Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Zastosowanie praktyczne (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=114)
-   -   IMG do Base Camp (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=13424)

Michal 08.05.2012 12:53

IMG do Base Camp
 
Cześć
Czy pliki img można wgrać do base campa w jakiś uproszczony sposób ?
Czy taka sama zabawa jak z MapSource ?

Wiem, że img moge wgrać bezpośrednio do urządzenia, ale chciałbym je widzieć na kompie.

rambo 08.05.2012 13:07

Garmin mobile PC np na to pozwala

Michal 08.05.2012 13:42

Hmmm, ale to urządzenia garmina, czy do palma itp ?

rambo 08.05.2012 14:04

No jak w nazwie, na PC kompjuter :)

tedix86 08.05.2012 14:54

Jak sie domyslam masz MAC i stad pytanie o BaseCamp. Obraz mozna normalnie zamontowany przeciagnac na dzialajaca aplikacje lub poszukac instalacyjnych wersji. Jesli chesz tylko przegladac mapy to mozesz po podlaczeniu uzadzenia przegladac wszystkie mapy co sa na nim i nie musisz ich trzymac na kompie. Na innym kompie mam jakies programy bedace substytutami to moge Ci wyslac. Jak cos to pisz na PIRV.

Miszel 09.05.2012 07:20

Tedix napisał prawdę, tylko jakoś tak trochę zagmatwanie.... :D

Basecamp zarówno na Mac jak i na PC działa tak samo: po podłączeniu nawigacji do kompa wszystkie mapy które masz na tejże nawigacji (w postaci plików img) są automatycznie zaciągane przez Basecampa i widoczne na ekranie tak jakby były zainstalowane na kompie. Możesz je przeglądać, planować trasy, etc. Nie jest konieczna faktyczna instalacja tych map na komputerze!
Ma to swoje zalety: wystarczy mieć skądś jakiś plik img, wgrać go do nawigacji, podłączyć ją i już mapa jest widoczna na kompie;
ale i wady: te mapy "nikną" z kompa po odłączeniu nawigacji.

Generalnie, Basecamp jest dużo lepszym programem od Mapsource, choć trzeba się do niego przyzwyczaić.

Zdrówko,
Miszel

fxrider 09.05.2012 09:30

A próbował ktoś oszukać BaseCampa wrzucając mapy na kartę SD (w katalogu Garmin) i podpinając pod czytnik ? Miałoby szansę zadziałać.

Michal 09.05.2012 10:54

Zainstalowałem Base Campa bo chciałem oglądać mapy z Garmina, wgrane właśnie w img, ale chciałbym te mapy móc oglądać też na kompie bez podłączonego urzadzenia. Niestety Base Camp jest do dupy bo i tak nie widzi wszyskich map zainstalowanych na karcie.

rambo 09.05.2012 11:06

Ja zachwytu nad BaseCampem nie rozumiem za bardzo. Polecam Ci do przeglądania plików właśnie GMPC. Idealnie się do tego nadaje, i do niczego innego sie nie nadaje :D
PS: Na priv mogę coś podesłać jak Ci nie idzie

Miszel 09.05.2012 11:08

Cytat:

Napisał fxrider (Post 238308)
A próbował ktoś oszukać BaseCampa... ?

Ktoś próbował ;) I stwierdził, że nie trzeba specjalnie oszukiwać: tak jak proponujesz, wystarczy kartę z plikami *.img umieszczonymi w katalogu /garmin wsadzić do czytnika i Basecamp to widzi.
Uwagi są trzy:
1. wczytywanie mapy z pliku img np. ok. 800MB trwa ok. 1 minuty na dość dobrym laptopie (i5). Wczytywanie odbywa się automatycznie po wsunięciu karty do czytnika. Raz wczytana mapa jest natychmiast dostępna przez całą sesją z Basecamp,
2. żeby BC pokazał, że mapy w ogóle są na karcie, nie mogą być one RÓWNOCZESNIE zainstalowane na kompie (bo BC uznaje wtedy że nie trzeba pokazywać map na karcie, skoro są już one na kompie)
3. wybór mapy z karty do wyświetlenia nastepuje przez kliknięcie na jej nazwę w zawartości karty (lewa strona ekranu), a nie z rozwijanej listy map u góry ekranu.

Zdrówko,
Miszel


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.