Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Wszystko dla Afryki (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Podwyższenie RD07 by MOTOMYSZ (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=4602)

MOTOMYSZA 27.10.2009 00:42

Podwyższenie RD07 by MOTOMYSZ
 
3 Załącznik(ów)
Czasem bywa tak:
Załącznik 8031

A wtedy jeśli masz odpowiednio wytrzymałe "sznurówki" a nie masz centrali (tak jak ja) to można np tak:
Załącznik 8032

i tak:
Załącznik 8033

1) wniosek-Wasilczukowy bagażnik=dobry bagażnik, bo można za niego sobie powiesic Africe na choince na Święta:D

2)wniosek-gdybym miał centrale to by było nudno:haha2:

wasilczuk 27.10.2009 08:03

hhehe motomysza dobry pomysł.
jakby co to stopki centralne jeszcze mam. radzę założyć bo może kiedyś sznurówek brakować.
panowie oczekujący- będę się sprężał jak dam radę. może uda się dla pięknej bagażniczek pod choinkę.

MOTOMYSZA 27.10.2009 09:45

3 Załącznik(ów)
Wasilczuk, ja to bym nawet i chętny był na Twój produkt tzn centralę, ale w związku z tym że trochę urosłem przez te trzydzieści parę latek do 196cm, to poprzedniej zimy wykombinowałem i zastosowałem sobie podpatrzone na Forum podwyższenia do AT,przez co moja Afri jest teraz +/-8cm wyższa.
Załącznik 8034
Załącznik 8035
Załącznik 8036
I obawiam się, że musiałbym posiadac produkt dorobiony indywidualnie
(tzn z dłuższymi nóżkami).
Ale jeśli kiedyś będziesz się bardzo nudził:D(pewnie niemożliwe!), i byłaby taka opcja na centralkę o +/-7-8cm wyższą, to ja na pewno bym znalazł "wolne" trzy stówki dla Ciebie.
Pozdro

Dzieju 13.11.2009 15:59

Motomysza, podaj konkretnie w którym miejscu przybyło te 8cm?
Na siedzeniu kierowcy?
Czyli ok 2 cm na amortyzatorze by dawało 8 całkowite.

Artuditu 13.11.2009 20:09

A jak podniosłeś przód?

chomik 14.11.2009 13:12

Co masz na reflektorze ? To jakaś osłona ?

MOTOMYSZA 14.11.2009 19:39

8 Załącznik(ów)
Siemka!

W odpowiedzi dla Chomika:
Na reflektorach mam własny patent, tj osłony zaadoptowane od enerdowskiej ETZetki
Załącznik 8633


Koszt kilka-kilkanaście złotych za sztukę + wkład własny 2 roboczogodziny, przerobiony za pomocą piłki i nożyka do tapet. Mocowanie tego do czaszy motonga to zupełnie inna historia i wydumka( aluminiowe blaszki i malutkie śrubki), ale nie jestem z tego patentu tak do końca zadowolony , więc w jakiś zimowy wieczór cos tam sobie jeszcze poprzerabiam.
Jak dotrę jutro do garażu, to pstryknę foto i wkleję żeby było do podejżenia.


Dla Artuditu i Dzieju:
Przód moto podniosłem poprzez zainstalowanie dotoczonych wyższych korków amortyzatora, które stanowią teraz przedłużenie rur nośnych. Temat wyszukany tutaj na forum (zaadoptowany z Forum Transalpa jeśli się nie mylę). Było o tym już dyskutowane tzn czy to wytrzyma, czy nie zerwie gwintów itd. Też nad tym dumałem. Myślałem, myślałem (...) i wymyśliłem tak:
przedłużyłem jeszcze ten korek o 2cm jeśli dobrze pamiętam, w dół poniżej gwintu a jego zewnętrzną średnicę bardzo dokładnie spasowałem z wewnętrzną średnicą rury amortyzatora. Uzyskałem przez to dodatkowe wzmocnienie i usztywnienie(nie trzyma tylko gwint, ale jeszcze tak jakby teleskopowo jedno w drugim ). Niby te 2cm to niewiele, ale jeżdżę cały sezon i na razie wszystko jest OK. A jeżdżę też poza asfaltem i też nie tylko szutrami.
(zrobię fotki takiego korasa i wkleję może jutro)
Reasumując: korki mają dł dałkowitą ok 10 cm , z czego +/-8cm wystaje ponad rurę przedłużając ją o te 8cm, a reszta jest w kręcona w środek. Straciłem przez to 2cm wewnątrz na długości przez co spręzyna jest wstępnie dodatkowo ściśnięta o te 2cm właśnie.Ale to w niczym mi nie przeszkadza-jest po prostu minimalnie już wstępnie sztywniejsza- ugięta.
Przez te zabiegi tj podniesienie przodu i tyłu (ucho dampera dłuższe o 3cm od oryginału) ogólnie moto jest wyższe o 7-8cm.Więc siedzenie też jest o ok 8cm wyżej. Tylko że to siedzenie które mam teraz ma inny profil (zaadoptowane z kolei z Varadero 125) i jest troszkę niższe od oryginału. Ale o niebo wygodniejsze !!! Przejeździłem na nim ten sezon, ale zimą troszkę znowu je przerobię :podniosę o około 5cm dla kierowcy oraz pewnie przesunę w tył też o kilka centymetrów-przy zachowaniu tego samego profilu i kształtu.Nie jest to może szczyt elegancji w enduraku, ale Pani Dupa mi bardzo za tę przeróbkę podziękowała. Koszt siedzenia na motobazarze 100zł-tyle dałem, resztę robiłem sam. Efekt taki:

Załącznik 8634
Załącznik 8635
Załącznik 8636
Informacyjnie dodam, że Mycha ma jakieś 195cm wzrostu

Afri teraz

Załącznik 8637
Załącznik 8638
Załącznik 8639
Afri przed przeróbkami z podnoszeniem
Załącznik 8640
Zawsze miałem jakieś takie wrażenie ,że jestem trochę ponadgabarytowy w stosunku do większości moto, na wszystkim wyglądam jak na motorynce:D(czy to miałem XTZ ST, czy RD04 czy teraz już RD07a), dlatedo również te przeróbki. Teraz już jest trochę lepiej.Ale jak jeżdziłem kilka razy na LC 8 to było jeszcze wygodniej i to bez przeróbek. Dziwne , co nie? A na LC 8 "S" to dopiero pewnie byłoby fajnie:drif:, już sobie to wyobrażam. I nieomieszkam spróbowac na jakimś Afrykańskim spotkaniu ...gdzieś w Polsce, jeśli ktoś takim przyjedzie. Już dziś się ładnie uśmiecham,he,he:D

zbyszek_africa 14.11.2009 20:41

Trzeba jeździć po afrykańskich zlotach Motomysza:)
LC8 S było w Miedznej listopad 08 i w Wildze kwiecień 09 i jeszcze na paru pojeżdżawach, ale co się odwecze to nie uciecze:)
Preferuje żoładkówkę:D

pozdr.

MOTOMYSZA 14.11.2009 20:52

Trochę się muszę powykręcac tzn "nie byłem bo praca, bo kasa, bo córkę mam maleńką ...itd.
Ale córeczka ma już 2 lata to na pewno już mnie na wiosnę na jakiś zlocik puści,he,he.
Zbyszek, żołądkowa już jest jakby Twoja!!!!! Do zobaczonka:)

Kuba 14.11.2009 21:37

dzieje się...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.