Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=173)
-   -   Zdanie budowy. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=38038)

Widmo80 05.09.2020 08:06

Zdanie budowy.
 
Ktoś może przerabiał temat i wie , co i jak, krok po kroku robić , by zdać budynek? Mój kierownik budowy ma swoje lata i coraz gorzej wygląda (...) Nie mam o tym zielonego pojęcia, co i jak załatwiać. A można to w ogóle komuś zlecić, żeby ktoś to zrobił za mnie?

ArtiZet 05.09.2020 09:22

Chodzi Ci o odbior budynku przez Nadzór Budowlany ??
Jest na pewno na stronie Twojego Powiatu lista odokumentów ktore musisz dostarczyc.
Na pewno uzupełniony dziennik budowy, oświadczenie kierownika budowy, odbiory techniczne liczników: gaz, praď, woda...
Poszukam czy mam moj wykaz- robiłem to ok rok temu...spory stress ;) bo musialem dać w pewnej instytucji moją pierwsza łapówke w czasie całej budowy w postaci Absoluta 0,7 a zupelnie nie umiem tego robić :)

ArtiZet 05.09.2020 09:37

1 Załącznik(ów)
znalazlem moja liste

consigliero 05.09.2020 09:39

Też nie bardzo łapałem o co chodzi, ale skoro mowa o odbiorze budynku, to ja musiałem przedstawić umowę na dostawę prądu, wody, zaświadczenie od elektryka mówiące o sprawności inatalacji elektrycznej, w tym były też pomiary instalacji odgromowej. Dziennik budowy też miał byc dostarczony, no i dokumentacja powykonawcza od geodety. Niestety obecnie ze względu na covid nie ma bezpośredniego kontaktu z urzędem tylko papiery lądują w koszu podawczym

Widmo80 05.09.2020 12:55

Tak, chodzi o zdanie budynku, do użytku po budowie.

Arti- a ktoś z nadzoru przyjężdżał i sprawdzał , czy np ścianka kolankowa ma właściwą wysokość?

ArtiZet 05.09.2020 13:03

Nie...i nie słyszałem o takim przypadku aby ktoś do budynku jednorodzinnego przyjeżdżał, co innego gdy jest to budynek użytecznosci publicznej.
U Ciebie zadbaj aby kwity się zgadzały i bedzie OK.

midro 05.09.2020 16:40

Cytat:

Napisał Widmo80 (Post 696061)
Tak, chodzi o zdanie budynku, do użytku po budowie.

Arti- a ktoś z nadzoru przyjężdżał i sprawdzał , czy np ścianka kolankowa ma właściwą wysokość?

Marcin, jak podwyższysz trochę ściankę kolankową to nikt się nie przywali, w decyzji o warunkach zabudowy jest zawarte jaka może być maksymalna wysokość budynku i tego trzeba przestrzegać. Najważniejsze jest abyś miał wymiary zewnętrzne budynku zgodnie z projektem.

Dżeferson 05.09.2020 18:38

Wszystko zależy od inspektora nadzoru budowlanego. Najważniejsze odbiory gazu, wody, prądu i ścieków. Nadgorliwi sprawdzają nie tylko papiery ale czy wszystko się zgadza ze stanem faktycznym. Warto zorientować się wcześniej kto jest inspektorem i jak podchodzi do tych tematów.

barnaba 07.09.2020 18:58

A czy ktoś z szanownych forumowiczów orientuje się czy np. elewacja jest wymagana? Bo jeżeli chodzi o odbiory to hydraulik/gazownik podłączyć gaz i w sumie można nawet bez posadzek uzyskać wszystkie papiery. Oczywiście pomijam dziennik budowy.

consigliero 07.09.2020 20:36

Ja zgłosiłem bez skończonej elewacji, mój kierownik nie zgłaszał sprzeciwu, wręcz namawiał mnie do zgłoszenia gdy nie było jeszcze schodów opasek i tarasu.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.