Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Lejdis (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=45)
-   -   GARAŻ ZDOMINOWANYCH - Lejdis i Honda Dominator NX250 - krótki romans czy związek na dłużej? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=6370)

elutka 27.04.2010 04:59

GARAŻ ZDOMINOWANYCH - Lejdis i Honda Dominator NX250 - krótki romans czy związek na dłużej?
 
Z początkiem roku fama po Polsce się rozeszła, że jest:oldman::
  • mały ale sporo może,
  • idealny dla niezbyt doświadczonych i nie tylko na pierwszy raz,
  • niezawodny - daje radę nawet jeśli wiekowy,
  • potrafi sprawić dużo radości,
  • zgrabny i niezbyt ciężki,
  • łatwo go okiełznać ale kiedy trzeba potrafi być ostry, ....
Czy to możliwe, że ma więcej zalet niż wad :rolleyes: ?

Idealny kandydat? - :hello: Która by takiego nie chciała :o?

Długo nie trzeba było czekać - jeszcze dobrze się sezon nie rozkręcił a już część afrykańskiego towarzystwa postawiła w swoich garażach Hondę NX250 Dominator :Thumbs_Up:i ...? Co dalej...:blues:?

Ciekawe jak rozwinie się nasza przygoda z małym Dominatorkiem...:lc8:
Jak Wasze odczucia :lobby:? Czy rzeczywistość sprosta legendzie :D?

daniel_87 27.04.2010 08:50

nie na temat, ale brzmi to jak opis innego mechaniczno elektronicznego urządzenia :)

Dona 27.04.2010 11:51

100% poparcia dla dłuższego związku z Panem D.

Choć moje doświadczenie w jeździe :at:jest znikome (od miesiąca dosiadam NX - wcześniej 4x4 lub 2kółka napędzane siłą mięśni) to po 2tyś.km wyrobiłam sobie o nim pewne zdanie:

-choć trochę narwany:rules:, to sprawia wiele przyjemności
-ułatwia dojazd do pracy - przeciskając się między samochodami bez większego problemu
-na szuterkach pomyka jak młody źrebak :p
-po glebie w błotku nie miałam problemów by go podnieść
-przeprawia się przez rowy lepiej niż nie jedna ciężka maszyna (miałam tego dowód na Rajdzie Pałuk):hehehe:
-spala ok 3,2-3,5litra na 100km :bow:

I ma jeszcze coś :drif:... z każdym kilometrem masz na niego jeszcze większą ochotę :lobby:
Co do wad... to na dłuższych dystansach brakuje przedniej szyby, handbarów, i dopasowania kanapy ale to wszystko do zrobienia.
Szybko stygnie i trzeba pamiętać o ssaniu - o czym roztrzepane osóbki baaaardzo często zapominają ;)


Jak dla mnie NX250 jest SUPER :Thumbs_Up:jego wielką zaletą jest to że motywuje mnie do nauki :Sun:

hubert 27.04.2010 11:57

Dziewczyny :)

Specjalnie dla Was serwisówka do Waszych Dominatorków ...

Co prawda dla rocznika 89-90 ale pewnie niewiele się zmieniło ..

http://www.ratikk.narod.ru/mybike/ax1/manual.htm

lena 27.04.2010 15:33

Na Hubiego jak zwykle można liczyć!

rambo 27.04.2010 15:37

Hubi :Thumbs_Up: :)

elutka 27.04.2010 16:10

2 Załącznik(ów)
Dlaczego On? Hmmm można powiedzieć, że to zauroczenie od pierwszego wrażenia :)
Pewnego pięknego dnia odwiedziłam Donę i Kiuba - właśnie byli po zakupie NX'a dla Donki nic więc dziwnego, że dużo czasu spędziliśmy w garażu.
Wcześniej rozmawialiśmy już o zaletach małego Dominatora - teoretycznie znałam już wszystkie argumenty "za" a teraz mogłam zobaczyć i odrobinę poczuć jak to wygląda w realu.
No cóż, muszę przyznać jak tylko pozwolili mi na niego wsiąść od razu moje serce zabiło w rytmie "Cegły" zespołu Dżem.;)

Jak kupowałam? - Zakup małego Dominatora na rynku polskim okazał się niełatwym zadaniem. Oferta z początkiem wiosny 2010 nie była zbyt bogata. Poszczególne egzemplarze pojawiały się na allegro ale często były to motocykle mocno skatowane albo składane z kliku rozbitych - takiego zakupu chciałam uniknąć - nie mam umiejętności, żeby w razie problemu samodzielnie go reanimować a poza tym chciałam sprzęt do jeżdżenia a nie do naprawiania. Motocykle dobrze utrzymane (nawet te starsze) rozchodziły się jak przysłowiowe świeże bułeczki i 2-krotnie mój spóźniony zapłon uniemożliwił mi transakcję. W końcu postanowiłam zadzwonić do Franza i zorientować się w możliwośći ściągnięcia Dominatorka z Niemiec - oczywiście okazało się, że problem żaden - nasz forumowy kolega działa jak błyskawica "mówisz - masz" ( i to naprawdę nie byle co). Hamulcem okazała się cena. Genaralnie Honda Dominator NX250 nie jest drogim motocyklem. Ale widać całkiem niezłym bo w dobrym stanie "trzyma cenę" niezależnie od rocznika. Jednocześnie koszty ściągania jej przez firmę przy relatywnie niskiej cenie motocykla sporo ważą w ogólnym zakupie. Postanowiłam zrezygnować i samodzielnie penetrować rynek niemiecki korzystając jedynie z udzielonych mi przez Franza rad. Poszukiwania nie trwały długo choć z wiadomych względów zawęziłam je do przeglądania ofert przygranicznych. W efekcie nabyłam rocznik 1995 z przebiegiem (udokumentowanym!) 7400km ale za (niemałą jak na Dominatora cenę) 1700EUR. Trochę było w tym determinacji jednak mam nadzieję, że było warto - fachowcy w warsztacie ocenili: "to motocykl w skandalicznie dobrym stanie" nawet bez ryski na lakierze i jeszcze na oryginalnych oponach (hehehe).

Jak wygląda? Ano tak : "nomen omen" jest czerwony jak cegła :o:D

Mam nadzieję, że reszta Zdominowanych też się pochwali a nasza prezentacja NX'ów przybliży jedną z mozliwości wyboru fajnego motocykla dla Lejdis.
Jak go troszkę lepiej poznam podzielę się wrażeniami. Liczę też na koleżeńską wymianę doświadczeń związanych z eksploatacją bo mimo zachwytu niedowierzam w całkowity brak problemów :rolleyes: Ale jak się ma takich kolegów jak Wy chłopaki to może te problemy staną się zaletą bo bardzo fajnie jest mieć Wasze wsparcie - thx :Sun: :at::rules:.

elutka 27.04.2010 16:25

Donka! Niespełna miesiąc : 2 tys.km przejechane i rajd zaliczony:dizzy: "ja wiedziałam, że tak będzie" :D non comments :Thumbs_Up:

Cytat:

Napisał lena (Post 112210)
Mój nowo nabyty DOMINATOR to nie 250, ale 650 cm3...

Lenka, gratulacje! Wrzucaj foto !
Obniżanie - Hubi stwierdził, że i mojemu maluchowi by się przydało, chodziaż przy GS'ie HD NX250 wydaje mi się mały jak rower -oba kulasy (bez szpilek;)) sięgają gruntu :dizzy:!

Ivi 27.04.2010 19:35

Śliczności!!!!:drif:

elutka 27.04.2010 22:11

Cytat:

Napisał Ivi (Post 112259)
Śliczności!!!!:drif:

Jak Bóg da - to se Stryjenka polata na Podlaskim :D gratyfikacją mogą być ogórki ;):drif:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.