Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Silnik, sprzęgło, skrzynia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Woda w oleju co, skąd jak ? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=16287)

Bary 31.01.2013 21:51

Woda w oleju co, skąd jak ?
 
Witam.
Wymieniałem dziś uszczelkę w tylnym cylindrze (na made in honda) bo z larsonowej do odmy olej sikał. Przy okazji zawory sprawdziłem. Jest wszystko ok.
Odkręcam dekielek od zaworów ssących w przednim cylindrze a tam jakby go kto kremem wysmarował od środka biały :dizzy: zdjąłem całą pokrywę i w sumie to tylko ten dekiel taki biały reszta lekki nalot. Po oleju nic nie widać żeby woda była czy coś.
Olej zmieniłem miesiąc temu, stary wyglądał jak powinien.
Po wymianie oleju nie jeżdżony tylko odpalany.
W zeszłej zimie tak nie było.
(motul 5100 10w40)
Czy trzeba się martwić ? Olać ? Coś sprawdzić ? Chuyowy olej ?
Pozdrawiam.:bow:

Łokciu 31.01.2013 21:55

Cytat:

Napisał Bary (Post 287794)
Witam.


Po wymianie oleju nie jeżdżony tylko odpalany.

Olać


Pozdrawiam.:bow:

Dasz po garach na trasie i po mojemu śladu nie będzie :at::D

Pozdrawiam

Borewicz 31.01.2013 21:57

Jeśli nie masz ubytku płynu w ukł chłodzenia to ten biały nalot robi się jak odpalasz silnik w niskich temp i nie dajesz mu się zagrzać porządnie. Wiosną jak polatasz zniknie.

Bary 31.01.2013 22:00

Ok. Dzięki
Ubytku wody nie zanotowałem.
Możliwe że tylko w jednym (przednim) garze ? Tył jak najbardziej ok.
Cieszy mnie to.

Genek 31.01.2013 22:00

pewnie jakąś wilgoć chwycił gdzieś albo z powietrza wcześniej wspomnianą uszczelką, nie wiem czy afra ma jakieś odpowietrzenie skrzyni korbowej czy coś takiego... ciężko powiedzieć, kwestia nie dogrzanego moto, bardzo często tak w autach jak się jeździ na krótkich dystansach w chłodne dni, że pod korkiem wlewu oleju pojawia się taka maź, budyń czy jak kto woli... ja bym się nie przejmował jeśli tego dużo nie było

rambo 31.01.2013 22:01

Wilgoć :)

a już się przestraszyłem ;)

szparag 31.01.2013 22:01

Odpalanie na chwilę, powoduje takie skutki ( kondensacja pary wodnej ).
Motocykl odpalany na chwilę ( nie da się tego określić ile to jest chwila ) będzie tak robił, nie ma tu znaczenia olej srolej itp. Zobacz korek od oleju w swoim aucie, jak masz blisko do pracy to pewnie masz to samo.
Pozdrawiam

Oczywiście niczym strasznym to nie grozi, po prostu odma w afryce, jest dość dziwnie poprowadzona większość silników odpowietrza się w najwyżej położonym miejscu dzięki czemu para wodna ulatuje szybciej i łatwiej.

Ps: Trzy posty w jednym czasie :)

Bary 31.01.2013 22:13

Zgadza się. W garażu pizdzi to i wilgoć pewnie spora.
Zatem lepiej się przejechać niż w miejscu palić konia.
Dzięki. Już się bałem.
Pozdrawiam.

szparag 31.01.2013 22:16

Bingo :)
Tylko pamiętaj, że sól z drogi bywa bardzo wredna, więc po takiej jeździe należy motocykl dobrze wypłukać.
Pozdrawiam

CeloFan 01.02.2013 11:45

:Thumbs_Up:

Po jednorazowej jeździe raczej nic się nie stanie. Dopiero jeżdżąc całą zimę po mieście trzeba pomyśleć o różnych praktykach serwisowych wiosną. Szczególnie kiedy nie jest sucho na drodze.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.