Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Motocykl Forumowicza (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=177)
-   -   Kolejna królowa CRF1000 -> CRF1100 AS (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=41663)

StrzeLuk 21.12.2021 09:48

Kolejna królowa CRF1000 -> CRF1100 AS
 
Cześć, od miesiąca i od 600 km jestem w posiadaniu nowej Afryki. Tym razem padło na Adventure Sports w wersji DCT z rocznika 2022 (w końcu wypuścili całą czarną)

Poprzednia służyła dzielnie przez 4 lata i prawie 40kkm ale czas na nowe.

Dlaczego zmieniałem (kolejność według priorytetów):
1. DCT
2. Wyzerowanie licznika
3. Leasing
4. Tempomat
5. Tablet

https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...e2e1767ba7.jpg


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

wierny 21.12.2021 10:00

Piękna maszyna, niech dobrze służy. :at:

dzinks 21.12.2021 10:09

Piękna jest. Gratulacje

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

M5Q 21.12.2021 11:05

Rzeczywiście ładna jest ta czarna czerń modelu 2022. Czarny bagażnik i dekory zbiornika pozytywnie wpłynęły na spójność wyglądu.
Gdyby nie to, że już od lat 90-tych chciałem mieć kolorystykę HRC, również wybrałbym czarną.
Jakie dodatki planujesz?

Do zobaczenia na kampinoskich drogach zapewne niedługo :-)

StrzeLuk 21.12.2021 11:13

Dużo dodatków nie planuje. Większość już mam założonych:
1. Szerokie podnóżki
2. Tankpady
3. Stopka centralna
4. Poszerzenie stopki bocznej
5. Podwyższenie kierownicy
6. Stelaż do kufrów

Na wiosnę pewnie jeszcze dojdzie olejarka i gmole, tylko jeszcze nie wiem jakie


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Danny 21.12.2021 11:37

Zajebista. Żeby się jeszcze bardziej zbliżyć do ideału :) zmieniłbym komin na jakiś akcesoryjny (np. czarny Remus Okami) i płytę pod silnikiem na coś akcesoryjnego, też w czerni. Ciekawe też jak gmole wpłyną na wygląd. Sam się na nią ślinię ale to temat dopiero na końcówkę przyszłego roku, jak już Honda pokaże MY23 i opuści cenę o kilka tysi.

Łukasz, a jak ergonomia w porównaniu do poprzedniej Twojej Afry? Ty wysoki jesteś a w ostatnich 3 latach jest ten smutny trend na obniżanie kanapy.

I jeszcze jedno pytanie - czy ta szyba faktycznie jest taka cudowna? :)

StrzeLuk 21.12.2021 12:08

Kolejna królowa CRF1000 -> CRF1100 AS
 
Mam w planie nagranie filmiku o wszystkich różnicach pomiędzy modelami. Wiem, że CRF jest już tyle lat na rynku że część osób rozważa zmianę.

Nie wiem co dokładnie zrobili z poszczególnymi modelami ale pomiędzy tą a moją małą z 2017 roku jest duża zmiana na „plus”. Kanapa jest niżej, ale chyba sety też poszły niżej więc siedzi się bardzo wygodnie. Może to też kwestia baku 24L, który jest szerszy i przez to kolana są bardziej na zewnątrz. Nie wiem. Druga sprawa jest taka, że kierownica seryjnie jest wyżej (a może sety niżej). Przez to przy moich 190cm na stojąco jest prawie idealnie (po regulacji kiery). Dołożyłem podwyższenie ale tylko 20mm (w starej miałem 30mm i dalej było mało) i zobaczymy na wiosnę, bo teraz nie zapuszczam się w teren.

Ja po tych 4 latach z CRF1000 zrozumiałem i zaakceptowałem konstrukcyjne przeznaczenie tego motocykla. To jest maszyna wyprawowa a nie terenowa. Tym trzeba jechać daleko i nie koniecznie po asfalcie. Jak się przypadkowo wpakujesz w błotnisty/kamienisto/piaszczyste kłopoty to Cię Afrą z tego wyciągnie. Jednak nie jest to motocykl to celowego pakowania się w syf. Czy się da to inna kwestia. Ja w każdym razie odpuszczam teren na tym motocyklu. Ograniczam się do szutrów i w miarę stabilnych dróg gruntowych.

EDIT: aaaa i jeszcze o szybie. Na razie jeżdżę tylko na wysokiej, bo pizga na dworze. W poprzedniej miałem wysoką szybę i z perspektywy czasu uważam to za błąd. W lato strasznie gorąco bo jesteś całkowicie osłonięty od wiatru. Ta szyba jest smuklejsza i chroni głowę ale daje więcej wiatru na korpus. Jak komuś to przeszkadza to może sobie zamocować te skrzela. Ja odpuszczam. Chce trochę wiatru poczuć :)

P.S. Wydech brzmi zdecydowanie lepiej niż w starej. Ja jestem zwolennikiem ciszy więc nie będę zmieniał na nic innego


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

syncronizator 21.12.2021 12:40

Ja "w cenie" do wersji standard 2021 jako formę negocjacji dostałem centralkę , grzane manetki i wysoką szybę Honda.
Bagażnik dokupiłem oddzielnie bo w 2021 wychodziła bez.

nabrU 21.12.2021 12:52

Gratulacje, mnie się taka czarna też bardzo podoba. I DCT :Thumbs_Up:

Cytat:

Napisał StrzeLuk (Post 761747)
3. Leasing

Już cię @mhv i pewnie kilku innych nie będzie lubiło ;)

StrzeLuk 21.12.2021 13:03

Cytat:

Napisał nabrU (Post 761785)
Już cię @mhv i pewnie kilku innych nie będzie lubiło ;)

:) Właśnie czytałem wątek o elektrykach :)

Poprzednia była za gotówkę, bo byłem na Umówię o pracę. Teraz wróciłem do samozatrudnienia więc trzeba korzystać. Szczególnie, że za cały okres leasingu dopłacam chyba 2k PLN. Wolę mieć gotówkę w kieszeni…


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.