Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Kwestie różne, ale podróżne. (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=80)
-   -   Turcja,Gruzja,Armenia_motkiem jako współwłaściciel (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=24534)

ArtiZet 04.08.2015 22:36

Turcja,Gruzja,Armenia_motkiem jako współwłaściciel
 
Jak w temacie- czy spodziewać się jakichś kłopotów na granicach w.w. krajów gdy kierownik będzie w dow. rej. jako współwłasciciel ??
Na pierwszym miejscu byłaby małzonka z nazwiskiem 2-członowym ;-) z czego drugie byłoby takie jak współwłaściela.

Wiem, że najlepiej na siebie mieć ale mój wydział komunikacji daleko i nie chce mi się brac 2 dni wolnych aby załatwić rejestrację...

Andrzej_Gdynia 05.08.2015 09:35

Problem będzie na pewno na granicy Tureckiej. Bez przetłumaczonej minimum na angielski zgody współwłaściciela nie wpuszą Cię na 100%
Sam stałem tam kiedyś od 7.00 do 20.00 czekając na pomoc z Polski w postaci dokumentów.Zrobili wielka łachę że 0rzyjęli fax.
Co do Gruzji nie jestem pewien, mogą puścić ale jak załatwisz na Turcje to juz będziesz miał...

ArturS 05.08.2015 11:12

Dokładnie tak. Turasy robili mi wielkie problemy m.in. z tym, że w jednym z dowodów (były trzy: auto, przyczepka i moto) miałem wpisane nie tylko imię i nazwisko, ale też drugie imię - żądali ode mnie paszportu kogoś takiego. W sytuacji właściciel+współwłaściciel przestój co najmniej kilkugodzinny murowany. Gruzini raczej nie są problemowi.

ArtiZet 05.08.2015 11:34

O.K. pytanie w takim razie jeszcze czy ktoś przejeżdżał na dowód "miękki" czyli tymczasowy, bo w moim Wydziale Komunikacji taka kolejka, że na pewno nie zdażą mi wyrobić stalego dowodu...

ArturS 05.08.2015 13:14

Na miękkim przejedziesz. Oni są tam ciemni w du..ę co do wyglądu dowodów i potrafią w swój system w pola "imię i nazwisko" wstukać "Prezydent Miasta Warszawa", a w pole "rok produkcji" pierwszą datę jaką zobaczą (np. datę z pieczątki przeglądu), co przy wyjeździe znowu załatwia przestój na 2-3 godziny ;)
Bardzo ważna sprawa, to zielona karta - niektóre towarzystwa wykreślają Turcję i trzeba kupować ubezp. na miejscu, bo bez tego nie puszczą nawet jeśli motocykl jedzie na lawecie, albo na pace samochodu.

Mirmil 05.08.2015 13:34

Turcja-Gruzja-Armenia miekki dowod bez problemu.
Sprawdzane wielokrotnie

ArtiZet 07.08.2015 17:02

Dobra, moto zarejestrowałem w miejscu zamieszkania- da się to zrobić wypełniając oświadczenie, że mieszka się w danym miejscu.

Niestety w tym przypadku pozostają jeszcze dane adresowe inne w Paszporcie i prawie jazdy (zameldowania) a inne w dowodzie rejestracyjnym (zamieszkania).
Ktoś to porównuje na granicy ?? Będą z tego tytułu kłopoty ??

Marulin 07.08.2015 18:04

ArtiZet wygląda na to, że na granicy spędzimy sporo czasu. Ja mam moto w lesingu... Mam co prawda tłumaczenia przysięgłe ale wątpliwości pozostały.

Mirmil 07.08.2015 18:20

Adres zameldowania sprawdzaja tylko w Dowodzie Rejestracyjnym.
W paszporcie adresu przeciez nie ma(przynajmniej ja nie mam?)
jak sprawdzaja Prawo Jazdy to tylko czy masz i ewentualnie czy masz kategorie.Adres ich tam nie interesuje.

gumbas24h 07.08.2015 19:02

Będzie zabawa. I pół nocy będzie mało.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.