Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Kaski (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=128)
-   -   Kask ADV/MX (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=38017)

Wojtkuuu 01.09.2020 11:46

Kask ADV/MX
 
Szukam kasku hybrydy ADV/MX. Niby nie brakuje na rynku kasków turystycznych z daszkiem jak w kaskach motocrossowych, ale potrzebuje prostoty, której nie mogę znaleźć. Kask ma mieć daszek i szybę, ale bez podnoszonej szczęki oraz opuszczanej blendy. Szyba łatwo-demontowalna, aby móc ją zastąpić goglami. Niska waga. Miejsce na słuchawki do intercomu też by się przydało. Znacie model spełniający moje oczekiwania?

siwy 01.09.2020 12:09

Mam shoei hornet adv. Miejsce na głośniki interkomu są, szybę da się szybko wyjąć. Waga bez szału, chociaż przy konkurencji pewnie ok. Do jazdy codziennej i asfaltowej super. Nie używałbym jednak tego w offie, chyba że chodzi o szuterki ;). Wolę jeździć po asfalcie w kasku cross niż w szosowym w offie.

teddy-boy 01.09.2020 12:17

AGV AX-8 DUAL. Lekki, bardzo duża szyba, daszek, brak blendy. Można dokupić ciemną szybę akcesoryjną. Zapięcie DD. No i teraz to kupisz za dobrą cenę.
Z wad: może być kłopot z kupnem ciemnej szyby, przy wysokich prędkościach daszek wpada w wibracje. Szyba rysuje się trochę od daszka, ale w górnej części i tego nie widzimy jako kierowca, widać to z zewnątrz, przez lata mi to nie przeszkadzało.
Gdyby ten kask miał blendę i lekko przekonstruowany daszek to byłby idealny.
Teraz jest jakaś poprawiona wersja AX-9, pewnie poprawili wady poprzednika, ale ja kupiłem już inny.

GregoryS 01.09.2020 12:28

Arai Tour X4. Bez blendy, z miejscem na interkom. Szuba duza, mozna zdemontowac szybe i jezdzic w goglach. Mam porownanie do Shoei Neotec 2: Shoei cichszy, Arai znacznie lepiej wentylowany. Rozmiarowka identyczna, ale Shoei lepiej pasuje na moj kanciasty łeb.

Na dlugie przeloty po asfalcie biore shoei, bo blenda, cisza itd. Na zabawe, gory, pajezdki po bezdrozach - Arai, bo jest w nim chlodniej i wiecej widac.

Wada Arai: cena.

tommi 01.09.2020 12:45

Shoei hornet - jeżdżę w goglach, szyby nie demontuje. Zaczyna lać, szyba w dół i jest git.

Cezar3 01.09.2020 15:02

Cytat:

Napisał GregoryS (Post 695534)
Arai Tour X4. Bez blendy, z miejscem na interkom.

Nie ma miejsca na interkom, na głośniczki. Próbowałem, ale to masakra jakaś jest...

Emek 01.09.2020 15:16

Kumpel ma interkom w Arai więc da się.

siwy 01.09.2020 15:17

Ja ze swojego szoja wyjąłem bo mimo że zagłębienia na głośniki są to mnie uwierały i wolę bez.

tommi 01.09.2020 15:22

Cytat:

Napisał siwy (Post 695561)
Ja ze swojego szoja wyjąłem bo mimo że zagłębienia na głośniki są to mnie uwierały i wolę bez.

Mnie też uwierały - polecam poza odpowiednim ułożeniem słuchawek vs ucho pougniatać wypełnienie kasku kciukiem.

Africa Tigg 01.09.2020 15:22

Mam Araia x4 - świetny kask, bardzo polecam.
Chciałem też interkom wrzucić, ale nie znalazłem nic dedykowanego, jak ktoś coś ma założonego, to niech się pochwali.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.