Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=173)
-   -   Remont (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=30502)

Pawel_z_Jasla 17.01.2018 09:43

Nie bardzo rozumiem tej ceny dekarza - 220 zł./m2 czy tak ?? Dach cirka 200m2 ponad 40 kafli za robotę?? Czym on Maybachem Exelero na pomiary jeździ ?? Co on kurw... będzie robił, dach z fundamentami wiązał czy we własnym zakresie go ozłoci ?? Gdyby nawet z własnym materiałem robił a starą dachówkę żyletka i szczoteczką do zębów czyścił to cena jest z kosmosu !! Albo Ja coś pokiełbasiłem albo on się na łby z nie całkiem mądrym pomieniał - cena max za taką usługę czyli robociznę, licząc zdejmowanie, ocieplenie, przeglądnięcie konstrukcji /ewentualna wymiana nadgryzionego zębem czasu drewna - łaty, kontrłaty/ to powiedzmy 100 zł. To co podajesz nawet w bogatszej części eurolandu jest stawką w/g mnie KOSMICZNĄ. Za nowy dach dwuspadowy kąt nachylenia koło 32-35 stopni, powierzchnia cirka 180m2, kompletna konstrukcja /projektowana pod obciążenie dachówką ceramiczną/, folie ocieplenia - 30 cm. wełny czyli 2x15, obróbki, rynny, pokrycie /ale tu akurat blacho-dachówką, bo końcowo inwestor zrezygnował z dachówki/ woj. małopolskie, okolice N. Sącza - wyszło na jesieni 14.000 zł. za robociznę /dosłownie 5 minut temu cenę weryfikowałem z funflem, który te koszty ponosił a jak sam twierdzi ekipa nie najtańsza, terminy jak baranie jaja napięte ale za to bezproblemowa!! Szczecin bliżej Norge więc może i ceny z Oslo czy innego Bergen.
Ludziom się w głowach sra, niech bąki puszczają to im posrane pomysły się wykluwać nie będą. Stawka jak na Manhatanie ale pracownikowi/pomocnikowi najniższa krajowa - dlatego większość kończy i ucieka z kraju mlekiem i miodem /tak wynika z tej stawki od metra/ płynącego. Sorry ale mnie poniosło ... no chyba, że coś źle jednak zrozumiałem.

qbaRD07 17.01.2018 18:44

Zapraszam!
Wpadajcie, wyceniajcie i działamy.
Miałem 4 oferty, jedna tylko była tańsza, ale flachowiec od wszystkiego, czyli do niczego, pozostałe oferty zdecydowanie wyższe.

Pawel_z_Jasla 17.01.2018 20:26

Jestem usługobiorcą tak jak Ty a nie wykonawcą więc z wyceny nici - nie pomogę. Fakt, że nieco się uniosłem i pojechałem w pokrzywy ale kwota mnie na kolana powaliła, współczuję jeśli takie stawki macie ale widać co kraj to obyczaj a fachowców coraz mniej. Zdrowia i cierpliwości w temacie remontu.

Misza 17.01.2018 20:42

Rynek wykonawstwa budowlanego małoskalowego ;) jest prawie w ogóle nie regulowany i wykonawca może sobie zażyczyć każdą kwotę jaka mu się w głowie uwidzi. Oczywiście kwota przesadzona to albo nie dostanie zlecenia albo dostanie ale klient będzie pamiętał o tym i gdy przyjdą cięższe czasy (a przyjdą bo to okresowe zjawisko) będzie miał mniej lojalnych klientów i polecaczy. Także sedno tkwi w wyważeniu zarobek/koszt dla klienta/wizerunek. Ale... z tego co obserwuję to ci którzy się patyczkują i wykorzystują sytuację na rynku po prostu siedzą na hajsie także w czasach kryzysowych bo zwyczajnie mają wystarczający kapitał by działać sprawnie. Także tego... Moim skromnym zdaniem (nie pamiętam już jaki tam Kuba miał zakres) wykonawca również ponosi koszty swojej działalności. Jeśli płaci ludziom uczciwie (a dekarz obecnie spokojnie zarabia 4-5 tys zł na rękę), posiada sprzęt czyli np windę dekarską a nie noszą wszystkiego ręcznie, rusztowania itp... To niestety musi się cenić. Ja to zrozumiałem dopiero ostatnio i jeśli oczekuje się jakości to należy również oczekiwać tego, że wykonawca będzie liczył porządnie za dobrze i solidnie wykonaną pracę. Dobrze i solidnie wykonana praca ale tanio to jest bardzo szkodliwe działanie.

ArtiZet 17.01.2018 23:20

O rany czyli płacąc 55zl/m2 krycia dachówka mogę uznać że miałem prawie za darmo a narzekalem że drogo :D
P.S. dekarze byli najlepsza ekipa jaką się przewinęło na mojej budowie :)

gruby 18.01.2018 11:39

Wykonuje usługi Dekarskie ale tej ceny też nie rozumiem 220 za m2:dizzy:

kudlaty 18.01.2018 12:00

Od 10 lat używam czegoś takiego w kuchni i łazience i o ile kuchnię odpalamy najczęściej na weekendy to w łazience chodzi cały rok w określonych godzinach. Sterowniki DEVIreg Touch są o tyle fajne że ich automatyka bierze pod uwagę temperaturę powietrza i podłogi i sama decyduje kiedy się załączyć by o okreslonej godzinie podłoga osiągnęła żądaną temperaturę.
Tak naprawdę wszystko zależy od oczekiwań i trybu w jakim się żyje. Jeśli możliwa jest jakaś regularność to da się sterowniki zaprogramować w taki sposób by ogrzewanie było jak najbardziej efektywne (bez zbędnego grzania gdy nikt nie korzysta).

pawel_sz 18.01.2018 12:01

1 Załącznik(ów)
Nie wiem co układał dekarz ale inne są stawki dla dachówki pojedynczej a inne dla podwójnej [karpiówka].
Jakiś czas temu w naszym projekcie zastosowaliśmy łupek naturalny zarówno na ścianach jak i na dachu budynku i wiem, ze koszt robocizny był całkowicie inny niż w tzw. tradycyjnej technologii. Na pewno na to wpłynął rodzaj materiału ale i ilość firm potrafiących wykonać taka usługę.
p.

gruby 18.01.2018 12:17

Cena robocizny rośnie tęż z ceną materiału ,obecnie kładę Dachówkę HP 10 Huguenot, jest to górna półka, cena dachówki to ponad 7 zł nie mało ,konkurencyjna firma wyceniła robociznę na 85zł za m2 ,ja ją położę za 60zł za m2 ,dodam jeszcze że dach jest prosty dwu spadzisty bez żadnych wykuszy i kominów tylko trzy okna dachowe .

qbaRD07 18.01.2018 18:49

3 Załącznik(ów)
Hej, a oto i dach o którym mowa. Strona zachodnia ma w zasadzie 4 dachy / powierzchnie. Wschodnia ma 3 i jest na zdjęciu.
Zakres prac:
- zerwanie starej karpiówki
- wymiana kontrłat (będzie braas i zmieni się odległość pomiędzy kontrłatami)
- wymiana deskowania (tam gdzie będzie potrzeba)
- wymiana izolacji i membrany (od góry)
- wymiana opierzenia, itp sprawy blacharskie
- wymiana rynien
- wywalam te drewniane maskownice za którymi są rynny


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.