Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Hamulce, kola, opony (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Opony do africa crf 1000 w teren i nie tylko.... (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=27339)

MAKS_38 01.09.2016 21:16

Opony do africa crf 1000 w teren i nie tylko....
 
witam
na oponach po zakupie nowej afry przejechałem 9 tys. Moim zdaniem nie są to najszczęsliwsze opony. Slizgają się na mokrym i nie trzymają zbyt rewelacyjnie. Za to w lekkim terenie z kałużami i pokałużowym błotem było juz tragicznie, uslizgi, gleby i jedyny sposób na przejechanie tego to jazda tylko na wprost, bez jakiegokolwiek przechyłu motocykla, bo znowu gleba. Chwała Bogu gmole od Henrego wytrzymały i oprócz odprysku lakieru na gmolach i lekkich zagniecen gmoli, nic sie nie stało. Postanowiłem więc kupic nowe opony bo za 2 tygodnie jade na Rumunie w teren i na pewno potrzebuję czegoś lepszego:) Potrzebuję przejechać na nich asfaltem 1400 km w jedną i drugą a reszta to teren. Doradzcie mi jakie opony kupić, żeby były w miarę ok w terenie i na asfalt. Wiem że nie ma tutaj uniwesalności ale może Wasze doświadczenie pomoże mi w podjęciu jakiejś decyzji. Pomóżcie:) No i nie chciałbym zeby po tym wyjezdzie znowu musiał je wymienic od razu z powodu zużycia bieżnika...

Babel 01.09.2016 21:26

Tematów o oponach było już masę - trzeba poszukać - bo moto jak moto czy crf czy 03/04/07 to nadal moto
Znam jednego gościa, nawet bardzo dobrze co bardzo chwalił
https://motogumy.pl/Opony_motocyklow...9gIaAj-G8P8HAQ
wprawdzie ma ulubiona przez wszystkich markę ze znakiem śmigła :D - ale to wg mnie to jeden najlepszych jeźdźców dużych moto :) pośród moich znajomych
A i wg mnie najlepsze kostki to tylko dodatek - pomocny ale dodatek
A i nie wiem jaki crf ma rozmiar i czy Anaki sa w tym co potrzebujesz ( nie chce mi się googla używać ;) aby to sprawdzać )

rumpel 01.09.2016 21:36

Maks dobrze kombinuje ze na Rumunie jedziesz z JP ?

JarekAT 01.09.2016 21:54

Babel Twoje tłumaczenia nie mają sensu. Paru kolegów od nowych Afryk uważa, że one są tak niepowtarzalnymi sprzętami, że tematy, które wałkowaliśmy latami tutaj są nieaktualne dla CRF 1000 ;)
Wróciłem z wyjazdu na który założyłem Dunlopy zakładane do nowych Afryk. Na dojazdówce (1600-1700 km) rewelacja. W terenie sobie jakoś radzą, jak na szosowe opony ;) Wiadomo to nie kostki.
Załóżcie Mitasy to zobaczycie dramat na mokrym, choć też uślizgi Mitasów na mokrym są demonizowane. Zjeździłem co najmniej 6 kompletów Mitasów 09, więc parę km na nich zrobiłem.
To pisałem ja BMiarz który ma spadać na inne forum ;)

MAKS_38 01.09.2016 21:54

Cytat:

Napisał rumpel_adv (Post 495916)
Maks dobrze kombinuje ze na Rumunie jedziesz z JP ?

oczywiście, poznałeś po moich glebach?

TROJAN 15.09.2016 21:37

mA ktoś miSzeliny wildy ?
jak to się turla na czarnym ?
porównywalnie do TKC ?

poproszę jakieś opinie :bow:

dzięnkÓje :dizzy:

radiolog 16.09.2016 07:26

Cytat:

Napisał TROJAN (Post 498179)
mA ktoś miSzeliny wildy ?
jak to się turla na czarnym ?
porównywalnie do TKC ?

poproszę jakieś opinie :bow:

dzięnkÓje :dizzy:

Kolega bardzo sobie chwali (na 1200 ADV LC), ale schodzą podobnie szybko jak TKC, inny znowy mając 1200 ADV ale olejaka narzeka, że śliskie (różnica rozmiaru pomiędzy 170 a 150 widocznie ma jakieś znaczenie)
Na naszych afrykach ciężko będzie przetestować wildy, bo nie ma i raczej nie będzie rozmiarówki.
Natomiast szczerze polecam Pirelli scorpion mt90 A/T, w większości zastosować pozaasfaltowych daje radę (przejechalem na nich TT event w Istebnej), poległy jedynie na mokrej trawie z górki, głębokim błocie i ostrym zjeżdzie po glinie z kamieniami, tzn. na trawie gleba, w błocie pomocna dłoń przy wyciąganiu, ale myślę, ze raczej ja mam jescze braki techniczne. Na asfalcie jeździ jak opona szosowa, jedynie przy mniejszych prędkościach przednia opona trochę szarpie i czasami shimmy dostaje.
Do całości oglądu brakuje jeszcze testu w piachu, ale myślę, ze na Jurze się niedługo da.

myku 16.09.2016 10:24

Znajomi na gs12 bardzo chwala tkc70. Myślę że mając Afrykę celował bym w nie.nie wiem tylko czy jest odpowiednia rozmiarowka

tommi 16.09.2016 10:32

A ja wsadziłem na przód metzelera sahara 3 - fajnie działa, "śpiewa" kapkę ciszej od k60, jest też od niej miększa - na suchym asfalcie oraz poza nim bardziej mi się podoba od scouta. Na mokrym nie sprawdzałem, bo nie pamiętam kiedy to u nas deszcz padał ;) . A, powyżej 160 kmh zaczyna się shimma i robi się nieprzyjemnie.
Tył jak będę zmieniał, też przetestuję metzelera, chyba, że przód padnie po 5kkm... O, coś takiego:
http://www.oponeo.pl/dane-opony-moto...FYYV0wodYtUEWA

Emek 16.09.2016 10:51

Cytat:

Napisał radiolog (Post 498203)
Na naszych afrykach ciężko będzie przetestować wildy, bo nie ma i raczej nie będzie rozmiarówki.

Anakee Wild w męskich rozmiarach podobno mają się pojawić do końca 2016 lub na początku 2017.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.