Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Vtr 1000 vs xl 1000 różnice w silniku (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=36422)

ferolo 28.12.2019 21:27

Vtr 1000 vs xl 1000 różnice w silniku
 
Hej panowie nie wiem czy dobry dział ale zadam pytanko kumplowi posypał się silnik w wyścigówce vtr 1000 winowajca uszkodzony napinacz spowodował spotkanie zaworu z tłokiem zero komprechy etc.
Mam do was pytanie czy silnik od wiadra podejdzie to tego modelu z tego co widziałem po fiszkach to wiele gratów silnika jest wspólne ale nie chcemy brać w ciemno dlatego pytam tutaj jeśli np silniki nie są do końca kompatybilne moc przełożenia ok. rozumiem ale czy głowice są takie same,tłoki są takie same bo już sprawdziłem.
Jak ktoś zna temat to proszę o podpowiedz bo kupno zdrowego silnika za rozsąne pieniądze to sztuka a obiecałem że coś pomogę kumplowi.
Podziękował

Galar 28.12.2019 21:58

Na pewno różnią się mocą i alternatorem.
Trzeba byłoby sprawdzić czy mają te same punkty mocowania silnika do ramy.

Baza 28.12.2019 22:03

Te same punkty. Swego czasu ktoś na którymś forum varadero wkładał piec z vtr.

Emek 28.12.2019 22:49

Niech się kolega zastanowi czy chce taki swap bo jego efekt może być nędzny bo ponieważ uzyskamy maszynę o geometrii zapierdalatora z piecem do turystyki. VTR ma agresywną skrzynię 6 biegową natomiast Viaderkowa to piątka i tu będzie problem, piec jest też słabszy i ma inny stopień sprężania a zasilanie nie pasuje (z tego co czytałem) więc trzeba zamienić całość. VTR ma chłodnicę oleju, której w Viadrze nie ma.
Swap byłby bardziej sensowny w drugą stronę ale z VTR zrobić Viadro?
Może sensowniej wycenić szkody, zweryfikować czy elementy z pieca Viaderka pasują i pobawić się w odbudowę a nie rzeźbę. Tak czy siak to nie będą groszki.

muszel72 28.12.2019 23:00

VTR I Viadro to są proste konstrukcje. Rzeczywiście nie da się do VTR kupić części ori by go nie skundlić?

Dzieju 29.12.2019 07:14

Cytat:

Napisał Emek (Post 663209)
natomiast Viaderkowa to piątka i tu będzie problem,

Viaderko ma też i szóstkę choć inne przełożenia.

zimny 29.12.2019 08:25

Ja mam lokalnie człowieka który ma piec z VTR w Varadero z 1999. Czyli z czasów kiedy wiadro miało chyba 5 biegów a on ma u siebie 6. Twierdzi że pali mu w trasie 5-6l co chyba jak na wiadro jest bardzo dobrym wynikiem.

Ze 4 lata już tak jeździ i jest bardzo zadowolony. Tak kupił, więc technicznie sam nic nie rozkminial.

Adagiio 29.12.2019 09:57

Pierwsze modele varadero SD01 i VTR miały problemy z napinaczami rozrządu, które się cofały luzując łańcuszek, przeskakiwała faza i robiło bum. Silnik od VTR jest taki sam, ale problem napinaczy nie został rozwiązany. Jak podmieni silnik to niech wymieni napinacze co by znów nie dupło. Też mi się to przytrafiło jak jeździłem viadrem, na szczęście na niskich obrotach i obyło się bez uszkodzeń.

ferolo 29.12.2019 15:54

Hej panowie sorka że teraz odpisuję ale wczoraj już nie miałem dostępu do kompa a dzisiaj sciągaliśmy głowicę aby ocenić stan silnika.
Sprawa ma się tak że uszkodzone są jedynie 2 zawory ssący i wydechowy tłok jest cały głowicę oddaje kumpel jutro na sprawdzenie czy gościu się podejmie naprawy bo w jednym miejscu zawór uderzając zrobił sobie nowe gniazdo nie dużo no ale zawsze więc jutro będę wiedział co trzeba zakupić.
Jeśli chodzi o temat silnika to już nie aktualne bo skoro tłok cały a kompresja na drugim 11.5 to jest szansa że po dobrym poskładaniu tego dalej będzie latał śmiałem się dzisiaj, że ma wiecej szczęśćia niż rozumu bo gdyby to mi się zdarzyło to pewnie silnik byłby trup a tak jest do odratowania.
Dzięki za pomoc w temacie panowie :)

Adagiio 29.12.2019 16:12

Na tym cylindrze co dostał strzała wymieńcie też prowadnice. Ten co będzie robił głowice niech sprawdzi szczelność, wymieni uszczelniacze, sprawdzi gniazda, jeśli będzie taka potrzeba prze frezuje je i dotrze zawory.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.