Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Regularne czynności serwisowe (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=3)
-   -   Co zrobiłem dla swojej królowej (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=13346)

Kazmir 01.05.2012 22:45

Co zrobiłem dla swojej królowej
 
Jeśli uważacie to za dobry pomysł to proszę o przyklejenie wątku. Jeśli nie to do kosza:)

Generalnie pomysł jest taki:
Co zrobiłeś dla swojego motocykla?

Jeśli go umyłeś, robiłeś regulację, wymieniałeś części, zamontowałeś element akcesoryjny, wymieniłeś żarówkę, wymieniłeś oliwę to pochwal się tą robotą. Podaj cenę, swoje uwagi podczas wymiany / montażu, sklep itp spostrzeżenia. W ten sposób inny użytkownik mniej czasu spędzi na szukanie dobrych części, czy materiałów eksploatacyjnych.

kraft90 01.05.2012 23:03

widzę, że temat zaczerpnięty z forum TA ;)

Shooter 01.05.2012 23:13

albo bmwf650 gs forum

lukasz_vip 01.05.2012 23:41

Przeczyściłem jej wydech od tyłu :D i przesmarowałem łańcuch :D Potem zrobiłem mały objazd, a jak powiedziała, że ma dość to odstawiłem ją do garażu, a ja udałem się spać :P

Evvil 02.05.2012 00:42

Godzinę temu Szparaq przywiózł mi Afrę po remoncie - zrobiony silnik (tłoki, pierścienie, uszczelki), zrobione gaźniki, wymieniona skrzynia (Gawien - twoja stara skrzynia pozdrawia ;) ), zrobione sprzęgło, szlifowane cylindry, frezowane gniazda zaworowe.

No i czyszczenia regulacje etc.

Więc co ja zrobiłem? Odebrałem i teraz będę docierał, resztę zrobił Szparaq (ja się śrubek nie tykam :) ).

jorge 02.05.2012 00:48

Cytat:

Napisał Evvil Twin (Post 236957)
Więc co ja zrobiłem? Odebrałem i teraz będę docierał, resztę zrobił Szparaq (ja się śrubek nie tykam :) ).

:Thumbs_Up:Tyż tak mam ! Oderalem z Rambo Monter Garage :D

magicl 02.05.2012 01:52

W zeszlym tygodniu wy.ebałem krolową, a raczej ona mnie. Musialem pokleic czache (jej), oczywiscie za to wszystko dostala uchwyt do navi i gniazdo zapalniczki. Jest teraz taka zajebista :bow: hehe.

odium 02.05.2012 11:59

Ja w zeszłym tygodniu namówiłem Kazmira żeby pomógł mi zamontować, jak się później okazało, piękne gmole :D

I tak przy wczorajszym rozkręcaniu poleciało: ustawienie luzu zaworów, synchro gaźników, wymiana świec, wymiana klocków z przodu, montaż gniazda zapalniczki.
O przesmarowaniu styków i poprawieniu mocowania osłony silnika wspominam tylko z kronikarskiego obowiązku :)

Dzięki jeszcze raz Kazmir :bow:

KML 02.05.2012 22:21

Ja waśnie zmieniłem oleum z filtrem, oraz cały napęd, dorobiony nowy stelarz pod navi.
Czeka mnie jeszcze wymiana świeczek i synchro gaziorów, Kazmir kiedy masz wolne :D

Kazmir 02.05.2012 23:49

Jako "autor" tego wątku (akurat zaczerpnięty temat z forum żeglarskiego - na innych forach motocyklowych jako ortodoks AT bywać nie wypada;):)) coś trzeba od siebie.

Jedni w dni wolne szaleją na moturach inni przy nich dłubią. Jak pamięć sięga (to już tradycja) zawsze 1 Maja najlepiej czułem się tego dnia w .....garażu:)
Za czasów PRL urywaliśmy się z kumplem oczywiście po odfajkowaniu listy obecności z pochodu i szybciutko pędziliśmy do domu pomajstrować przy sprzętach. Sprzęty to były nie byle jakie. Panonia 250 i WSK 125, ale zapach mieszanki był piękniejszy niż ilość koni mechanicznych:)

Zrobiłem i ja swojej królowej przegląd. Na tylnym cylindrze luz na wydechu trochę za duży. Set podnóżka luźny, luźna przednia śruba M8 mocowania silnika. Przy dokręcaniu urwała się zołza. Okazało się, że była już nadpęknięta.
Robiąc tak sobie tak przy niej dotarło do mnie to, że od czasu złożenia jej od gołej ramy nic przy niej nie robiłem!!! Żadnych regulacji żadnych wymian.
W tym roku dowód do wymiany - nie ma już miejsca na pieczątki, a wiec sześć lat stuknęło. Jak ten czas leci......

Przy majstrowaniu pojawiają się pomysły, może ktoś je zrealizuje? W RD -07 airbox paskudnie się nasadza na gaźniki i tak naprawdę to nikt nie da centa, że to dobrze trzyma. Gdyby nagwintować na zewnątrz króćce gaźników (dorobić ew. redukcję) a w skrzynce wkręcać kawałek rury z kołnierzem i uszczelką czyż nie było by lepiej? Muszę popatrzeć sobie na ten element dokładniej, czy jest miejsce na taki patent.
KLM jeśli tylko takie pierdoły (na nic więcej nie mam czasu - robię łódkę) to daj znać na priv

Przy okazji wysiadł mi misternie dorobiony klucz do świec. To tak jak się kupi chińszczyznę.
Gdzie w Wa-wie kupić samą nasadkę 18mm do świec???


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.