Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Silnik, sprzęgło, skrzynia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Silnik 03, nowy kontra stary. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32047)

RysiekO 03.06.2018 12:12

Silnik 03, nowy kontra stary.
 
5 Załącznik(ów)
Hej, zakupiełm silnik od Fiha, gdyż mój piec już mocno sfatygowany powoli oidmawiał posłuszeństwa: wałek już w połowie życia, wyciek spod głowicy i pokryw (chyba zewsząd), kompresja gdzieś 6-7 bar (ale może pomiar niedokładny, choć moc w nim już powoli gasła, no i buchał czarnymi chmurami w słoneczne dni przy mocnym przwegazowaniu:D) a z powazniejszych jeszcze może walące sprzęgło.

Nowa jednostka jest z powypadka, widac po ukruszonych mocowaniach silnika, ale chciałem spróbować i jeszcze sezon polatać, przy szybkim przerzuceniu, niż spocząc na remoncie starego pieca. Ale przy zakupie zdjeliśmy tylko jedna pokrywę zaworów tak rzucić okiem, generalnie obejrzałem silnik i wyglądał ładnie, lekko ruszony wałek ale jeszcze git (i tak bym wklejał zębatke) a komprechę Fihu potwierdzał że jeszcze zdrowa bo robił pomiar. Dopiero w domu wyszła niespodzianka pod druga pokrywą, pęknięta ścianka tunelu na świecę, i pokrywa lekko wgięta do środka, chyba rama ją wcisneła, od zewnątrz głowica ma tylko malutki ślad, taki ząbek na który nie zwróciłem uwagi, no i niegdzie tych szczątków nie ma, siedzą głębiej w silniku? - cylinder przedni, łańcuch od strony pokrywy sprzędła.

Co mam robić, co robic? umowę z Fihem, gdyż on sam nie znał silnika i trzymał go na lepsze czay do swojej babci, więc jeśli miąłby się coś z nim okazać to odmienialmy się gotówka-silnik. Więc pytanie do ekspertów drodzy miłośnicy starych rupci oddać na rozbiórkę komuś ten nowy i latać czy remontować w stary piec i jakie by się z tym wiązały koszty plus minus? Sam juz nie wiem co robić, bo jeden i drugi piec czegoś chce.

Artek 03.06.2018 12:21

Gdybyś podjął się generalnego remontu starego silnika to proszę opisz dokładnie jakie koszty i za co...czeka mnie też remont silnika od 3- ki.

szynszyll 03.06.2018 13:42

nie prosciej kupic zdrowy z AT650?

Fihu 03.06.2018 18:58

Jak masz jeździć i sie zastanawiać ze cos może być nie tak, nawet za jakiś czas to oddawaj go ;)

herni 05.06.2018 10:48

Cytat:

Napisał szynszyll (Post 584556)
nie prosciej kupic zdrowy z AT650?

ja kupiłem piec od 650 z 2006r przebieg 45 tys. km za około 1700zł i śmiga jak nowy! ZERO chlania oleju!

Dzieju 05.06.2018 11:57

Cytat:

Napisał Artek (Post 584548)
Gdybyś podjął się generalnego remontu starego silnika to proszę opisz dokładnie jakie koszty i za co...czeka mnie też remont silnika od 3- ki.

Bez 4 tys nie podchodź do rozmyślania a może ciut więcej zależy co tam w środku się okaże lub jak dokładnie będziesz robił.

RysiekO 05.06.2018 17:36

W sumie rzeczywiście, może wymyślam, za remont niu hu hu w takim razie, bo ten stary piec jest skotłowany okrutnie. Dzieki Dzieju za otzrąsniecie z głupich pomysłów. Myśle, żeby wygrzebac te resztki i jak nic tam więcej się nie stało to ten Fihowy piec wrzucam na testy. Z silnikiem od trampka sam nie wiem, czuje się pewniej kupując od Fiha niż od jakiegoś handlarzyny gdzies w Polsce. Podjade dzisiaj i pogrzebie przy nim :at:

Artek 06.06.2018 18:15

Cytat:

Napisał szynszyll (Post 584556)
nie prosciej kupic zdrowy z AT650?

To już wolę od 700- ki wstawić na gaźnikach.Tyle samo roboty a parę kucy więcej.

RysiekO 16.08.2018 16:09

3 Załącznik(ów)
No Pany wsadziłem Fihowy silnik do mojej afry, i jest gitarra :kumbaya: Już się martwiłem, że ta ukruszona pokrywa to znak dalszych kłopotów, ale nic z tych rzeczy, silniczek ładny i nie zlatany, sprzęgło, biegi wsio miodzio i oleju nie żłopie :at: podmieniłem pokrywę od mojego starego i po montażu zagadał bez chechłania, jakby palony był dzień wcześniej, cieszę się z zakupu , takze bez ściemy od Fiha można w ciemno graty brać, ja się nie zawiodłem :)

Mallory 16.08.2018 16:36

Rysiek weź no mi napisz kilka słów na pw o tej afryce ... wrzucę do działu z ciekawymi afrykami koniecznie...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.