie obie mapy Niemieć mają jakieś 3,5 GB , miejsce w pamięci smartfona mam wię nie wiem czemu wyskakuje błąd pobierania.

Poncki 19.02.2019 10:22

Może domyślnie wrzuca na kartę pamięci, a na karcie nie ma miejsca?

Ostatnio miałem też taki problem, że jak miałem wgrane dwie mapy to nie czytał jednej z nich (nie widział jej). Jak wywaliłem drugą, to pierwsza się pojawiła :)

smigacz 19.02.2019 19:17

Właśnie że na karcie mam 25 GB miejsca więc to nie to. W smarcie mam 16 z tego dostępnego 2,7 wieć mapa ma 1,8 GB powinna wleżć. Może do zainstalowania potrzebuje więcej miejsca. Nie udało się jej ściągnąć.

szprota 20.02.2019 02:42

Ja zazwyczaj wektory wrzucam na kartę w fonie przez kompa (po kablu znaczy się). Nigdy żadnych problemów nie miałem.
Może spróbuj w ten sposób?
Jeśli nie pójdzie, to bez wahania bym pisał o pomoc na forum locusa.

U siebie miałem jednocześnie wektorowe Polski, Czech, Słowacji oraz Ukrainę i wszystkie śmigały bez problemu (tyle że było to objętościowo chyba trochę mniej niż wspomniany przez ciebie zestaw).

Powodzenia!

Mieciek 20.02.2019 09:08

Zainstalowałem locusa (tego za darmoszke) jakiś rok temu i go nie użyłem ani raz.
Do tej pory nawigowalem apką mapfactornavigator bo działa bez internetu i wspomagałem się słoncem.
Ale przetestuję locusa skoro mówicie że taki wypas.

smigacz 20.02.2019 23:42

Ja też miałem Polskę, Słowację i Ukrainę i wszyskie smigały bez problemu. Ale potrzebowałem całe Niemcy więc zaciągnołem czesc południową 1,7 GB zostawiłem Polskę i próbowałem zaciągnąc Niemcy część pólnocną 1,8 GB i lipa. Tak jak pisałem twierdzi że nie ma miejsc. Spóbuje tak ja napisałeś przeż kompa na karte ale coś mi się widzi, że apka nie będzie widziała tej części z karty. Niemniej dzięki za radę.

LuckyStrike 26.02.2019 10:42

Ja ze swojej strony polecam OsmAnd wydaje mi się bardziej funkcjonalny od Locusa.

Ciaman 17.04.2020 21:10

Locus vs Osmand - który lepszy?

Kilka wątków jest na temat apek i nie raz już ktoś rzucił to pytanie, ale tak jakby bez odpowiedzi... Jedynie co wyłapałem to + dla Locusa za to, że można wgrać zdjęcia sateitarne offline. Wczoraj zainstalowałem obie apki i trochę się bawiłem i pierwsze wrażenie jest takie, że Osmand bardziej przystępny w obsłudze i byłbym w stanie się z nim polubić, natomiast Locus jakoś tak mniej...

greenman 20.04.2020 10:10

Ja głównie używam Locusa którego uwielbiam, Osmanda zainstalowałem tylko dla testów i pobawiłem się parę minut. Mam takie podobne odczucia, Osmand jakby miał mniej możliwości - za to jest prostszy w obsłudze. I domyślny wygląd mapy jest chyba troszkę lepszy bo drogi "szutrowe" są zaznaczone grubszą linią.

greenman 08.04.2021 10:49

Post pod postem, ale minęło trochę czasu.

Locus został wydany w nowej wersji 4. Tutaj dokładny opis: https://www.locusmap.app/locus-map-4...first-release/
W skrócie: jeśli ktoś ma starą wersję Pro, to zostanie ona przekształcona na Classic i dalej będzie działała. Nowa wersja to osobna aplikacja. Największa zmiana to opłata abonamentowa zamiast jednorazowej. Dla nas interesujący jest abonament Gold. Wychodzi 24 euro rocznie i w tej kwocie mamy dostęp do map całego świata offline i dostęp do ich aktualizacji. I moim zdaniem najważniejsze: twórcy aplikacji zbudowali webowy serwis pozwalający planować trasy:
https://web.locusmap.app/en/?lat=52....=21.060791&z=7
W abonamencie Gold podobno jest pełna synchronizacja. Ja się jeszcze zastanawiam czy przechodzić, trochę poklikam, potestuję i będę decydował. Na razie stara wersja mi się bardziej podoba.

Super, że zrobili aplikację www do planowania tras. Do tej pory używałem gpsies, ale zostało wykupione przez alltrails.com i już mi się nie podoba. Basecamp od garmina jest przestarzały, tak samo QMapShack, trzy godziny konfigurowania żeby sobie wyznaczyć traskę. Locusa uwielbiam właśnie za super proste planowanie trasy nawet na telefonie, więc tutaj pewnie będzie podobnie.

kdf 08.04.2021 17:24

A ja korzystam z Locus troszkę z musu. Jako że jako nawigację używam 8' tablet, Artek podesłał mi super pomysł:



Pomysł wdrożyłem w życie i mogę teraz nie odrywając ręki od kierownicy zmieniać zoom mapy. Dlaczego Locus z musu-bo nie znalazłem innej apki która by na to pozwalała.

greenman 08.04.2021 18:23

Co to za przycisk masz i gdzie taki kupić?

Ja bym się pobawił z aplikacjami typu: https://play.google.com/store/apps/d...te&hl=pl&gl=US
Może pozwoli to wprowadzić akcję typu - łapie naciśnięcie przycisku i wtedy aplikacja symuluje powiększenie np. w google maps.

Możesz też spróbować z tym: https://play.google.com/store/apps/d...er&hl=pl&gl=US
Tam chyba jest jakaś nawigacja wbudowana, może nawet integracja z innymi bo ludzie odpowiedzialni za ten program chyba sprzedają przyciski: https://carpe-iter.com/carpe-iter-control/

kdf 08.04.2021 19:07

3 Załącznik(ów)
Wszystko zrobione samodzielnie. Mała obudowa na przyciski, dwa przyciski "chwilowe", gniazdo jack 3,5mm czteropolowe, trzy rezystory i przewód zakończony wtykami czteropolowymi jack.

golab 08.04.2021 19:25

Wygląda pięknie, mam pytanie czy ten jack podczas jazdy nie będzie wpadał w jakieś drgania i niszczył co za tym idzie gniazda ???

sudden 08.04.2021 19:30

Można by też użyć kątowy wtyk jack, będzie ciut trudniej zepsuć gniazdo i urwać kabel gałęzią, bo można go poprowadzić od razu w dół.

kdf 08.04.2021 19:37

To jest "chwilówka". Czekam na dostawę z Aliexpress przewodu spiralnego z wtyczką kątową. W polsce jakoś nie mogłem czegoś podobnego znaleźć.

https://pl.aliexpress.com/item/10050...27425c0f5FgeA8

A do zasilania mam (nie podłączony przy robieniu zdjęcia) również przewód kątowy USB łączony silnym magnesem, dzięki czemu w razie szarpnięcia nie wyrywam gniazda.

https://pl.aliexpress.com/item/32852...27425c0fU2YEHz

Na początku byłem pełen obaw czy nie będzie się od drgań odłączał, ale jest OK, a przejechałem z nim kilka tysięcy km.

golab 08.04.2021 19:43

Ceny na Ali powalają, mam nadzieję że udźwigniesz tą przeróbkę finansowo :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.