Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Kaski (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=128)
-   -   Nishua Enduro Carbon (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=24920)

radiolog 17.10.2016 19:52

Zastanawia mnie,czy firma nie bankrutuje, na wszystko obniżki,kask coraz tańszy,a w takich Katowicach od tygodnia sprzedają bez prądu

Emsi 17.10.2016 20:14

Nie wiem, Nexx xd1 niby obniżka, ale jest droższy niż w Intermotors (i to bez zniżek). Chyba podnieśli cenę bazową i zrobili niby obniżkę...

trafior 18.10.2016 11:20

Fajny i bardzo lekki kask. Mierzyłem go.
Nie kupiłem, tylko ze względu na brak blendy przeciwsłonecznej. Noszę okulary i dla mnie to podstawa :)

Kryszał 25.10.2016 22:52

Mam ten kask Nishua Carbon drugi sezon. Miałem poprzednio sportowy kask Uvexa za blisko 1000 zł.
Dla mnie ta Nishua jest wręcz super.

Zalety:
- Baaardzo lekki. Jadę ciągiem 10 godzin i dalej nie czuję żeby mi coś na karku ciążyło.
- Całkiem ładny z karbonową fakturą. Dla mnie super bo mój motocykl ma identyczny design.
- Brak blend. Miałem w Uvexie i przez 4 lata użyłem 2 razy bo mi tylko widoczność ograniczała. Teraz mam daszek, który jest przecież genialny na słońce. Jeśli mnie oślepi to tylko głowę przekrzywiam i zasłaniam słońce daszkiem. Przy jeździe w terenie, na szutrze, enduro to z blendą się nie da przecież jechać, a daszek sprawdza się idealnie.
- Bardzo dobra wentylacja. Przynajmniej porównując do Uvexa.
- Cichy. Pomimo tego, że ma daszek i to kask softenduro, to nie zauważyłem żeby był cokolowiek głośniejszy od poprzedniego kasku Uvexa.
- Pinlock. A nie jakieś folie, powłoki, itd.
- Demontowalny daszek. Choć kask wtedy nie jest zbyt urodziwy.

Wady:
- Zapięcie DD w kasku enduro to pomyłka.

radiolog 26.10.2016 06:51

Nie zgadzam się,że DD to pomyłka, natomiast po araiu mam kilka zastrzeżeń
- Brak mechanizmu zatrzasku szybki w pozycji zamkniętej,zdarzyło mi si,że mechanizm mocowania uległ lekkiemu przesunięciu i szybka w pozycji zamkniętej było lekko uchylona, a że szybka jest wiotka, to się tłukła.
- Za duże akoki szyby, mógłby być system bezstopniowy.
- Odkręcająca się śrubka mocująca daszek
-Trochę głośny od 130 km/h
Poza tym nie mam zastrzeżeń

herni 26.10.2016 08:00

Zapięcie DD w kasku enduro to ZALETA !!

dawid8210 26.10.2016 08:22

Niech no do takiej spinki dostanie się piachu choćby ;

Kryszał 26.10.2016 19:20

Poprzednio miałem kilka lat zapięcie na spinkę, ząbki, cokolwiek to jest.
Super się sprawdzało w każdych warunkach i działało bez zarzutu.
Zapięcie DD też działa w każdych warunkach, bo to prosty mechanizm i dodatkowo bardzo bezpieczny.

Gdy wjechaliśmy na kilka godzin w bardzo ciężki teren to co 5 minut trzeba było kask zdjąć, żeby oddech złapać i odpocząć fizycznie. Po pierwszych 20 zdjęciach kasku powiedziałem sobie, że nigdy więcej zapięcia DD w kasku enduro. Za każdym razem trzeba było dodatkowo zdejmować rękawiczki, żeby to ustrojstwo zapiąć.

To co jest moją opinią, to stwierdzenie, że takie zapięcie nie nadaje się do jazdy enduro - nie do jazdy w ogólności.

zaczekaj 26.10.2016 19:35

Jak masz długi pasek od zapięcia to nie trzeba całkiem rozpinanać kasku, wystarczy luzowac.
Miałam DD, mam teraz spinke i wolałabym jednak DD.

wytapatalkowano

Kryszał 27.10.2016 14:52

No niestety na tyle krótki, że zdejmę ale już nie włożę...:)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.