Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Samochód Forumowicza (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=186)
-   -   Demontaż wtrysków Vivaro 2.0 CDTI (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=41048)

flisak 21.09.2021 19:30

Demontaż wtrysków Vivaro 2.0 CDTI
 
Śmiałem się z Fazika i mnie pokarało. Nabyłem Vivaro 2,0CDTI i się narobiło. Jesteśmy na etapie rwania wtrysków. Bezwładnościowy poległ. Zanim zaczniemy konstruować hydrauliczną machinę ciągnącą pomyślałem, że zapytam szacowne grono. Może ktoś ma pożyczyć ściągacz hydrauliczny do pier.. wtryskiwaczy. Tak na marginesie to jestem załamany poziomem aktualnych rozwiązań technicznych w motoryzacji.

fassi 21.09.2021 21:15

Flisak, brat ma hydrauliczny napinacz i do tego pneumatyczny młot udarowy. Napinasz wtrysk i z boku przykładasz udarnika. Ciśnieniem regulujesz częstotliwość uderzeń i jakby wywibrowujesz go z głowicy.

Oczywiście całą chemia najpierw do zluzowania gruzu.

I pamiętaj, co 2 lata wtryski wyciągaj. 2 godziny roboty igotowe. Mój ma już 920 000 na budziku

flisak 21.09.2021 21:20

właśnie widziałem takie patenty. Używałeś tego udarowca? Chemią Liquy Moly po 85zł za puszkę moczę od piątku. A byłaby opcja pożyczenia sprzętu od twojego brata? Oczywiście nie za fręę.

fassi 21.09.2021 21:23

Sądzę że pożyczenie nic nie da jak.sie nie zna techniki. Brat słyszy dźwięk tego wtryska i ustawia częstotliwośc i nie zawsze trzeba ściągać glowice. Gdzie zlom stoi?

Gwarancji na wyciągnięcie i nieuszkodzenie glowicy nikt Ci nie da

flisak 21.09.2021 21:26

Białystok. Ok to idziemy się uczyć:)

siwy 22.09.2021 23:01

Cytat:

Napisał flisak (Post 749282)
Śmiałem się z Fazika i mnie pokarało. Nabyłem Vivaro 2,0CDTI i się narobiło. Jesteśmy na etapie rwania wtrysków. Bezwładnościowy poległ. Zanim zaczniemy konstruować hydrauliczną machinę ciągnącą pomyślałem, że zapytam szacowne grono. Może ktoś ma pożyczyć ściągacz hydrauliczny do pier.. wtryskiwaczy. Tak na marginesie to jestem załamany poziomem aktualnych rozwiązań technicznych w motoryzacji.

Spytaj Jacka łysego, on takie vivaro kręci na codzień, może ma narzędzia.

golab 23.09.2021 08:00

Łysy takie wtryski to ręcyma wyrwa i mu nawet przy tym fajka nie gaśnie :)

flisak 27.09.2021 07:53

Dzięki za podpowiedzi. Kolega pozamawiał graty i będziemy próbować hydraulicznym 20T.
To wtryski wyjęte przy pomocy siłownika i młotka pneumatycznego. Przydałoby się je zregenerować. Wynalazłem w internetach taką firmę: Zakład Mechaniki Precyzyjnej
Baby ul. Wąska 14
. Może ktoś z szacownego grona korzystał z usług i może się wypowiedzieć?

flisak 05.10.2021 16:15

A z grupy Uć też nikt nie słyszał o tej firmie? To jakby centralna Polska. Oferta jest mocno konkurencyjna także są pewne obawy.

next22 05.10.2021 19:57

Baby niby moje strony :) :) ale nie znam
Ja wożę do Makucha Tomaszowska 29, Komorów


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.