Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Rama, zawieszenia, napęd (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=7)
-   -   montaż nowego zestawu napędowego (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=358)

dabal 13.04.2008 09:08

montaż nowego zestawu napędowego
 
:hello: podzielcie się jak sami montowaliście (łączyliście) nowy łańcuch.Ja zanabyłem nowego DIDa i proszę o kilka wskazówek.Będę wdzięczny :zdrufko: za rady i spostrzeżenia

szwedzkikucharz 13.04.2008 12:56

Mało danych: kupiłeś "luzem" czy już zakuty?

Misza 13.04.2008 15:38

"Łączyliście" - chyba chodzi o niezakuty :) Ja zakładałem zakutego RK... ogólnie w całej operacji najtrudniejsze jest zdjęcie pokrywki zębatki zdawczej - u mnie moto stało na pustakach na niezdjętej osłonie alu silnika i sprawiło to problem na tyle duży że trzeba było chwilę pogłówkować jak toto wyjąć

dabal 14.04.2008 16:25

mam nie zakuty

wieczny 14.04.2008 17:37

Metody łączenia są dwie - zapinka lub zakuwka. Jeśli kupiłeś DIDa 525V8, lub VM, lub zVM2 to masz zakuwkę. Zakucie polega na rozprasowaniu końcówki na sworzniach zakuwki. Można to robić wszelakimi patentami, lub profesjonalną zakuwarką DID'a. Ja montowałem zakuty, poprosiłem o zakucie w sklepie.

dabal 17.04.2008 15:09

ta zakuty łep trza mieć a nie łańcuch.łańcuch zakułem i się przejechać chciałem.a tu baba na rowerku zajechała i co ? teraz moto kowala potrzebuje,szklarza i malarza.ai kask się przydał więc polecam wszystkim co tylko chcą do sąsiada podjechać:dizzy:

Misza 24.07.2009 18:05

Mam problem z zakuciem nowego łańcucha (DID), jest na zakuwkę i nie mogę nawet nałożyć jednej części (tej blaszki z dwoma otworami) na część z nitami, jakieś sposoby macie? Siłą rką nie wchodzi, próbowałem wcisnąć imadłem.. nie idzie, nawet dwoma młotkami. Pomiar suwmiarką :D - trzpień jest o 0.05 mm większy od dziurki (ale to może być błąd pomiaru)

ramires 24.07.2009 18:22

Żaba dobrze jak chwyci po pójdzie. Niestety, uroki ... zakuwania, dlatego trzeba mieć dobrą zakuwarkę. Ja ostatnio się zastanawiam, czy nie jest mniej roboty ze zrzuceniem wahacza i założeniem już zakutego łańcucha ... bo ostatnio też się męczyłem.

Póki nie mam zakuwarki to robię na 3 różne sposoby w zależności od tego co pierwsze wpadnie mi w ręce.
1. Zacisk stolarski - mały, aby część styku wchodziła pomiędzy sworznie
2. Drutowanie - dobry drut i kawałek np. śrubowkręta aby mieć czym go nakręcić
3. Żabka

a potem już tylko dwa młotki i punktak - czasem piwo i pomocna jest druga osoba jakby to do trzymania piwa lub młotka :)

steve69 24.07.2009 20:05

Cytat:

Napisał Misza (Post 68017)
Mam problem z zakuciem nowego łańcucha (DID), jest na zakuwkę i nie mogę nawet nałożyć jednej części (tej blaszki z dwoma otworami) na część z nitami, jakieś sposoby macie? Siłą rką nie wchodzi, próbowałem wcisnąć imadłem.. nie idzie, nawet dwoma młotkami. Pomiar suwmiarką :D - trzpień jest o 0.05 mm większy od dziurki (ale to może być błąd pomiaru)

A po co zakuwać? idź do sklepu i kup normalną zapinkę. Ludzie czasami kombinujecie jak konie pod górkę

Marcin SF 24.07.2009 20:50

polecam używanie zakuwarki i nie przesadzać z siłą, za mocno zakute będzie telepać na zblokowanym ogniwie, oczywiście przy większych prędkościach nie czuć. (niestety tak mam zakuwane przez profesjonaliste :( )

Co do zapinek, nie od dzisiaj wiadomo, że jednak zapinka jest słabsza od zakutego ogniwa i nie od dziś wiadomo że silniki V, ganianie po krzokach i ciężkie motocykle mniej delikatnie obchodzą się z łańcuchem. Jak ma starczyć na dłużej a XW rignowy DID starcza na dłużej to jednak lepiej zakuć


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.