Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Rosja (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=41273)

Gilu 27.10.2021 18:56

Rosja
 
Jako że Ałtaj Rosyjski chodzi mi po głowie od kilku lat a jak rzadko kiedy mam ostatnio trochę czasu to zaplanowałem sobie zarys trasy i miejsca które chciałbym odwiedzić na 12-14 dni i ok 2000 km.
Chciałbym zlecić transport motocykla bo nie interesuje mnie bujanie się tam przez tydzień i drugi z powrotem.Zaplanowałem trasę na liścia ale rozważam w razie problemów z transportem opcję startu z Biszkeku przez Sambora ale wtedy musiałbym jechać gsem i trzeba by parę miejsc odpuścić.

I teraz sprawa zasadnicza,jakie są Wasze przewidywania w sprawie otwarcia się Rosji w 2022r.Ja jako optymista obstawiam że ok maja się otworzą w jakiejś formie która będzie pozwalała na podróżowanie.
Mam kolegę który w tej sprawie dzwoni do Putina ale non stop zajęte bo Łukaszenko wisi na drucie,tak że tą ścieżką nie bardzo.
Ciekaw jestem Waszych prognoz.

Emek 27.10.2021 19:30

Giloski dawaj na kołach walniemy. My plan na 2022 odłożyliśmy. Podobno "w kuluarach" gadajo że 2022 nie będzie jeszcze opcji wjazdu.Tak nam zeznał jeden Rosjanin w Biszkeku. Ile w tym prawdy nie wiem ale kumpel w armii FR robi jako cywil i gada tak samo. My chcemy 2023 robić. Masz gotowca to podrzuć jak możesz plan trasy.

syncronizator 27.10.2021 19:59

Może nie odpowiem na Twoje pytanie bezpośrednio ale na jednym z blogów ... (nie pamiętam już adresu) czytałem, że w Rosji podpisano ustawę która wprowadza istotne zmiany w zakresie wiz. (na blogu były załączone screny dokumentów).
Nie wiem czy czegoś nie przekręcam ale ...mają być 16 dniowe wizy elektroniczne ... na całą Rosję .. a co najważniejsze jedna z wiz to wiza turystyczna-wielokrotna ważna chyba 180 dni (z czego 90dni możesz przebywać w Rosji) .. to istotna i bardzo korzystna zmiana względem tego, że obecnie są wizy turystyczne są dwukrotne i tylko 30-dniowe.
Czyli będzie można latać w "te i wewte" ile się chce bo wiza ma być wielokrotna.
Podobno Putin to już podpisał.
To jest blog po polsku. Jak znajdę link to wkleję.
Podobno Polska jako, że prowadzi durną politykę względem Rosji nie chce zaakceptować rosyjskich dokumentów sczepień kovidowych ... w przeciwieństwie do Węgrów i Bułgarów i jeszcze kliku innych nacji dla których Rosja otworzyła już granicę i vice versa.

Z Węgrami i Bułgarami się dogadali .. ponoć.

Tak na szybko:
https://wostokpodroze.pl/kiedy-bedzi...chac-do-rosji/

A tu o tych wizach:
https://wostokpodroze.pl/polroczne-w...czne-do-rosji/

Jeśli to prawda to na jednej wizie do Japoni nawet można jechać :)

flisak 27.10.2021 21:28

Gilu jeśli można to i ja bym prosił o info o trasie.

Vladimir P 27.10.2021 21:59

Mowicie o wizach turystycznych,
Wizy biznesowe też są do ogarnięcia a nie ma takich restrykcji, nawet jadąc motocyklem.

Gilu 27.10.2021 22:13

syncronizator dzięki,to napawa otymizmem.

Emek mam za mięką dupę żeby z wami napierdzielac kilometry,wolę wybierać konfitury.

https://www.google.com/maps/dir/''/A...d51.791159!3e2

Plan jest żeby w Bijsku lub Gornoałtajsku wziąść permit i zwiedzając po drodze jechać pod Biełuchę,liczę że uda się dojechać do Ozero Kucherlinskoye.
Z Tyungur nie zaznaczyłem na mapie ale wzdłuż Katunia do Inegen jest na Czeskich i Rosyjskich mapach zaznaczona ścieżka jako rowerowa,słabo wygląda ale sprubować trzeba.Z traktu czujskiego jest odbicie do bazy pod
Aktru,na filmach samochody poruszają się rzeką a droga po brzegu wygląda na zniszczoną.
Obowiązkowo jezioro Teleckie od południa z jeziorkami po drodze i promem na północ,może Karakol'skiye Ozera od Czemała ale tam chyba też tylko na liściu.
Myślę że w tym okręgu przez dwa tygodnie kręcenia się można będzie się nie nudzić.

przemo77390 28.10.2021 07:44

Cytat:

Napisał Gilu (Post 753680)
Jako że Ałtaj Rosyjski chodzi mi po głowie od kilku lat a jak rzadko kiedy mam ostatnio trochę czasu to zaplanowałem sobie zarys trasy i miejsca które chciałbym odwiedzić na 12-14 dni i ok 2000 km.
Chciałbym zlecić transport motocykla bo nie interesuje mnie bujanie się tam przez tydzień i drugi z powrotem.Zaplanowałem trasę na liścia ale rozważam w razie problemów z transportem opcję startu z Biszkeku przez Sambora ale wtedy musiałbym jechać gsem i trzeba by parę miejsc odpuścić.

I teraz sprawa zasadnicza,jakie są Wasze przewidywania w sprawie otwarcia się Rosji w 2022r.Ja jako optymista obstawiam że ok maja się otworzą w jakiejś formie która będzie pozwalała na podróżowanie.
Mam kolegę który w tej sprawie dzwoni do Putina ale non stop zajęte bo Łukaszenko wisi na drucie,tak że tą ścieżką nie bardzo.
Ciekaw jestem Waszych prognoz.

Heja,

Masz już jakieś wstępne szacunki nadania motocykla. Fajna opcja - sam może bym wysłał gdzieś w Rosję moto z uwagi na ograniczony czas urlopowy.

Gilu 28.10.2021 08:25

Cytat:

Napisał przemo77390 (Post 753739)
Heja,

Masz już jakieś wstępne szacunki nadania motocykla. Fajna opcja - sam może bym wysłał gdzieś w Rosję moto z uwagi na ograniczony czas urlopowy.

Gdybym jechał to koniec sierpnia do połowy września bo dla mnie pogoda najbardziej optymalna,opady mniejsze i temperatura jeszcze ok.
Myślę że do tego czasu wiele się wyjaśni,gdyby na wiosnę federacja się otworzyła to dla Sambora nie będzie problemem puścić kontener a z jego zapełnieniem nie powinno być problemu

przemo77390 28.10.2021 08:56

Cytat:

Napisał Gilu (Post 753680)
Jako że Ałtaj Rosyjski chodzi mi po głowie od kilku lat a jak rzadko kiedy mam ostatnio trochę czasu to zaplanowałem sobie zarys trasy i miejsca które chciałbym odwiedzić na 12-14 dni i ok 2000 km.
Chciałbym zlecić transport motocykla bo nie interesuje mnie bujanie się tam przez tydzień i drugi z powrotem.Zaplanowałem trasę na liścia ale rozważam w razie problemów z transportem opcję startu z Biszkeku przez Sambora ale wtedy musiałbym jechać gsem i trzeba by parę miejsc odpuścić.

I teraz sprawa zasadnicza,jakie są Wasze przewidywania w sprawie otwarcia się Rosji w 2022r.Ja jako optymista obstawiam że ok maja się otworzą w jakiejś formie która będzie pozwalała na podróżowanie.
Mam kolegę który w tej sprawie dzwoni do Putina ale non stop zajęte bo Łukaszenko wisi na drucie,tak że tą ścieżką nie bardzo.
Ciekaw jestem Waszych prognoz.

Cytat:

Napisał Gilu (Post 753746)
Gdybym jechał to koniec sierpnia do połowy września bo dla mnie pogoda najbardziej optymalna,opady mniejsze i temperatura jeszcze ok.
Myślę że do tego czasu wiele się wyjaśni,gdyby na wiosnę federacja się otworzyła to dla Sambora nie będzie problemem puścić kontener a z jego zapełnieniem nie powinno być problemu

Ok. W takim razie obserwuje temat (w razie coś puść jakieś szczegóły na prv.) może zapakuje liścia.

Pirania 28.10.2021 10:13

Nie głupi pomysł z tym wysyłaniem moto.. zwłaszcza dla Przodowników Pracy.. :(

Będę śledzić wątek..;)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.