Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=173)
-   -   Zakup wody przemyslowej_mazowieckie (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=34230)

przemo77390 07.02.2019 18:31

Zakup wody przemyslowej_mazowieckie
 
Witam,

Moze ktos sie spotkal z tematem moze tez ktos zna jakas firme z mazowieckiego a doklanie powiat warzawski zachodni.

Potrzebuje wody przemyslowej do prac budowlnych. Rozmawialem w tej sprawie z pewna osoba od ktorej mozna by bylo pociagnac waz i czerpac wode ale przy obecnych cenach moze to byc dosc spory wydatek.

Moze ktos zna jaks firme co dostarcza wode w jakichs zbiornikach?

Pozdr
Przemo

CzarnyCzarownik 07.02.2019 19:10

Ostatnio coś czytałem, że podpięcie wody na budowę może być problematyczne (podobno wcale nie ma wymogu, że musisz mieć specjalne przyłącze na budowę, ponoć dotyczy to tylko firmy budowlane/developerów).
Dlatego mówisz, że chcesz podpiąć wodę na działkę w celach użytkowych, masz tam campera, chcesz do podlewania grządki czy coś takiego. Ale nie wiem ile w tym prawdy, trochę w stylu nie znam się, a wypowiem się. Może da to Tobie jakiś trop.

przemo77390 07.02.2019 19:21

Potrzebuje na czas budowy

bigboykr 07.02.2019 19:43

Ja na działce mam normalnie pociągniętą wodę na umowę z wodociągami. Nie było opcji "wody budowlanej" jak przy prądzie. Za to prąd normalny tylko po oddaniu budynku.

ArtiZet 07.02.2019 20:34

Cytat:

Napisał przemo77390 (Post 623394)
Rozmawialem w tej sprawie z pewna osoba od ktorej mozna by bylo pociagnac waz i czerpac wode ale przy obecnych cenach moze to byc dosc spory wydatek o

Spory znaczy jaki to wydatek ??
Masz kogoś do kogo możesz się podpiąć to nie widzę problemu.

Qter 07.02.2019 21:13

Ja na czas budowy wywiercilem studnię do poboru wody gruntowej. Teraz używam jaj do podlewania. Koszt kilka lat temu około 1200 pln plus hydrofor. Zawsze możesz pogadać z sąsiadami (ja tak prąd przez pewien czas miałem ).

Pzdr

Qter

piję bro i palę szisze....

Marcinnn6 07.02.2019 21:57

Jak się budowałem to brałem wodę od sąsiada. Kupiłem plastikowy baniak 1000l - 1m3
Koszt w tym momencie 1m3 wody to około 10zł. Zalewasz baniak, stawiasz kreskę na baniaku oficjalnie z sąsiadem i dajesz mu dychę.

Przecież jak ktoś Ci to będzie dowoził to wyjdzie dużo drożej. Chyba że nie ma sąsiada w pobliżu. Koszt wody w całej inwestycji to jakiś promil...

panbodzio 07.02.2019 22:10

obecnie przerabiam taki temat na swojej budowie pod pruszkowem

jak poprzednicy napisali masz do wyboru:
- dogadac sie z jakims sasiadem i tymczasowo sie do niego podlaczyc
- napelniac zbiornik typu mauser 1000l przy pomocy firmy z zewnatrz; wodociagi warszawskie swiadcza usluge dostaw wody ale sa bardzo drogie
- wiercic studnie

oplacalnosc wybranej metody zalezy od uwarunkowan i czasu trwania budowy

strobus1 07.02.2019 23:23

W wawa zachodnim powiecie są urzędy gmin a przy nich gminne przedsiębiorstwa wodociągowe. Udajesz się do UG i prosisz o rozmowę z Panią / Panem od wodociągów. Ustalenie warunków przyłącza, wydanie decyzji, podpis Wójta to maks 2 tygodnie. Wykonanie przyłącza to jeden dzień.
I tu pojawiają się zagwozdki dla "Inwestora":
- lokalizacja wodociągu względem działki budowlanej -> może pojawić się konieczność uzyskania zgody na zajęcie pasa drogowego na czas budowy przyłącza ( im pośledniejsza kategoria drogi tym łatwiej, szybciej, taniej)
- rodzaj fundamentu budynku - tradycyjny fundament ->potrzeba mało wody do pielęgnowania (mauser wystarczy), płyta -> duuuużo wody trzeba lub nakryć folią i uzupełniać wodę pod folią (mauser to ostateczność)
- przyłącze możesz zrobić zaraz po wylaniu fundamentu, lanie fundamentów to beton z gruchy tak samo jak chudziak więc czasu na wodę masz sporo.
W razie potrzeby to mam sprawdzonego hydraulika w warszawskim zachodniejszym - przyłącza wod/kan zrobione w jeden dzień + badanie wody, gazowe dwa dni, co i cw itepe.
zdrowia

jorge 11.02.2019 12:28

Przenoszę do właściwego podforum. Proszę nie piszcie o wodzie budowalnej w dziale ogólnym motocykli. :umowa:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.