Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ elektryczny i zapłonowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Wypadanie zapłonów (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=7024)

Kudłaty Rysiek 20.07.2010 22:18

Wypadanie zapłonów
 
Na rogrzanym silniku na wolnych obrotach silnik często tak jakby zatrzymuje się na ułamek sekundy a potem wraca do swoich obrotów. Wydaje mi sie ze jest to tzw ''wypadanie zapłonów''. Silnik nie kicha w gaznik ani w wydech. Zastanawiam się gdzie szukać przyczyny?. Domyślam sie że problemu należy szukać w układzie zapłonowym czyli cewki świece itp ale może to jakaś nieszczelność między filtrem powietrza albo między gaznikami a silnikiem. Mieliście taki problem?

RAFWRO 20.07.2010 22:46

A świece i przewody? Może tylko zawieruszenie iskry a nie "gubienie zapłonów"

bukowski 20.07.2010 23:12

u mnie co prawda tez tak chodzi, czasem. Czasem od tego tapniecia nawet zgasnie. dzieje sie tak wtedy, gdy wolne ustalaja mi sie duzo ponizej przepisowego 1250 rpm.

Misza 20.07.2010 23:23

U mnie to samo, ponoć od zarysowanej dyszy głównej. Na wolnych motór co jakiś czas przyhamowuje wał. Może jest to lekkie czknięcie w gaźnik ale nie mam tam śladów ognia.

Nie znam sie, ale chętnie się dowiem co to za przyczyna :)

LukaSS 20.07.2010 23:54

Tak troszkę od tematu, ale może też z tematem....
Czasami przyczyna leży w akcesoryjnym wydechu. Po założeniu "wolniejszego przelotu" często zapomina się o przeregulowaniu gaźnika. Puściejsza puszka wysysa wiecej mieszanki i ma się na wolnych obrotach wrażenie czkawki - jak opisałeś.

wieczny 21.07.2010 15:40

Sprawdź czy nie łapie lewego powietrza. Zauważyłeś żeby silnik na luzie schodził z obrotów jakoś wolniej?

U mnie łapała lewe powietrze na króćcach ssących. Miałem też wytłuczoną ośkę przepustnicy w gaźniki, tam też ssało lewe powietrze.

Zmieniłem króćce, zmieniłem gaźniki na zdrowe i silnik chodzi z obrotami równymi stół.

banditos 22.07.2010 00:05

Nie sadze zeby Afryka miala tak chodzic.

Moja jak sie nagrzeje to pryka rowniutko, a mam zamontowanego motada i nie regulowalem gaznikow po wymianie.

Ponizej przepisowych 1250 tez graje.
Mam ustawiona na ok 1100.
Bawilem sie ostatnio -zszedlem do ok 800-900 i nie gasla.

Sprawdz gazniki i krucce.

MaRP 22.07.2010 17:33

Synchronizacja ?

Kudłaty Rysiek 22.07.2010 19:11

Cytat:

Sprawdź czy nie łapie lewego powietrza. Zauważyłeś żeby silnik na luzie schodził z obrotów jakoś wolniej?
Często tak się u mnie dzieje ze obroty schodzą wolniej

Świeczki mają przejechane 8 tyś km, wydech mam orginał . Objawy o których napisałem zaczeły sie po synchronizacji i czyszczeniu gazników. Będę szukał :)

wieczny 22.07.2010 21:22

No to tak przez internet diagnozując - złe synchro spowodowane łapaniem lewego powietrza.

Jaki kolor świec? Ssanie się nie podwiesza?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.