Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Motocykl Forumowicza (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=177)
-   -   Afryka Rd04 według Maliniaka :) (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=30720)

PawelM. 28.11.2017 09:03

Afryka Rd04 według Maliniaka :)
 
Hej
Nie to żebym się czymś chwalił bo nie ma czym ale chcę zrobić cała historię motocykla w jednym słusznym miejscu. Tak więc kupiłem Afrykę po Bartolu z padniętym silnikiem. Okazało się wczoraj że remont został policzony na dużo więcej niż dałem za motocykl więc szukam drugiego silnika. Z racji że mieszkam blisko Drewnicy (szpital psychiatryczny) to nie jestem całkiem normalny i myślę nad wsadzeniem innego silnika - mocniejszego. Macie jakieś pomysły?

Poniżej lista przeróbek Bartola

2006r. - rama została wypiaskowana i pomalowana proszkowo,
2008r. -“ wymieniony silnik (o przebiegu ok. 50 kkm jak twierdził właściciel) założone nowe komplety pierścieni (nominały -€“ oryginał by Honda), pozostałe części silnika mieściły się w normie serwisowej, gaźniki od RD07 (wymienione dysze pod RD04 + mosiężne króćce ssania + nowe linki ssania i gazu)
Wykonana nowa wiązka elektryczna -€“ zwiększone przekroje przewodów, wywalone zbędne metry niepotrzebnych drutów, kilka punktów podpięcia masy, wszystkie odbiorniki tj. światła, manetki, GPS-y i inne pierdy podłączone pod przekaźniki, regulator napięcia by RafWro.
Plastiki oryginalne, nie nowe , malowanie... własnoręczne - rzecz gustu- zmieniam od czasu do czasu
tera modyfikacje i doposażenie
- Nowy kokpit + stelaż przedni (wykonanie z amelinium, projekt własny, dostosowany do oryginalnych plastików i lamp, szybki demontaż całego przodu (czacha+boczki w całości) na 5-ciu zaczepach, bez odkręcania upierdliwych śrubek, lekko lżejszy. Na kokpicie wszystko co potrzeba - gniazdo 12V, bezpieczniki, voltomierz/termometr/sterownik grzania manetek (OXFORD) by RafWro, kontrolki rezerwy paliwa i stopki, licznik uniwersalny KOSO RXN2, uchwyt RAM (kulka) pod nawigacje.
Kierownica aluminiowa Renthal Twinwall 28mm.
- Zawieszenie przód -“ WP 4860 MXMA, skok 295mm, sprężyna WP - 5,4 Nm , założone sety Comp i Rebound pod masę powyżej 200kg., nowe panewki i olej + koło przód - felga 1,85 x 21', piasta KTM, ośka 17mm, nowe szprychy+ zaplot by Paweł Król, tarcza KTM Racing 320mm , zacisk Brembo 2T, przewód ham. stalowy oplot - €“TRW, założony Motoz Triactonator Desert -€“zużycie 35%
- Zawieszenie tył - WP 4681 BAVP, skok 300mm, spreżyna Ohlins -€“ 95 Nm, nowy olej
- koło tył, tkc 80 130-ka, zużycie ok. 60%
- Pompa Mikuni (nowa) jak dla mnie niezawodna - dokładam oryginalną elektr. przerobioną pod płytkę R2D2, bądź przekaźnik, bądź bezpośrednio przez styki -€“ jak kto chce
- Przerobiony tylny błotnik -€“ dorobiony aluminiowy stelaż pod lampę/kierunki/tablice, lampa LED, płyta bagażnika aluminiowa –projekt i wykonanie własne.
- Stelaż tył MertaParts -€“ robiony indywidualnie (symetryczny)
- Gmole by Henry
- Podnóżki SwMotech
- Siedzenie przerobione przez MarioMoto (wygodniejsze, jakość ...powiedzmy średnia)
- Wydech LeoVince+dbkiler -“ homologacja
- Handbary Acerbis, łamane lusterka,
- Ślizgi, osłona tarczy ham., prowadnica łańcucha od Lepiego
- Dodatkowe zasilanie 12v w schowku.
Do tego kupa dodatkowych części i śrubek.
Motor sporo urósł (wysokość siedzenia około 940mm) i lekko schudł (około 8 kg), ale stelaże i gmole tę różnice niwelują. Co roku, bez względu na przebieg, systematycznie zalewany półsyntetykiem Ipon'€™a, + wymiana filtrów, w takcie sezonu nie wymaga dolewek oliwy. Eksploatowany zgodnie z instrukcją obsługi i nabytą charakterystyką

Mhv 28.11.2017 11:59

Samo znalezienie silnika w sensownym stanie i kasie może nie być proste. Wsadzaj silnik 750 z Afry, zębatka na tył większa (48-50) i ogień. Zmota silnikowa to kupa czasu, hajsu i rzeźba..chyba że jesteś pewny że ukończysz i jeszcze zostanie czasu/chęci na jeżdżenie.
W ogóle to przeszukaj forum, były już różne pomysły, ale chyba nikt nie doprowadził do końca (chyba że przeoczyłem). Redukcja masy to podstawa (swojej i motocykla). 90-100KM w terenie i tak nie wykorzystasz. Spytaj chłopaków co na UA jeździli, czy zapinali coś powyżej 2.

madafakinges 28.11.2017 12:24

Mimo wszystko przyjemniej jest mieć za dużo,niż za mało mocy.

PawelM. 28.11.2017 12:35

Właśnie o to chodzi że ja nie jestem osobą co wykorzysta ta moc ale jak jest jej więcej to mam większą frajdę bo łatwiej powyglupiac się :) zdradzę Wam jaki ja głupi jestem i myślałem na kupnem całej vfr 750f by przelozyc silnik i resztę ale dziś może coś będę wiedział o silniku od rd07 więc czekam

Zmyler 28.11.2017 13:02

Silnik VFR 750 -duży ciężki i nie za żwawy ( w moim (!!!) odczuciu). W oryginalnej VFR szału nie robi. Wiem że to b trudna operacja ale jak już to brnąłbym gdybym miał nieograniczoną ilość czasu w silnik z SV 1000-Dl1000

bicio 28.11.2017 13:03

Nie spiesz się ;)
Nie wiem w jakim stanie jest góra twojego pieca, ale jeśli jest ok to szukałbym wału z karterami lub silnika z zajechaną gorą i złożył z dwóch jeden.

PawelM. 28.11.2017 13:18

W tym silniku szlify, panewki, tłoki, pierścienie, pompa oleju, uszczelki i wszystko dookoła to z hondy itp części na ok 6000zl :) vfr cała to 2tysie. Ogólnie jest szansa że dziś będzie coś wiadomo i silniku z afry by zrobić jeden porządny ale to się okaże. Wiem że vfr to słaby pomysł i tak naprawdę ciężko cokolwiek innego tu wsadzić. Innej marki do Afryki nie wsadzę bo to już lipa dla mnie. Jednak przespanie się z tematem pomaga i wyjdzie ori silnik może trochę poprawiony oraz odchudze ja troche

bicio 28.11.2017 13:20

Dokładnie, zima długa ;)

Zmyler 28.11.2017 14:01

To może Honda VTR 1000 - V4 to ciężki silnik

Lucky Luke 28.11.2017 14:18

Stary chłop a w bajki wierzy... :P

Inny silnik do afryki wsadzić , chyba umrę ze śmiechu :D Paweł odstaw te proszki ;)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.