Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Co na podłogę w garażu? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=33955)

dzinks 07.01.2019 22:38

Co na podłogę w garażu?
 
Hej,

Od dwóch lat zabieram się do zrobienia coś z podłogą w moim garażu przy domu.

Mam od wykonania surowy beton i na razie się trzyma :)
Planowałem zrobić żywice , ale kolega który zrobił odradził mi że cokolwiek wylejesz robi się ślisko. Wjedziesz mokrym autem czy moto to wsiąknie w beton i odparuje, a tak stoi kałuża.

Jakie jest wasze doświadczenie?

ArtiZet 07.01.2019 22:47

Gres techniczny itp. ze spadkiem do odpływu jesli masz opcje

MrWaski 07.01.2019 22:50

Ja od 20 lat mam wylewkę i raz na jakiś czas naprawiam ewentualne dziury Ceresitem elastycznym i jest super. Mam tam garaż, warsztat ślusarski, siłownię dzieci, pomieszczenie na przetwory i wino. Kiedyś też chciałem to czymś wykończyć, ale odpuściłem temat po zakupie odkurzacza Karcher WD3, który pomaga utrzymać porządek w sposób perfekcyjny.

torak 07.01.2019 23:12

Jak Arti, gres techniczny polecam. Mam od 1,5 roku i nie żałuję.
Tani jest, chociaż przy kładzeniu wkurw bierze na odchyłki wymiarowe.

matjas 07.01.2019 23:23

impregnowaliście to gufno czymś???? ja niestety nie i teraz plam po oleum chyba już nie usunę.
cenę niską i odchyłki wymiarowo/kolorystyczne również zauważyłem :D

ArtiZet 07.01.2019 23:33

Kufra, ja kładłem w kotłowni gres techniczny w II gatunku- dobrze że to bylo tylko 4m2 na podłodze bo tyle co k... i h... posłałem to moje- tak krzywych płytek wcześniej nigdy nie widziałem ale CCC czyli 14zł/m2 mnie skusiło.
W garażu juz dałem I gat. rektyfikowany i nie techniczny tylko ozdobny- nie impregnowałem tego ale uzywam dopiero 4 miesiace i jeszcze oleju tam nie uświadczył to się nie wypowiem.

Śwagier 07.01.2019 23:45

Posadzka w garażu powinna być wykonana ze spadkiem delikatnym w stronę bramy wtedy w zimę nie ma problemu bo cała woda ze śniegu spływa w odpowiednim kierunku.
zdecydowanie polecam gres podłogowy , za 22 zł / m2 można nabyć dużą płytkę w markecie budowlanym która będzie na wieki i żaden olej jej nie straszny:bow::bow::bow:

ArtiZet 07.01.2019 23:49

Mam spadek w "kopertę" z odpływem pośrodku; garaż w bryle budynku wiec nawet ja wczoraj było -13C w nocy to w garażu +12 wiec woda spływa do odpływu a reszta odparowuje

P.S. ostatnio małem "przyjemność" czyścić miejsce postojowe w garazu podziemnym pod blokiem- taki developerski standard czyli beton a na to jakaś farba w stylu "gumowo-żywicznych" niestety kapiący olej świetnie w to wsiąka i nihu..a nie idzie tego wywabić- na zewnatrz zmywa się benzynąekstrakcyjna i nie jest ślisko ale niestety plamy wchłoniete są mocno widoczne

dzinks 08.01.2019 06:02

Cytat:

Napisał Śwagier (Post 618572)
Posadzka w garażu powinna być wykonana ze spadkiem delikatnym w stronę bramy wtedy w zimę nie ma problemu bo cała woda ze śniegu spływa w odpowiednim kierunku.

Tak mam u siebie zrobione.

chemik 08.01.2019 06:59

Cytat:

Napisał ArtiZet (Post 618573)
P.S. ostatnio małem "przyjemność" czyścić miejsce postojowe w garazu podziemnym pod blokiem- taki developerski standard czyli beton a na to jakaś farba w stylu "gumowo-żywicznych" niestety kapiący olej świetnie w to wsiąka i nihu..a nie idzie tego wywabić- na zewnatrz zmywa się benzynąekstrakcyjna i nie jest ślisko ale niestety plamy wchłoniete są mocno widoczne

Mam podobnie wykonany garaż podziemny pod budynkiem i mam zupełnie inne odczucia - jak olej nakapie to bierzesz szmatę, wycierasz i śladu nie ma. Moim zdaniem wszystko zależy właśnie od tej farby.
W garażu, takim zwykłym w szeregu, mam żywicę. Kładłem sam. Nie wiem jak się sprawuje, gdyż jeszcze nie "używałem". ;)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.