Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   dokumanty na wschód (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=28300)

Mallory 23.01.2017 09:35

dokumanty na wschód
 
Chciałbym podsumować: na wyjazd na wschód (motocyklem) - Rosja, Kazachstan, Kirgistan, Tadżykistan potrzebuję:
a) paszport - ważny pół roku po planowanej dacie powrotu,
b) wizę do Rosji i Tadżykistanu (ewentualnie + pozwolenie na GBAO),
c) dowód rejestracyjny motocykla,
d) oc na motocykl,
e) ubezpieczenie zielona karta na Rosję,
f) prawo jazdy na motocykl.

1) Dobrze?
2) Coś jeszcze?
3) Trudne pytanie: mam prawko na motocykl stare jeszcze w laminacie bezterminowe, ale z moim starym adresem zamieszkania. Czy będzie problem? Np. na wizie inny mój adres i na prawku inny? Wymieniać (niechętnie) prawko?

Nynek 23.01.2017 09:45

Cytat:

Napisał Mallory (Post 515529)
Chciałbym podsumować: na wyjazd na wschód (motocyklem) - Rosja, Kazachstan, Kirgistan, Tadżykistan potrzebuję:
a) paszport - ważny pół roku po planowanej dacie powrotu,
b) wizę do Rosji i Tadżykistanu (ewentualnie + pozwolenie na GBAO),
c) dowód rejestracyjny motocykla,
d) oc na motocykl,
e) ubezpieczenie zielona karta na Rosję,
f) prawo jazdy na motocykl.

1) Dobrze?
2) Coś jeszcze?
3) Trudne pytanie: mam prawko na motocykl stare jeszcze w laminacie bezterminowe, ale z moim starym adresem zamieszkania. Czy będzie problem? Np. na wizie inny mój adres i na prawku inny? Wymieniać (niechętnie) prawko?

Prawa jazdy nie chcieli od nas na żadnej granicy, warto zabrać jakiś duplikat, będziesz miał mocniejszą pozycję negocjacyjną w razie chęci zabrania Ci tego dokumentu przez Policję.
Mieliśmy zrobione międzynarodowe, jednak nikt o nie nie pytał.

Chyba jeszcze musisz dopisać dla siebie ubezpieczenie zdrowotne, ale o tym pewnie pamiętasz.

W Kazachstanie za granicą kupujesz OC , w Kirgizi i Tadżykistanie żadne ubezpieczenie na motocykl nie obowiązuje.

Emek 23.01.2017 09:56

Zrób duplikat prawka jak pisze Nynek. Sambor nam tak radził, nie zrobiliśmy a zabrać prawa chcieli. Popłynęliśmy z $ a tak zostawilibyśmy im nic nie warte prawko i po sprawie. Do wiz ruskich ubezpieczenie na 30K ojro jest obowiązkowe i tak będziesz musiał je wykupić więc ja bym je zrobił na cały okres trwania wyprawy.
Jeśli moto zarejestrowane na firmę lub inną osobę potrzebna notarialna zgoda na użytkowanie (nikt tego nie sprawdzał).
Międzynarodowe warto mieć bo po pierwsze nic nie kosztuje a ruski policjant lekko się rzucał że prawo nie przetłumaczone więc dałem mu międzynarodowe i po sprawie.
Najważniejsze to pilnować kwitów jak już je dostaniesz (wriemiennyj wwoz). ;)

klanol 23.01.2017 09:57

Kup ubezpieczenie OC osoby fizycznej w życiu prywatnym. Koniecznie z klauzulą na cały świat. W razie szkody wyrządzonej komuś np w Kirgistanie masz szansę na zwrot kosztów które będziesz musiał na miejscu zapłacić z własnej kieszeni. To z uwagi braku oc pojazdów mechanicznych. Ubezpieczenie to kupujesz na rok i jest niedrogie a pokrywa szkody wyrządzone przez ciebie, dziecko, psa i innych domowników. Warunek jeden to w razie w zebrać dokumentację szkody np od policji.

Onufry22 23.01.2017 21:01

Ja nie spotkałem jeszcze takiego OC w życiu prywatnym, aby odpowiadało za szkody wyrządzone motocyklem czy samochodem wszędzie wyłączone.
Możesz podać przykład takiego oc w życiu prywatnym?

honda_honda 23.01.2017 21:38

Jest coś takiego jak "duplikat prawa jazdy"?

Nynek 23.01.2017 21:44

Cytat:

Napisał honda_honda (Post 515645)
Jest coś takiego jak "duplikat prawa jazdy"?

W sumie to nie ma i nie można posiadać dwóch PJ, ale zawsze można zgubić i wyrobić nowe, a stare wykorzystać w razie "w"

Zmyler 23.01.2017 21:59

Odbierając duplikat p j jesteś poinformowany że w przypadku odnalezienia oryginału jesteś zobowiązany do stawienia się i zwrotu duplikatu. Nie pamiętam na 100% ale chyba nawet to podpisujesz. Jakiś paragraf prawdopodobnie też z tym się wiąże. Oczywiście wydanie duplikatu na podstawie zgłoszenia zagubienie , zniszczenia ,kradzieży itp na komendzie. Pani z urzędu miasta mnie odesłała po kwitek.

Emek 24.01.2017 07:50

Przerabiałem temat dwukrotnie. Najpierw na policji zgłaszałem zagubienie dokumentów. Kwit z policji jest wymagany jak dokumenty zginęły lub zostały skradzione. Na tej podstawie wyrabiają nowe. Coś tam się podpisuje że w razie odnalezienia należy je zwrócić. Wtedy w PL jeździmy na nowym a na wschodzie pokazujemy stare ;).

voxan69 24.01.2017 08:14

Przy złożeniu wniosku o wydanie duplikatu dokumentu podpisuje się oświadczenie o pouczeniu o treści art. 233§1 kk tj. za zeznanie nieprawdy lub zatajenie prawdy zagrożone pozbawieniem wolności do lat 8. Nie wiem czy wiecie ale dokumenty zatrzymane za granicą są odsyłane do organu wydającego a ten w takim przypadku zawiadamia policję lub prokuraturę o popełnieniu przestępstwa. Bezpieczniejsze jest posiadanie prawa jazdy międzynarodowego, które oddajesz a jeździsz w PL dalej na normalnym.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.