Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Samochód Forumowicza (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=186)
-   -   Forester 2010 czy 2012 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=41209)

Wojtek_K 17.10.2021 21:29

Forester 2010 czy 2012
 
Cześć, zastanawiam się nad zakupem Forestera z 2010 ,z przebiegiem 100k i z roku 2012 z przebiegiem 250k. Obydwa diesle 2.0. Cena podobna waham się co wybrać bo może jakieś zmiany mechaniczne były i ten młdszy z większym przebiegiem będzie lepszy. Poproszę o pomoc użytkowników i znawców subaru :D

Baza 17.10.2021 21:38

Jak subaru w dieslu to uciekaj jak najdalej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

matti 17.10.2021 23:19

Cytat:

Napisał Baza (Post 752220)
Jak subaru w dieslu to uciekaj jak najdalej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ale trzeba dodać, że w Subaru w pojemności 2,0 D. Podobno inne pojemności w dieslu są lepsze, ale ja tylko przez rok szukałem fajnego suba i jeszcze nie kupiłem.

ArtiZet 17.10.2021 23:19

Ponoć te diesele miały wadę silników...nie wiem co dokladnie ale ponoć panewki się zacieraly czy coś ;)
Kiedyś mi kolezka co się zna powidzial to samo co Baza :)

siwy 18.10.2021 00:02

Diesle w subaru to był duży niewypał. Na forum subaru nawet ktoś swapa robił na benzynę. Sporo było historii o uszkodzonych wałach, blokach, wymianach silników na gwarancji na nowy.

Cezar3 18.10.2021 00:26

Myślisz o subaru w diesku, bo tanio ? No to tanio nie będzie :)
Podobno po 2010 poprawili wadę, podpory wału siadały, ale kłopoty są w nowszych również. Jak był serwisowany do awarii, to nawet silniki wymieniali na gwarancji...
Możesz mieć szczęście, ale lepiej nie kuś losu...jak chcesz koniecznie, to poszukaj benzyny SOHC.


Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

ctomch 18.10.2021 06:00

Zgadza się. Te dizle to był kompletny niewypał. Znaczy koncepcja ciekawa i w'gle, ale tak. Short blocki do wymiany. Tak jak Koledzy wcześniej pisali. Dodatkowo zestawiano je tylko z manualnymi skrzyniami biegów. Ze względu na duży moment obrotowy, przy nieumiejętnym posługiwaniu się sprzęgłem, jedno zbyt żwawe ruszenie z miejsca kończyło się brakiem napędu (po sprzęgle). I nie ma innych pojemności. Tylko 2.0 w dizlu który radzę omijać, chyba że dostaniesz za darmo, to tak. Jak się popsuje, nie naprawiaj bo szkoda kasy.

radiolog 18.10.2021 08:34

Cytat:

Napisał Baza (Post 752220)
Jak subaru w dieslu to uciekaj jak najdalej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Pieprzenie o Chopinie, miałem Diesla , zrobiłem 100 tys. bez jakichkolwiek problemów i 2 lata już służy nowemu właścicielowi.
Jak już masz kupić to lepiej 2012, bo tam już silnik jest do maxa poprawiony.
Natomiast raczej nie brać auta powyżej 150 tys. przebiegu i raczej z CVT niż manual, bo z autoamtem ten silnik najlepiej współpraacuje.
Jak mam polecić to szukaj też takiego modelu, który był serwisowany w ASO, wtedy Importer z reguły sie poczuwa i mogą wymienić silnik w geście handlowym za darmo, lub niewielką opłatą.

Cytat:

Napisał ctomch (Post 752246)
Zgadza się. Te dizle to był kompletny niewypał. Znaczy koncepcja ciekawa i w'gle, ale tak. Short blocki do wymiany. Tak jak Koledzy wcześniej pisali. Dodatkowo zestawiano je tylko z manualnymi skrzyniami biegów. Ze względu na duży moment obrotowy, przy nieumiejętnym posługiwaniu się sprzęgłem, jedno zbyt żwawe ruszenie z miejsca kończyło się brakiem napędu (po sprzęgle). I nie ma innych pojemności. Tylko 2.0 w dizlu który radzę omijać, chyba że dostaniesz za darmo, to tak. Jak się popsuje, nie naprawiaj bo szkoda kasy.

Nieprawda po 2013 też były z CVT.
Nieumiejętne posługiwanie się sprzęgłem, dobre, jak nie umie, niech jeżdzi rowerem, po 100 tys. moje sprzęgło było ciągle oryginalne.
O tym paleniu sprzęgła było w pierwszych wyrzutach, gdzie moc była 150 KM i max moment koło 1100-1200 rpm, potem zmienili , obniżyli moc do 147 KM i przenieśli max moment koło 1400 rpm.
Między bajki ,że jedno ruszenie kończyło się brakiem sprzęgła, nie słuchaj tych bzdur.

Emek 18.10.2021 08:42

Nie pieprzenie tylko fakty. Ten dizel to gigantyczna porażka. Może Twój egzemplarz był udany po prostu. Większość jednak padała jak muchy. Popalone sprzęgła, usterki silników etc.
Dlatego wstawili tam wyjca bo znam przypadki gdzie spalone sprzęgło dobrodzieje wymienili a nowe padło na jeździe testowej. A pieprzenie krakowskiego serwisu o nieumiejętnym posługiwaniu się sprzęgłem jest już legendarne. To był bubel i tyle. Nie bez przyczyny boxer dizel odszedł do lamusa. Miałem 2 Subaraki ale tego zasilanego gnojówką unikałbym jak ognia.

Lucky Luke 18.10.2021 09:44

NIE kupuje się subaru z dieslem
Mój znajomy kupił :D nowe legacy z dieslem , był bardzo zadowolony , super dynamika, super prowadzenie...
Po 2 latach i około 60tys km zaraz po gwarancji silnik zrobił strajk :D na szczęście wymienili. Po wymianie natychmiast sprzedał , przypadek ? :P


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.