Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Regularne czynności serwisowe (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=3)
-   -   ustawianie składu mieszanki (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=6742)

rambo 09.06.2010 11:13

ustawianie składu mieszanki
 
Znajomy z jednego z serwisów w stolycy ustawił mi skład mieszanki za pomocą super katowego śrubokręta wykrącał je po koleji. Zaczeły wzrastać obroty. Ok jeden gaźnik zrobiony. Obroty wzrosty z 1200 na 1500. Tera drugi. Opuszczamy wolne obroty znowu na 1200 i wykręcamy drugą śrubkę od składu mieszanki. Kręcimy ąz obroty przestaną rosnąć. OK, możesz rambo jechać, zrobione. Mówię dzięki, wsiadam i jade.
I ku mojemu zdziwieniu: moto nie strzelił od wczoraj ani razu w wydech, po puszczeniu gazu w ułamnku sekundu obrotu wracają na swoje 1200 rpm, moto ma dół środek i góre obrotów(jak sam ustawiałem to albo miał góre a nie miał dołu lub odwrotnie) Nie wiem ile pali ale wydech nie jest jakość bardziej okopcony czy coś, ssanie ma znowu swoje obroty itd itd.
Po południu mówie kurde, sprawdze na ile te śruby są wykręcone. W zasadzie próbowałem już wszystkich kombinacji. Oba na 2,5, oba na 2,25, 2,75 3 3,25 i 3,5 obrotu. Wziąłem śrubokręt i wkręciłem do zera te śrubki licząc ruch co 0,25 obrotu by się nie jebnąc w obliczeniach.
Ku mojemu zdziwieniu śruba od składu mieszanki była na 4 obroty.

Babel 09.06.2010 11:36

O to ciekawe co piszesz - ja u siebie tez sie bawiłem składem , bo miałem jeszcze fabryczne plomby na gaźnikach.
Co ciekawe jedna śruba w fabryce była wykręcona mniej więcej pół obrotu:dizzy:A druga ok 2.
Pobawię sie wg twojej sugestii - ciekawe co to da

Vooytas 09.06.2010 13:57

Czy znacie może rozmiar oringów które są na tych śrubach regulacyjnych?
Niestety wypadły mi szczępy przy czyszczeniu gaźników. Skręciłem bez bo miałem zaraz jechać na Ukrainę, jestem dupa że nie zmierzyłem tej śruby.
Mozna taki malutki oring kupić w sklepie z uszczelnieniami?

I czy brak tych oringw może być powodem wolniejszego schodzenia z obrotów? (mam podejrzenie że dostaje się tamtędy fałszywe powietrze dlatego po odpuszczeniu gazu silnik "zawiesza" obroty w okolicach 2000 obr/min a po chwili spada do jałowych.

wieczny 09.06.2010 14:48

Obawiam się, że to typowe objawy uszkodzenia, lub w Twoim przypadku braku tych gumek.

Babel - masz w kolektorach śruby wkręcone w otwory na sondy do badania toksyczności spalin? Fabrycznie wyregulowali gaźniki żeby spełniała normy i zaplombowali. Bo w Szwajcarii jest porządek :).

Babel 09.06.2010 14:52

Cytat:

Napisał wieczny (Post 118806)
Babel - masz w kolektorach śruby wkręcone w otwory na sondy do badania toksyczności spalin? Fabrycznie wyregulowali gaźniki żeby spełniała normy i zaplombowali. Bo w Szwajcarii jest porządek :).

Chodzi o te śruby zamiast których wkręca się końcówki do wakumetrów??
Jak tak to mam - tzn miałem bo jeden jest już króciec do scota :)

wieczny 09.06.2010 14:58

Nie, przy prawej stopie, zanim kolektory zejdą się w jeden - powinieneś mieć dwie ósemki wkręcone w rury wydechowe. 04 już nie ma. Miał ktoś zaplombowaną 04?

bartol 10.06.2010 08:27

a powiedzcie mi Pany, czy za każdym razem ja grzebiecie przy śrubkach od składu mieszanki, to zdejmujecie bak, czy macie jakiś patent, co by tam se pokręcić na gotowo do jazdy, hę?

rambo 10.06.2010 18:32

w siódemce luz ale w czwórce może być ciężko

Dzieju 10.06.2010 18:43

nie ma żadnego problemu i w 03 i 04

Vooytas 10.06.2010 19:22

się podepne, to czym tym kręcisz ?
śrubokręt kątowy ? moneta? sam bit z wkrętarki? hęę?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.