Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Rzeczoznawca pojazdów potrzebny okolice Zgorzelca (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=28944)

nicek27 10.04.2017 12:58

Rzeczoznawca pojazdów potrzebny okolice Zgorzelca
 
Cześć!
Ktoś może coś.. wie o jakimś normalnym rzeczoznawcy w tej okolicy.
Mam w moto zmieniony silnik na większą pojemność i chce mieć to legalnie w dowodzie rejestracyjnym. Ta okolica, bo mam tylko piątek wolny i nie chce mi się gonić spod Frankfurtu do siebie do kieleckiego o jedno załatwienie.


Znam internetowe wyszukiwarki. Jeśli nikt nikogo nie poleci to obdzwonie google.



:)

CzarnyCzarownik 10.04.2017 14:00

Czy aby jest rzeczoznawca potrzebny? Wydaje mi się, że jak czytałem o zmianie 125->250 to nie był wymagany. Może najlepiej zadzwonić do wydziału komunikacji i dowiedzieć się jak wygląda procedura i co wymagają? (niby te same przepisy ale może być, że co wydział to ma inna interpretację i lepiej się nie nadziać) Kiedyś jak skończył mi się dowód to pan diagnosta zauważył, że brakuje mi tam kilku informacji. Sprawdził w komputerze, dopisał i dał karteczkę na podstawie której wydrukowali mi nowy dowód. Może też wystarczy że diagnosta wystawi kwitek i z tym do wydziału?

Kici 10.04.2017 14:10

Rzeczoznawca nie jest potrzebny, potrzebny ci papier z warsztatu który ma uprawnienia do przebudowy pojazdów czy jakoś tak. Z tym do okręgowej stacji kontroli pojazdów i jeżeli wszystko się zgadza to z tym do wydziału komunikacji.

CzarnyCzarownik 10.04.2017 14:32

Teraz silnik jest zwykłą częścią, więc ten specjalny warsztat jest wymagany? Może się okazać że prawnie wymiana silnika jest równoważna z wymianą filtru powietrza :) Chyba, że to jakaś motanie i przeróbki ramy - to ma to sens.

Kici 10.04.2017 14:41

To wcale nie jest specjalny warsztat, prawie każdy może taki papierek wystawić "za co łaska" wpisując ze ma uprawnienia i że wykonał taką wymianę podając parametry nowego silnika. Możliwe że rzeczoznawca tez może papier wystawić ale będzie pewnie znacznie drożej i to jest pewnie doga gdy się samemu wykonało zmiany.

krakus 10.04.2017 14:42

Cytat:

Napisał CzarnyCzarownik (Post 526621)
Teraz silnik jest zwykłą częścią, więc ten specjalny warsztat jest wymagany? Może się okazać że prawnie wymiana silnika jest równoważna z wymianą filtru powietrza :) Chyba, że to jakaś motanie i przeróbki ramy - to ma to sens.

zmienia się pojemność skokowa silnika i moc. To są pozycje w dowodzie rejestracyjnym. Więc to trochę więcej niż wymiana filtra powietrza :)

Misza 10.04.2017 14:46

Ja zwiększałem liczbę miejsc do przewozu osób z 5 na 8 w T4... Przeróbka była zrobiona własnoręcznie a papier wystawił warsztat który miał ponoc jakieś papiery na to. Potrzeba było opis przeróbki, zdjęcia i pieczątka ze stacji diagnostycznej

Neo 10.04.2017 15:15

Cytat:

Napisał Kici (Post 526615)
Rzeczoznawca nie jest potrzebny, potrzebny ci papier z warsztatu który ma uprawnienia do przebudowy pojazdów czy jakoś tak. Z tym do okręgowej stacji kontroli pojazdów i jeżeli wszystko się zgadza to z tym do wydziału komunikacji.

:Thumbs_Up::Thumbs_Up::Thumbs_Up:

W Łodzi, w Wydziale Komunikacji wprowadziłem popłoch na stanowiskach pytając o legalizację podmiany 125 na 250. Po dłuższych negocjacjach, mailach i pytaniach jeden drugiego ustalono wersję podobną do opisywanej przez Ciebie: trzeba mieć papier o wymianie silnika wystawiony przez mechanika który potwierdzi że motocykl pozostaje w pełni sprawny. Z OSKP może być taki problem, że przykładowo w Łodzi przy Dworcu Północnym (stacja obok Wydziału Komunikacji) stwierdzili konieczność przeprowadzenia badań jak przy powtórnej homologacji. Całe dowiadywanie się pochłonęło tyle czasu, że na razie dałem sobie spokój z szukaniem kolejnych miejsc gdzie podejdą do tematu po ludzku, jak i z podmianą silnika.

Jednak procedura opisana jest ponoć jedyną prawidłową:
mechanik -> OSKP -> wydział komunikacji* -> ubezpieczyciel

* zapomniałem - będą wołali fakturę zakupu silnika, przynajmniej tak mi zapowiedzieli

Kici 10.04.2017 15:31

Ja bym zrobił tak.

Jedz na stacje kontroli pojazdów i powiedz że masz motocykl w którym masz do zmiany silnik ale wymienisz sobie go sam i jakie papiery potrzeba. W moim przypadku pracownik sam powiedział co potrzeba i zasugerował warsztat do którego mam pojechać i pogadać... Pamiętaj ze to ma być okregowa stacja a nie podstawowa.

nicek27 10.04.2017 15:50

Szkurw. Z tymi fakturami z warsztatu to mnie strach ogarnął.
Przebijałem pojemność w 125p na 2.0 i koleś na OSKP bez problemu dał mi opis i z tym do WK. Godzina załatwień. Z motocyklami wg jednego rzeczoznawcy miało być inaczej.:Sarcastic:
Dzwoniłem do WK i jako że silnik część zamienna potrzebuje tylko opisu tak jak w przypadku auta wtedy. UWAGA - czasami WK chce zdjęcia! Mój potrzebuje tylko opis.
Czyli wszystko ładnie tylko żebym takiego diagnoste znalazł jak u siebie wtedy co o faktury ni nic nie pytał.
Jeśli nie przejdzie to się przewioze 1100km tak ot i trza będzie później kombinować.:haha2:
Alem zakręcony. Od czego są telefony co by zadzwonić zapytać czy i jak zrobią..


:)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.