Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Apel do wszystkich nas kierowców (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=30469)

pantufl 25.10.2017 20:48

Apel do wszystkich nas kierowców
 
Drogie koleżanki i koledzy czarnuchy!
Na wstępie chciałbym się z wami podzielić radością, że mogę jeszcze coś napisać. Jest to radość w pełni uzasadniona . W poniedziałek w drodze z pracy zostałem "dosłownie" wysłany ekspresem na tamten świat.Jadąc motorkiem jak ostatnia pierdoła zwalniając w poszukiwaniu dogodnego miejsca na zjechanie na pobocze zostałem od tyłu uderzony przez rozpędzony samochód. Droga szeroka na trzy pasy. Ja jeden i ów jegomość piszący na telefonie jakieś niezwykle ważne rzeczy. Zapewne Ważniejsze niż patrzenie przed siebie. Zakończyłem więc sezon zapewne widowiskowym lotem, gdyż ze strzępków pamięci docierają do mnie obrazy salta w tył w siodle motocykla zakończone samotnym lotem z licznymi figurami akrobacyjnymi trudnymi do spamiętania. Z motocyklem przeleciałem 5 m dalsze dziesięć jak podali pilni funkcjonariusze drogówki już samotnie ale momentu przyziemienia nie pamiętam. Mam świadomość że byłem bardzo blisko "tamtej strony". Nie mogę nazwać tego inaczej niż cudem (dla tych wierzących) czy niesamowitym fartem (dla tych sceptycznych) gdyż nie mam ani jednego złamania, za to wszystkie możliwe ścięgna, więzadła i mięśnie są ponaciągane i ponadrywane a a acl kolana lewego poszło całkowicie. Leżę więc sobie teraz bez ruch bo najmniejszy zamiar minimalnego ruchu jakąkolwiek częścią ciała jest natychmiast nagradzany potwornym bólem. Mogę jedynie bezboleśnie poruszać rękami.
Głowa waży tonę a zwichnięty kręgosłup szyjny wraz z mięśniami szyi powodują ze szczegóły sufitu mocno zapadają mi w pamięć. Dziś udało się tak ułożyć ciało że mogę podzielić się z wami moją radością za pomocą lapka na stelażu. A teraz Apel:
Wszystkich serdecznie proszę:
Nie korzystajcie z telefonów czy innych urządzeń mogących odwracać uwagę podczas prowadzenia jakiegokolwiek pojazdu na drodze.
Uczulajcie na tą zmorę obecnych czasów swoich bliskich, znajomych po prostu wszystkich.

Ja miałem niebywałe szczęście i mogę się nim z wami podzielić. Inni zapewne nie będą go tyle mieli. Jak pokazał mi mój własny wypadek można być uważnym, jechać bezpiecznie a i tak na pustej szerokiej drodze zawsze może się zdarzyć zapatrzony w telefon jegomość czy piękna jadąca na oślep i bezmyślnie.
PS.
Wszystkich martwiących się o moją królową spieszę uspokoić - jechałem akurat KTM-mem.

ablos78 25.10.2017 20:55

Wracaj do zdrowia :)

Kupek 25.10.2017 20:58

Zdrowiej. :Thumbs_Up:
Kierowca przyznał się do tego, czy policja wykminiła ?

szynszyll 25.10.2017 20:58

Polak zabil 8 osob w GB bo bawil sie telefonem :( problem jest powazny, codziennie widze ludzi prowadzacych i patrzacych w smartfona :(

Kazmir 25.10.2017 20:59

Dużżżżżżżżżżżo zdrowia!!! Widziałem już "piszącego na telefonie" w ciężarówce:mur::mur::mur:

calgon 25.10.2017 21:01

Niestety zdarzało mi się i czas obiecać poprawę!
Zdrowiej!

voxan69 25.10.2017 21:04

Wracaj do zdrowia, pozdrawiam

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Mallory 25.10.2017 21:05

Nawet mnie nie denerwuj... gdyby nie wrodzone obrzydzenie do wszelkiego donosicielstwa to co tydzień miałbym długi film z obrazkami kierowców piszących na telefonie podczas jazdy (pal już licho gadanie) z motocykla to jest porażające, bo mijamy więcej samochodów niż jadąc samochodem... jeżeli ewolucja ciągle postępuje to u mnie w galopującym tempie z mózgu wydzielił się radar piszących na telefonach kierowców - prawie w 100% wykrywam ze stu metrów takiego osobnika... niuanse trochę wolniej jedzie, większy odstęp, bez kierunków...

Macao 25.10.2017 21:09

Zdrowia!

Mirek Swirek 25.10.2017 21:10

Trzymaj sie i duzo zdrowia.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.