Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   GPS (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=111)
-   -   Locus Map - polecam bo warto! (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=27928)

Poncki 19.06.2017 15:46

No to spróbuj tak:

Wejdź w ustawienia telefonu, w wyszukiwarce wpisz "lokalizacja".
Z wyników wybierz "metoda lokalizowania".
Tam masz 3 opcje i pewnie masz zaznaczone WiFi i sieci komórkowe.
Zmień na GPS, WiFi i sieci komórkowe.

Nie wiem czy zadziała ale warto sprawdzić :)

Franz 19.06.2017 21:45

Dzieki za rade. Resetowalem program i jest ok . Ale co namieszalem to nie wiem:confused:

hebi 19.06.2017 22:46

Locus nie musi mieć dostępu do internetu aby przeliczac trase a potem prowadzić. Musicie sobie zainstalować dodatkowo programik Brouter i ściągnąć interesujący obszar mapy. W ustawieniach Locusa wskazać ten programik i po klopocie. Internet nie będzie potrzebny.

smigacz 18.02.2019 20:35

Pytanie do znawców Locusa czy ma ograniczenie do pobierania map? Mam wersję płatną Pro zassałem Polske i połowę Niemiec co daje jakieś 2,6 GB nie moge zaciągną 2 połowy północnej bo nie ma miejsca na dysku sdcard/locos/map /vector/europe. Nie chcę wyrzucać polski bo nie wiem czy to coś da. Wywaliłem Ukrainę Słowację i nie pomogło. W sumie obie mapy Niemieć mają jakieś 3,5 GB , miejsce w pamięci smartfona mam wię nie wiem czemu wyskakuje błąd pobierania.

Poncki 19.02.2019 10:22

Może domyślnie wrzuca na kartę pamięci, a na karcie nie ma miejsca?

Ostatnio miałem też taki problem, że jak miałem wgrane dwie mapy to nie czytał jednej z nich (nie widział jej). Jak wywaliłem drugą, to pierwsza się pojawiła :)

smigacz 19.02.2019 19:17

Właśnie że na karcie mam 25 GB miejsca więc to nie to. W smarcie mam 16 z tego dostępnego 2,7 wieć mapa ma 1,8 GB powinna wleżć. Może do zainstalowania potrzebuje więcej miejsca. Nie udało się jej ściągnąć.

szprota 20.02.2019 02:42

Ja zazwyczaj wektory wrzucam na kartę w fonie przez kompa (po kablu znaczy się). Nigdy żadnych problemów nie miałem.
Może spróbuj w ten sposób?
Jeśli nie pójdzie, to bez wahania bym pisał o pomoc na forum locusa.

U siebie miałem jednocześnie wektorowe Polski, Czech, Słowacji oraz Ukrainę i wszystkie śmigały bez problemu (tyle że było to objętościowo chyba trochę mniej niż wspomniany przez ciebie zestaw).

Powodzenia!

Mieciek 20.02.2019 09:08

Zainstalowałem locusa (tego za darmoszke) jakiś rok temu i go nie użyłem ani raz.
Do tej pory nawigowalem apką mapfactornavigator bo działa bez internetu i wspomagałem się słoncem.
Ale przetestuję locusa skoro mówicie że taki wypas.

smigacz 20.02.2019 23:42

Ja też miałem Polskę, Słowację i Ukrainę i wszyskie smigały bez problemu. Ale potrzebowałem całe Niemcy więc zaciągnołem czesc południową 1,7 GB zostawiłem Polskę i próbowałem zaciągnąc Niemcy część pólnocną 1,8 GB i lipa. Tak jak pisałem twierdzi że nie ma miejsc. Spóbuje tak ja napisałeś przeż kompa na karte ale coś mi się widzi, że apka nie będzie widziała tej części z karty. Niemniej dzięki za radę.

LuckyStrike 26.02.2019 10:42

Ja ze swojej strony polecam OsmAnd wydaje mi się bardziej funkcjonalny od Locusa.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.