Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Wibracje w Afryce (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=345)

Kiemlicz 11.04.2008 21:57

Wibracje w Afryce
 
Pytanko do Afrykanerów:
Czy wyraźne drżenia i wibracje Afryki odczuwalne podczas jazdy to normalka, czy raczej nie powinny występować :confused:
Niestety nie miałem nigdy możliwości przejechać się inną Afryką niż swoja, więc nie mam porównania.

Mam wrażenie, iż w moim moto wibracje nasiliły się po dokonanym przeglądzie (m.in. synchronizowano gaźniki i regulowano zawory), ale to może być tylko sugestia.
Wibracje odczuwa się zwlaszcza od podnóżków oraz od baku, natomiast raczej nie pochodzą od układu jezdnego, gdyż w momencie wysprzęglenia lub wrzucenia na luz moto idzie gładko.

Oczywiście ocena, czy wibracje są silne czy słabe to rzecz bardzo względna i subiektywna, nie mniej powiedzcie czy Afryka tak ma, czy raczej szukać, co może być nie tak.

giziu 11.04.2008 22:19

Czy te wibracje są na pełnym zakresie obrotów czy tylko przy konkretnych czy też może powyżej jakiejś prędkości?

podos 11.04.2008 22:32

Jak sie przesiadlem z GS500 na Afri to myslalem ze siadlem spowrotem na Urala. I tak juz zostało.

wieczny 11.04.2008 22:35

Miałeś Urala :)?

Mecia 12.04.2008 06:36

Ural kupa, K-750 to je to!!! oczywiście w ramie Urala jak moja:D Typowo do katowania sprzet, a czerwone kolektorki na porządku dziennym, powiedział bym wiecej ale mnie wyklniecie, a wibracja są, były i będą w afri, nabardziej piesci mnie przy 5500 obr/min, chyba że masz silnik nie dokrecony albo cos i są na tyle silne że przeszkadzają. posprawdzaj sruby itp. ale wątpie w to żeby jakaś była nie dokręcona. pozdro

michoo 12.04.2008 08:52

No to chłopaki też mnie mnie też uspokoiliście bo moje wrażenia po przesiadce z zephyra były identyczne jak u podosa.

wieczny 12.04.2008 09:59

Ural kupa? To słabego Urala miałeś chyba. Jaranie gumy na dwójce, 135km/h Vmax, w trasie koło 5/100 przy prędkościach 110-130 przelotowo (minimalnie 4,7/100) - dyfer 9 i bez szybkiej czwórki; kręcił się chyba ponad 6000 szacunkowo. Siedząc na motocyklu palił od kopa lewą, sam z siebie nie gasł. Piękna maszynka. A wibracje? Szczerze mówiąc nie zwróciłem uwagi, więc pewnie było na plus dla AT :D.

Kiemlicz 12.04.2008 16:05

Cytat:

Napisał giziu (Post 3359)
Czy te wibracje są na pełnym zakresie obrotów czy tylko przy konkretnych czy też może powyżej jakiejś prędkości?

Wibracje są w pełnym zakresie, zwłaszcza jak się gwałtownie odwija manetkę gazu do oporu i idzie pełną pytą.

Mecia 12.04.2008 16:18

Co do Urala, silniki mają z masła bo 2 juz przerobiłem. Dolniak to dolniak, faktem jest ze wypić lubi, jak każdy rusek ;), solo 6L , ja jezdze tylko z wozem i na 8 dyfrze wiec 12L czasami mu nie starcza, ale moment obrotowy maja milusi, Nie wiem jak urale ale dniepry mi nie daja rady :D, i szczerze, choćbym miał korzonki wpier...lać, prędzej At sprzedam niż rosje, i za to mozecie mnie wykląć:P Kiemlicz sorka za wejscie na Twój post :)

daniel_87 18.06.2008 21:29

No to ja mam problem, rownież nie wiem co z nim począc. Jak odwijam manetke i silnik wchodzi na obroty okolo 4500 i do 5000 to oslona silnika wchodziw taki rezonans ze az napierd... Czy to tylko u mnie tak jest? Mam szukac przyczyn? Dodam że oslona dokrecona i gumki są :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.