Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   ..jak w podróży ładować (np. aparat) nie chcąc mieć gniazdka na motocyklu. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=33975)

yeuop 10.01.2019 07:12

..jak w podróży ładować (np. aparat) nie chcąc mieć gniazdka na motocyklu.
 
Wybaczcie, ale nawet nie umiem się wyslowic.

Jak rozwiązujecie sytuacje, gdzie chcecie pare tygodni pojezdzic po zadupiach i ciężko będzie z ladowaniem aparatu? Nie chce slyszec o zadnym gniazdku 12V do motocykla!

Chodzi mi o to, czy istnieje jakiś inny sposób, by to zrobić? Jakis system solarny? Jakies cos? Istnieje w ogole cos, czego szukam?

chemik 10.01.2019 07:26

Yeuopie, masz dwa rozwiązania:

- powerbank
- ładowarka solarna

Po tych słowach kluczowych z uzyciem googla znajdziesz wady i zalety każdej z tych rzeczy.

yeuop 10.01.2019 07:40

A czy ktoś ma doświadczenie z takim ustrojstwem?
Ma to racje bytu? Będzie się to dobrze sprawdzalo do ladowania aparatow?
Lepszy markowy szit czy chiński szit?
Pamietam, ze kiedyś widziałem, jak pewien Amerykanin miał taka ladowarke do podtrzymywania akumulatora, bo mu gdzies w tadzykistanie harley padl :D No i ta jego bateria sloneczna to była taka zwijana mata - miękkie, male i fajne.
I cos takiego by mi się podobalo. Czy ktoś może kojarzy, jak to się w ogole może nazywać?
O! Chyba znalazłem: foldable solar battery!

CzarnyEZG 10.01.2019 08:19

Ładowarki solarne z solarem wielkości smarkfona są zajebiste, poręczne i w przystępnej cenie.

Mają tylko jedną wadę - nie działają.

Może jakbyś na plaży cały dzień plackiem leżał, ale przy normalnej (nie mówiąc już zachmurzonej pogodzie) nie naładują nic (niestety sprawdzone)

Emek 10.01.2019 08:32

Kupiłem z ciekawości goal zero nomad 7 używane za niecałe 190 ziko. Spokojnie ładuje telefon i wcale nie trzeba leżeć cały dzień na plaży. W pochmurny dzień ładowało bez problemu na balkonie.
Yeuop, jak zwykle chcesz wywalić otwarte drzwi bo najprościej zamontować gniazdo do ładowania i po sprawie. Ale jak już lubisz pod górę to najpierw zweryfikuj czy Twój aparat da się naładować poprzez gniazdo USB i czy solarna ładowarka da radę.
Ja mam 2 aparaty i żadnego z nich nie da się naładować ani solarem ani powerbankiem bo ma specjalną ładowarkę sieciową.
Ewentualnie możesz spróbować powerbanka z przetwornicą która pozwala na ładowanie jak z sieci. Ograniczenie bodaj do 100W. Przynajmniej takie spotkałem. Natomiast to półśrodki jak masz pod doopą źródło zasilania do tego te rozwiązania są drogie i ciężkie a przeca Ty jesteś minimalistą i wrogiem technologii. A przynajmniej byłeś ;).

calgon 10.01.2019 08:35

Może zdefiniuj sam w czym tkwi problem jeśli chodzi o gniazdo zapalniczki?
Może to tylko Twoja wewnętrzna obawa albo jakieś uprzedzenia?

Ładowarki oraz plecaki solarne jak było pisane nie działają a kosztują!

Ps. Ewentualnie wiatraczek na kasku to może spełni Twoje oczekiwania,tak trochę pół żartem....

redrobo 10.01.2019 08:47

Ładowarki solarne dzialaja, musza byc jedynie dobrane wielkoscia do warunkow pogodowych, dlugosci mozliwej ekspozycji, wielkosci baterii, ktora chcemy naladowac.
Posiadam chinski skladany panel 15w i twierdze, ze w sloneczny dzien wrecz szokuje swoja wydajnoscia... smartfona laduje od zera w 2 godziny, pol dnia zaladuje powerbanka 10000mah.
Nie zmienia to jednak faktu, ze jesli sie jezdzi to lepiej ladowac wlaczonym silnikiem:)

Fihu 10.01.2019 09:16

Fajnie po prostu wbić czasem na stacje paliw, zatankować, poprosić czy można trochę podładować baterie, pogadać, coś zjeść, komuś zatankować, pokręcić się, i pojechać dalej ;) wiem że to dośc oczywiste ale nie zapominajmy o tym
To tak jak jesteś daleko ale nie za daleko, bo wiadomo że nie wszędzie jest prąd

Emek 10.01.2019 09:18

Jak dotąd to prąd był mi potrzebny jedynie do navi. Telefon to miałem wyłączony i uruchamiałem jak był potrzebny czyli prawie wcale. Aparat trzyma mi miesiąc a w razie awarii mam zapasowe aku.

yeuop 10.01.2019 09:24

Dzieki za sluszna uwagę, najpierw sprawdze, czy moje aparaty w ogole daloby się ladowac z powerbanku. Jestem wrogiem technologii, owszem. Ale jeszcze większym wrogiem ingerowania w motocykl. Gniazdko to dla mnie temat tabu. Nie i już.
Kilka razy już czytałem o gościach, którym nagle się skonczylo ladowanie z powodu zle zalozonego gniazdka wlasnie. Wyobrazacie sobie taki temat w Tadzykistanie? ;-)
Jak pol roku temu wloczylem się po Norwegii, to wlasnie zatrzymywałem się na stacjach, w sklepach i czasem ladowalem aparat. No ale w Pamirze jest inaczej ;-)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.