Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ elektryczny i zapłonowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Wtrysk w Afryce (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=11446)

Wojak 28.11.2011 11:18

Wtrysk w Afryce
 
Jakis czas temu wraz ze "szwagrem" wpadlismy na pomysl wlozenia wtrysku do
afri, szukamy wszystkich pomocnych informacji na ten temat, a przyda sie kazda.
Jakie problemy mozemy napotkac ? Moze ktos juz slyszal o probach takiej przerobki ?
Tylko nie pisac "A po co, a na co jak tak tez jezdzi", wziela nas lekka zajawka na temat i tyle :D

szparag 28.11.2011 12:07

Kupcie cały kompletny wtrysk z Transalpa 700, łącznie z wiązką czujnikami, sterownikiem itp. Do tego jakiś dodatkowy sterownik z możliwością korekty składu mieszanki i po zawodach, tak będzie najłatwiej.
Oczywiście problemów i tak będzie bardzo dużo.
Pozdrawiam

siwy 28.11.2011 13:25

ukamieniują was za ten pomysł :)

ferolo 28.11.2011 13:44

Cytat:

Napisał Wojak (Post 208408)
Jakis czas temu wraz ze "szwagrem" wpadlismy na pomysl wlozenia wtrysku do
afri, szukamy wszystkich pomocnych informacji na ten temat, a przyda sie kazda.
Jakie problemy mozemy napotkac ? Moze ktos juz slyszal o probach takiej przerobki ?
Tylko nie pisac "A po co, a na co jak tak tez jezdzi", wziela nas lekka zajawka na temat i tyle :D

Próbować próbować jak to zda egzamin u was to podejrzewam że sporo osób postawi wam za to dobrą fraszkę ja będę pierwszy :)
Sam się zastanawiałem nad robieniem wtrysku i szlifem silnika ale obliczając koszty robocizny i ewentualnego wk..... na razie sobie temat odłożyłem.
Więc jak by co kibicuję wam :)

Cibor klv 28.11.2011 14:40

Szparag ma rację, to najprostsze rozwiązanie... ja z kolei myślałem odwrotnie, wpakować silnik Trapa 700 do mojej RD03 z tym że na modułach i gaźnikach od Afry.

Wojak 28.11.2011 14:49

Tam od razu ukamieniuja... :haha2: Mysle ze nie jeden by nam pogratulowal i chcial
tez zrobic to samo u siebie. Wtrysk daje sporo plusow...
Rozwazam wtrysk od sv 650, ducati monster 620 itp. Opcja przekladki
calosci z trampa 700tki raczej odpada ze wzgledu na koszty potrzebnych
czesci

bliźniak 28.11.2011 15:05

Cytat:

Napisał Cibor klv (Post 208463)
Szparag ma rację, to najprostsze rozwiązanie... ja z kolei myślałem odwrotnie, wpakować silnik Trapa 700 do mojej RD03 z tym że na modułach i gaźnikach od Afry.

Czemu tak?? W trójce jest rewelacyjna jednostka - w mojej 20 letniej babci śmiga o nieba lepiej niż o połowę młodsza 07.

Ale wtrysk do Afry to fajny pomysł - równe dawkowanie i o wiele dokładniejsza możliwość regulacji składu :Thumbs_Up::Thumbs_Up:

dopra 28.11.2011 16:45

Cytat:

Napisał bliźniak (Post 208468)
Ale wtrysk do Afry to fajny pomysł - równe dawkowanie i o wiele dokładniejsza możliwość regulacji składu :Thumbs_Up::Thumbs_Up:

I niezawodność zasilania jak w BMW :D

ferolo 28.11.2011 17:41

I tak zaraz się zacznie znowu obgadywanie co jest lepsze jajko czy kura bmw czy afra .
Nic trza się napić i żyć marzeniami :)

Cibor klv 28.11.2011 19:17

Cytat:

Napisał bliźniak (Post 208468)
Czemu tak?? W trójce jest rewelacyjna jednostka - w mojej 20 letniej babci śmiga o nieba lepiej niż o połowę młodsza 07.

Ale wtrysk do Afry to fajny pomysł - równe dawkowanie i o wiele dokładniejsza możliwość regulacji składu :Thumbs_Up::Thumbs_Up:

Chodzi o koszty.. sam silnik Trapa 700 widziałem na allegro za około 2 klocki, koszt wtrysku, modułu i wiązki od Trapa to drugie tyle, zatem za dużo. A zrobienie tego silnika na gaźniku myślę że jest możliwe a osiągi mogą być porównywalne, czyli około 60KM. Aczkolwiek wtrysk byłby lepszy.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.